Data modyfikacji:
garnitur dla świadka

Strój dla świadka, czyli jaki garnitur dla świadka wybrać?

Świadkowie to druga para na ślubie, na których skupia się uwaga gości oraz fotografa. Nieskazitelny wygląd jest bezwzględnie wymagany, dlatego warto zapoznać się z trendami w weselnej modzie męskiej. Prezentujemy najważniejsze elementy garderoby świadka.
Świadek nie tylko odpowiada za przygotowania, zadowolenie gości oraz Państwa Młodych. Musi także pełnić rolę reprezentanta Pana Młodego, cały wieczór jest więc na świeczniku. Dodatkowo w każdej chwili może znaleźć się na zdjęciu lub filmie. Oprócz dobrych manier ważny jest elegancki strój.

1. Garnitur

Dobry garnitur na większe uroczystości jest najważniejszą częścią stylizacji. Szczególnie jeśli chodzi o ślub, kiedy świadek powinien być tak samo elegancko ubrany, jak Pan Młody. Jeśli chodzi o odpowiedni wybór garnituru, nie ma ograniczeń. W modzie królują odważne printy i kolory. Jesli jednak chcemy wyglądać z klasą warto wybrać garnitur w ciemniejszych kolorach. Sprawdzi się doskonale szarość, czerń i granat. Ważne żeby czuć się wygodnie i komfortowo.

2. Biała koszula

Wybór odpowiedniej koszuli też jest kluczową kwestią. Zawsze podczas imprezy weselnej mężczyźni zdejmują marynarki i wtedy koszula gra pierwsze skrzypce. Najlepiej wybrać białą. Kojarzy się ona z elegancją i podkreśla ważność uroczystości. Dobrze skrojona koszula ze spinkami przy mankietach  to dodatkowe elementy nadające klasycznego wyrazu całej stylizacji.

3. Buty

Buty to także ważna część całego stroju świadka. Warto wybrać klasyczne, eleganckie buty by pasowały do garnituru. Czarne, brązowe czy szare, nie ma znaczenia. Ważne by czuć się w nich wygodnie i dobrze wyczyścić przed ważną uroczystością.

4. Dodatki

Krawat czy muszka jako elementy dopełniające stylizację to ostatni krok dobrze dobranego stroju. Przy klasycznym wyborze garnituru i butów w kwestii dodatków można poszaleć. Krawat w groszki, a muszka w lisy? Czemu nie!