Data publikacji:

Trymer do miejsc intymnych dla mężczyzn - jaki trymer wybrać?


Depilacja miejsc intymnych staje się coraz bardziej powszechna. Jest nie tylko elementem przygotowania do randki, ale i częścią codziennej higieny.

Na włosach namnażają się bakterie, a ogolone genitalia prezentują się atrakcyjniej i bardziej okazale. W dodatku stanowi to większą zachętę do pieszczot oralnych.

Aby jednak uniknąć podrażnień, uczulenia i innych skutków ubocznych usuwania włosków, warto wiedzieć, czym golić okolice intymne. Warto stosować do tego celu specjalne trymery. Jak wybrać najlepszy sprzęt przeznaczony do tego celu?
fryzjer

Trymer do golenia miejsc intymnych - dlaczego warto go stosować?


Do najpopularniejszych metod depilacji należy golenie owłosienia zwykłą maszynką. Jest to prosty i tani sposób na pozbycie się włosków, jednak może prowadzić do powstawania licznych mikrourazów skóry.

Również mężczyźni lubiący stymulację analną powinni usuwać owłosienie z okolic odbytu. Skóra w tym rejonie jest niezwykle delikatna, dlatego golenie zwykłą maszynką stwarza duże ryzyko zacięcia się.

Po takim goleniu często pojawiają się także krostki lub reakcje uczuleniowe, co w okolicach intymnych jest szczególnie kłopotliwe - czasem wypryski powstałe na skutek uczulenia mogą przypominać objawy choroby wenerycznej. W dodatku narządy płciowe to środowisko ciepłe, ciemne i wilgotne - sprzyja więc namnażaniu się bakterii. Uszkodzenie skóry umożliwia im wtargnięcie do wnętrza organizmu, co może być niebezpieczne dla zdrowia.

Z tego powodu warto stosować urządzenia, które pozwolą pozbyć się niechcianych włosów bez podrażniania skóry oraz ryzyka jej uszkodzenia, takich jak trymery.

Depilacja trymerem - skuteczna i bezpieczna


Stosując trymer, warto pamiętać, że absolutnie nie powinno się golić miejsc intymnych tym samym urządzeniem, co twarz. Może być to niebezpieczne dla zdrowia z kilku powodów. Przede wszystkim pH twarzy i skóry genitaliów jest inne; dodatkowo sprzęt stosowany w okolicy narządów płciowych może być zanieczyszczony wydzielinami będącymi znakomitą pożywką dla bakterii. Z tego powodu istnieje duże ryzyko przeniesienia potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów na twarz.

Z tego powodu do usuwania owłosienia intymnego należy stosować wyłącznie dedykowane do tego celu urządzenie, które stwarza możliwość bezpiecznej depilacji tej okolicy. Dodatkowo po każdym użyciu sprzęt należy dezynfekować, używając do tego celu sprayu antybakteryjnego.

Trymer musi być także przechowywany w suchym miejscu - wilgoć może spowodować namnażanie się bakterii. Jako urządzenie mające bezpośredni kontakt ze skórą, która często ulega podrażnieniom, musi być całkowicie bezpieczne, by nie stwarzać ryzyka zakażenia.

Dodatkowo przed każdym zabiegiem usuwania owłosienia okolice intymne powinny być dokładnie oczyszczone. Warto zastosować preparat antybakteryjny dla wrażliwej skóry, który usunie bakterie, a jednocześnie nie spowoduje podrażnień.

Zarówno w przypadku klasycznego golenia, jak i przycinania trymerem, warto zastosować preparat nawilżający. Można w tym celu użyć kremu lub pianki do golenia, pamiętając o zachowaniu higieny.

Trymer do miejsc intymnych dla mężczyzn - różne modele, różny efekt


Wybierając urządzenie przeznaczone do depilacji miejsc intymnych, należy zastanowić się nad oczekiwanym efektem zabiegu. Różne sprzęty różnią się bowiem takimi parametrami jak szerokość głowicy czy wodoodporność.

Urządzenia o szerszych głowicach dobrze sprawdzają się podczas golenia większych powierzchni skóry, na przykład w pachwinach czy nad penisem. Bardziej wprawione osoby są w stanie za ich pomocą ogolić także jądra, choć wymaga to umiejętnego naciągania skóry i pewnej ostrożności.

Osoby początkujące oraz chcące ogolić także trudniej dostępne miejsca, takie jak okolice odbytu, powinny sięgnąć po trymery o węższych głowicach. Usuwanie owłosienia z ich pomocą jest nieco bardziej czasochłonne, jednak bardziej precyzyjne.

Dodatkowo trymery doskonale radzą sobie z już przyciętymi lub krótkimi, odrastającymi włoskami. Umożliwiają również stworzenie ciekawych fryzur intymnych powstających dzięki przystrzyżeniu włosów w taki sposób, by tworzyły wzory, na przykład pasków czy strzałek.

Wymienne końcówki


Najbardziej ekonomiczny wybór to trymer w formie zestawu z wymiennymi końcówkami o różnej szerokości, takie jak Bathmate Trim.

Takie urządzenia umożliwiają nie tylko wyczarowanie interesującej fryzury intymnej, ale i łatwe golenie trudniej dostępnych miejsc. Ich używanie jest wygodne i intuicyjne, a co za tym idzie - bezpieczne. Wiąże się to przede wszystkim z brakiem konieczności schylania się i możliwością dotykowego sprawdzania skuteczności golenia. Warto wybierać także urządzenia, które są ergonomiczne i dopasowują się do kształtu dłoni. Dzięki temu usuwanie owłosienia jest wygodniejsze.

Trymery wodoodporne dla mężczyzn


Na rynku dostępne są zarówno modele wodoodporne, jak i takie, których nie powinno się zanurzać w wodzie. Te pierwsze są znacznie wygodniejsze - nie tylko ze względu na możliwość korzystania z nich w wannie lub pod prysznicem. O wiele łatwiej jest utrzymać je w czystości. Po użyciu można je umyć pod bieżącą wodą, następnie zdezynfekować, a po wysuszeniu przechowywać w suchym miejscu.

Na baterie lub z wbudowanym akumulatorem


Trymery mogą być zasilane zarówno klasycznymi bateriami, jak i za pomocą wbudowanych akumulatorów, które można ładować dołączoną ładowarką. Te pierwsze dobrze sprawdzają się w podróży, gdy nie zawsze ma się dostęp do gniazdka.

Z drugiej strony przy trymerach z ładowarką nie ma ryzyka, że zapomni się o kupnie baterii - przy korzystaniu z urządzenia wyłącznie w domu jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Przez wiele lat pokutowało przekonanie, że mężczyźni, zwłaszcza heteroseksualni, nie depilują miejsc intymnych ani innych okolic ciała. Obecnie jednak do opinii publicznej dociera coraz więcej głosów, że kobiety preferują zadbanych partnerów. Przygotowanie się na randkę w ten sposób to pokazanie, że dla mężczyzny liczy się komfort drugiej osoby oraz dbałość o jej potrzeby.
Autor: Katarzyna Łukaszewska

Najlepsze trymery

Autor: Katarzyna Łukaszewska