Buty wizytowe- czyli elegancja dla mężczyzn 

Wybór butów wizytowych wydaje się zadaniem łatwym, należy jednak mieć na uwadze to, że obuwie nie tylko powinno być dopasowane do kreacji, ale także sprawiać, że nasze stopy będą czuły się swobodnie i komfortowo.

Istnieją specjalne buty wizytowe, które szczególnie pasują na okazyjne wyjścia, ale należy dobierać je z rozwagą , aby nie doprowadzić do uszkodzenia skóry i dyskomfortu podczas chodzenia. 

Kupno butów wizytowych

Najlepiej będzie, kiedy udamy się na zakupy popołudniu, ponieważ nasze stopy są już wtedy zmęczone i spuchnięte, przez co ich rozmiar troszkę się zwiększa. Kupując obuwie popołudniu nie będziemy mieli wątpliwości, że będą pasowały na stopę również rano. Co więcej obuwie będzie nas mniej uwierało nawet po wielogodzinnym przyjęciu.


Kiedy wybierzemy już odpowiednie buty wizytowe, które podobają nam się wizualnie i są wygodne należy zwrócić uwagę na szwy, klejenia oraz wkładkę – te elementy mają znaczący wpływ na to, czy obuwie jest solidnie wykonane.

Buty męskie wizytowe:

Chelsea - są to sztyblety z wyższą cholewką i wstawką po bokach obuwia. Dobrze wyglądają ze spodniami od garnituru, a także z bardziej casualowymi spodniami.
Oxfordy - buty na których widać przeszycia i dziurkowania. 
Mokasyny - mokasyny mogą być wykonane z różnych materiałów, ich charakterystyczną cechą jest brak sznurowań.
Derby - buty te cechują się otwartą przyszwą, która jest zakończona językiem. Dziurki na sznurowania są umieszczone na stronie wierzchniej buta.

Już wybrałeś swoje buty wizytowe?