Data modyfikacji:
jak nosić brązowy pasek do spodni

Do czego pasuje brązowy pasek do spodni?

Wielu mężczyzn planując swój outfit, dobiera pasek do spodni bez zbędnego przywiązywania wagi. Kunsztem jest taki dobór paska, by pasował nie tylko do całego ubioru, ale i wszystkich jego dodatków. Choć wydawałoby się to banalnie proste, w rzeczywistości może przyprawiać o zawrót głowy. Jak dobrać pasek do spodni, by doskonale współgrał zarówno ze stylizacją nieformalną, jak i elegancką? Jak nosić brązowy pasek do spodni? Sprawdź!

Jak nosić brązowy pasek do spodni?

Podstawowe zasady ubierania pasków

Planując swoją codzienną stylizację należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W pierwszej kolejności, należy pamiętać, że pasek powinien pasować pod względem kolorystycznym do butów. Nie musi być to ten sam kolor, wystarczy, żeby były w podobnej tonacji. Idealne rozwiązanie to takie, gdy pasek i buty są zrobione z jednakowej skóry. Bardzo ważna rada, płócienny pasek najlepiej wyrzuć. Nie nadaje się on do eleganckiego stroju, a casualowego też nie upiększy. Nie musisz posiadać dużej kolekcji pasków, wystarczy Ci kilka w odpowiednich kolorach. Następna bardzo ważna wskazówka, kolor klamry powinien być odpowiedni jak noszona biżuteria. Mam tutaj na myśli zegarek, a dokładniej jego tarczę, ewentualnie spinki do mankietów, w przypadku formalnego outfitu. 

Przeczytaj również: Pasek do spodni męski – jak dobrać odpowiedni?

Jak nosić brązowy pasek do spodni?

Klamra mosiężna będzie bardzie stylowa, co więcej z czasem nabierze charakteru przez zmianę koloru. Wybierając pasek, zwracaj uwagę również na kształt klamry. Tradycyjna w kształcie litery H zapewni uniwersalny szyk do każdej stylizacji. Kolejną istotną zasadą jest dobór odpowiednich wymiarów paska. Należy pamiętać, że jego długość wybieramy mierząc obwód pasa i dodając piętnastocentymetrowy zapas, zbyt długi pasek będzie nieestetycznie zwisał. Natomiast maksymalna szerokość powinna wynosić 3,5 cm, szersze paski będą perfekcyjnie współgrać ze strojem casualowym. Zdecydowanym niewypałem będzie założenie paska do spodni jeansowych, w które wpuszczany jest zbyt obszerny t-shirt. Jeśli bardzo chcesz włożyć do spodni koszulkę, wybierz taką, która przylega do ciała. 

Z czym nosić brązowy pasek do spodni?

Kolorystyka paska powinna współgrać z butami. Dlatego też idealnym połączeniem będzie brązowy pasek i buty w takim samym kolorze, ewentualnie wiśniowym. Klasycznym odstępem od tej zasady, okazuje się zestawienie brązu z czernią czy bielą. Należy także pamiętać, że do czarnych butów pasuje tylko i wyłącznie czarny pasek. Powszechnie wiadomo, że ciężko znaleźć paski i buty w takim samym odcieniu brązu. Stąd też prosta zasada, gdy na nogach założone są inne niż czarne buty, zestaw je z paskiem w kolorze brązu. Brązowy pleciony pasek idealnie skomponuje się również ze sportową marynarką nadając jej rustykalnego charakteru. Należy pamiętać, że paski nie pełnią tylko roli do podtrzymywania spodni. Są niezbędnym dodatkiem, a gdy je źle dobierzemy, możemy popełnić wielką modową wpadkę, nie zależnie od charakteru spotkania, na które się wybieramy.