Data publikacji:

Wybieramy buty do przysiadów

Przysiady są nieodłącznym elementem twojego treningu? Sprawdź, dlaczego warto kupić buty do przysiadów.

buty do przysiadów

Buty do siadów – na co zwrócić uwagę?

Niektórzy uważają, że buty do przysiadów to zbędny wydatek. Nic bardziej mylnego. Specjalistyczne buty do przysiadów to gwarancja, że twój trening będzie bezpieczny i jeszcze bardziej efektywny. Buty do przysiadów nie przypominają zwykłych sportowych butów. Ich nietypowy kształt ma ważne zadanie – amortyzowanie całego ciała podczas wykonywania ćwiczeń. Buty tego typu są o wiele wygodniejsze niż buty do biegania lub buty treningowe. Jest jednak kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Jest to przede wszystkim podeszwa, wysokość pięty, wsparcie oraz dopasowanie do stopy.

Buty do przysiadów – budowa buta

Żeby mieć gwarancję, że kupujesz możliwie najlepsze buty do przysiadów, musisz zwrócić uwagę na ich podeszwę. W butach do siadów podeszwa powinna być mało elastyczna. Z tego powodu podczas robienia siadów kiepsko radzą sobie zwykłe buty sportowe, które amortyzują całą stopę. Podeszwa buta do podnoszenia ciężarów jest płaska i bardzo sztywna, co zapewnia stabilność podczas ćwiczeń.

Kolejnym ważnym elementem jest wypukła pięta. Dlaczego to ważne? Pięta tego typu pomaga zmniejszyć zgięcie grzbietowe pojawiające się podczas unoszenia i obniżania ciała. Taki rodzaj pięty ma kluczowe znaczenie dla odpowiedniego rozłożenia siły, która potrzebna jest podczas wykonywania ćwiczeń. Zwykle podczas kucania kolana są popychane do przodu, a tułów musi pozostać wyprostowany. Z podwyższonymi piętami zmniejszeniu ulega konieczność wygięcia grzbietowego, dzięki czemu możesz wykonywać głębsze przysiady bez narażania się na kontuzje kręgosłupa.

Kupując buty do przysiadów nie zapomnij upewnić się, że dobrze zadbają o wsparcie i bezpieczeństwo twojej stopy. W tym celu zawsze wybieraj buty, które zostały wyposażone w specjalny pasek na rzep. Ten detal pozwoli ci dopasować buty do twoich potrzeb. Dzięki temu unieruchomisz stopę i zablokujesz ją w bezpieczny sposób. Dodatkowo sztywna cholewka zapewnia boczne wsparcie i poprawia stabilność. Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wentylacja. Otwory perforacyjne i panele z siatki pomagają zwiększyć oddychalność buta, jednocześnie eliminując nadmiar wilgoci podczas ćwiczeń.

Buty do przysiadów – jakie wybrać?

Wśród sportowców największą popularnością cieszą się buty do przysiadów adidas. Nic dziwnego – to buty, które możesz zobaczyć na stopach wielu ciężarowców podczas zawodów. Buty tej marki wyróżniają się doskonałą amortyzacją stopy. Wszystko za sprawą pasa na rzep, który unieruchamia stopę w jednym miejscu podczas ćwiczeń. Dzięki temu robienie przysiadów jest jeszcze bardziej efektywne i bezpieczne.

Fanom dobrego dizajnu polecamy buty do przysiadów Nike. To bezbłędna propozycja, która zachwyca unikalnym połączeniem dobrego wzornictwa i najwyższej jakości materiałów. W tych butach pierwsze skrzypce gra podeszwa. Wykonana z twardej gumy podeszwa zadba o dobrą trakcję na każdej nawierzchni. Delikatnie uniesiony poziom pięty sprawi, że osiągniesz jeszcze lepsze rezultaty podczas ćwiczeń.

Chcesz kupić buty do przysiadów i nie rujnować przy tym domowego budżetu? Sięgnij po buty do przysiadów Reebok. Buty tej marki to idealne rozwiązanie dla początkujących sportowców. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z przysiadami lub podnoszeniem ciężarów, to buty, które warto kupić.