Data publikacji:

Tatuaż rękaw męski – cena. Jaka jest cena za męski tatuaż rękaw? Ile kosztuje rękaw męski?

Cena tatuażu, jeśli chodzi o tzw. męski rękaw, zależy od kilku czynników. Cena maleje, gdy wzór to same kontury, a wzrasta, gdy jest wypełniony. Do ceny dodaj również koszt zaprojektowania unikalnego wzoru czy przerobienie istniejącego już tatuażu. A więc ile całościowo kosztuje rękaw męski?
Tatuaż rękaw męski – cena. Jaka jest cena za męski tatuaż rękaw? Ile kosztuje rękaw męski?

Ile kosztuje rękaw męski?

W przypadku tatuażu rozmiar ma znaczenie. Ogólna zasada to: im większy wzór, tym więcej zapłacisz. Tatuaż typu rękaw męski to rozległy tatuaż obejmujący całą rękę. Jego wykonanie zazwyczaj trwa kilka sesji. Niektórzy decydują się na pojedynczy wzór, a inni wolą parę wzorów skomponowanych ze sobą. Warto wiedzieć, że cena tatuażu zależy również od paru innych czynników, a wielkość jest tylko jednym z nich.

Wypełnienie tatuażu a cena

W przypadku tatuaży, zwłaszcza tych o dużej powierzchni, decydującą rolę podczas wyceny odgrywa wypełnienie wzoru. Wzór bez wypełnienia, czyli same kontury koloru czarnego, to zdecydowanie najtańsza opcja. Wypełnienie kolorem z reguły jest najdroższe, choć istnieje parę wyjątków pod tym względem, o których wspomnę za chwilę.

Technika wykonania wzoru i poziom skomplikowania projektu

Jednym ze wspomnianych wyjątków jest wybranie skomplikowanej techniki wykonania wzoru. Wówczas, pomimo użycia wyłącznie czarnego tuszu do wypełnienia, cena tatuażu męskiego typu rękaw może znacznie wzrosnąć. Skomplikowane techniki to między innymi techniki 3D, tatuaże celtyckie z dużą ilością detali, a także technika kaligraficzna wykorzystywana nie tylko do prezentowania napisów na ciele, ale także do dokładnego odwzorowania projektu.
Trudniejszymi technikami wykonywania tatuażu można oczywiście wykonać zarówno tatuaż czarny, jak i kolorowy. Pamiętaj zatem, że:
skomplikowany projekt + trudna technika + duża ilość kolorowego tuszu = najwyższa cena.

W czym specjalizuje się Twój tatuator? Cena projektu tatuażu

Za co jeszcze możesz zapłacić podczas określania ceny tatuażu męskiego rękawa? Oczywiście jeśli wybierzesz renomowany salon tatuażu, gdzie tatuatorzy wyróżniają się doświadczeniem i autorskimi projektami, wówczas cena takiego tatuażu jest wyższa niż w przypadku wybrania „przypadkowego” tatuatora, który nie specjalizuje się w danym typie tatuażu.
Jeśli tatuator czy tatuatorka wykazuje zainteresowanie konkretną techniką i tworzy wyłącznie w charakterystycznym dla siebie stylu, wówczas cena za taki tatuaż jest wyższa. Należy jednak uhonorować mistrzostwo w danej dziedzinie, wkład kreatywny w tworzenie swojego stylu oraz doświadczenie takiej osoby.

Cena tatuażu typu rękaw męski – ceny w metropoliach vs ceny w miasteczkach

Przyjęło się przekonanie, że cena wykonania tatuażu typu rękaw męski jest znacznie niższa w mniejszych miastach w porównaniu do salonów tatuażu w większych miastach. Może się okazać to prawdą w części przypadków – pamiętaj, że koszt utrzymania salonu jest niższy w przypadku mniejszych miast.
Orientacyjnie cena tatuażu męskiego typu rękaw waha się między 2500 zł a 3500 zł.
Czasem jednak wysoka cena nie jest skorelowana z wielkością miasta. Może zdarzyć się, że tatuator wyrobił sobie tak charakterystyczną markę, że jego ceny w mniejszym mieście będą przewyższać ceny niektórych salonów z większych miast.

Ile kosztuje rękaw męski? Podsumowanie

Cena wykonania tatuażu rękaw męski zależy od kilku czynników. Po pierwsze, istotna jest wielkość wzorów. Następnie liczy się to, czy wzór ma być wypełniony (a jeśli tak, to czy tusz będzie czarny, czy kolorowy). Kolejną kwestią mającą wpływ na wysokość ceny jest technika wykonania wzoru i poziom skomplikowania projektu. To, ile kosztuje rękaw męski, zależy również od marki salonu tatuażu. Niekiedy również wielkość miasta, w którym istnieje salon, ma znaczenie, choć nie jest to regułą.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Justyna Belkiewicz