To, co masz na sobie, wiele o tobie mówi. Ma to szczególnie ważne znaczenie w biznesie – odpowiedni strój sprawi, że w oczach współpracowników i pracodawców będziesz prezentować się poważnie i profesjonalnie. Sprawdź, jak skomponować strój biznesowy męski zgodnie z niepisanymi zasadami dress code’u. Czy biznesmen musi mieć czarny garnitur i białą koszulę?
W wielu miejscach stopniowo odchodzi się od narzucania pracownikom stylu ubierania, stawiając na swobodę i możliwość wyrażania siebie poprzez strój. Choć taką zmianę niewątpliwie trzeba uznać za pozytywną, zasada „jak cię widzą, tak cię piszą” pozostaje wciąż aktualna. W sytuacjach, w których należy prezentować się w sposób profesjonalny, odpowiedni ubiór może sporo wnieść do wizerunku. A dobre wrażenie można zrobić tylko raz.
Ubiór nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie i zachowanie. Nietrudno się domyślić, że w świetnej stylizacji mężczyzna będzie czuł się bardziej pewny siebie, co przyniesie mu profity podczas wykonywania zawodowych obowiązków.
Jeśli często odbywasz ważne biznesowe spotkania, a od twojej prezencji zależy naprawdę wiele, koniecznie dowiedz się, jak stworzyć strój biznesowy męski, który pozytywnie wpłynie na odbiór twojej osoby. Podpowiemy z góry, że nie chodzi wyłącznie o klasyczny garnitur.
To, jak powinieneś ubierać się do pracy, wiele zależy od polityki samej firmy. Jak wspomnieliśmy, coraz więcej przedsiębiorstw zaprzestaje dyktowania podwładnym, jaką odzież powinni nosić. W wielu korporacjach krótkie spodenki, japonki czy kwiecista koszula nikogo już nie szokują.
Niemniej jednak, w równie wielu firmach poważny i profesjonalny wizerunek wciąż pozostaje w cenie. Nie stoją za tym wyłącznie dogmaty, lecz także względy praktyczne. Podczas piekielnie ważnej rozmowy o interesach, uwagę kontrahenta powinny zwracać twoje słowa, a nie T-shirt z ulubionym superbohaterem.
Nie myśl jednak, że dress code biznesowy musi być nudny i przewidywalny. Jest wręcz przeciwnie – moda wprowadza zmiany także w office’ach. Możesz śmiało z niej korzystać, ubierając się stylowo, a zarazem fachowo.
Szukasz swojego stylu, który mógłby towarzyszyć ci w codziennych obowiązkach zawodowych? Sprawdź propozycje stylizacji i uzupełnij swoją szafę.
W formalnym savoir -vivre, na najwyższym szczeblu formalności stoją garnitury czarne i granatowe. Jak jednak wiesz, w ostatnich latach moda biznesowa staje się bardziej liberalna, dlatego nie bój się szarości, jak również subtelnych wzorów. Garnitur w delikatną kratę prezentuje się niemniej elegancko, jednak pozwoli ci wyróżnić się z korporacyjnego tłumu.
Biznesmen podążający za trendami powinien mieć w zanadrzu również nieco mniej poważne obuwie, takie jak mokasyny oraz oksfordy. Te modele butów wciąż emanują elegancją, a mimo to na pewno nie można uznać ich za nudne elementy biurowego stroju.
Wielu mężczyzn, kompletując strój do pracy, głowi się nad kwestią krawata, muszki i poszetki. Zakładać czy nie? Wiele zależy od klimatu panującego w miejscu zatrudnienia, jednak coraz częściej można zauważyć całkowitą rezygnację z tych dodatków. Niemniej jednak warto pamiętać, że owe detale dla wizerunku biznesmena są jak wisienki na torcie. Warto mieć w szafie choć kilka sztuk!
Nudną, czarną teczkę warto zamienić na skórzaną torbę w kolorze brązowym. Zmieścisz w niej służbowego laptopa, ważne drobiazgi i dokumenty.
Strój biznesowy męski – nie bój się zmian!Współczesny biznesmen to niekoniecznie pan w czarnym garniturze z teczką. Moda śmiało wkracza do biur, pozwalając na modyfikacje oficjalnych strojów i śmielsze wyrażanie siebie. Nie obawiaj się eksperymentów w biurowym dress codzie!