Data modyfikacji:

Druga randka – jak ją zorganizować? Co zaplanować na drugą randkę?

Druga randka to bardzo ważne spotkanie i wcale nie mniej istotne niż pierwsze, kiedy się poznajecie na żywo. Chociaż może się wydawać, że skoro „pierwsze koty za płoty”, to teraz pójdzie już górki, to jest to podejście bardzo zgubne. To właśnie podczas drugiego spotkania jest szansa poznać się bliżej, porozmawiać o swoich codziennych zajęciach szczegółowo czy też wymienić poglądy na wiele wspólnych, jak i kontrowersyjnych tematów. Gdzie powinna odbyć się druga randka i na co zwrócić uwagę, planując takie spotkanie? Czego nie wypada, a co będzie dobrą opcją? Sprawdź i zaskocz pozytywnie drugą osobę.
Druga randka – jak ją zorganizować? Co zaplanować na drugą randkę?

Druga randka – po jakim czasie zaplanować spotkanie?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy druga randka będzie dobrym pomysłem, oznacza to, że podczas pierwszej przypadliście sobie do gustu i jest szansa na kontynuowanie znajomości. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście tak jest. Oczywiście, jeżeli na pierwszej randce rozmowa się nie kleiła, można spróbować raz jeszcze, jednak trzeba mieć świadomość, że jeżeli od razu nie zaiskrzyło, a głównym tematem była aktualna pogoda, druga randka niewiele tu zmieni.
Jeśli jednak pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem, czas zastanowić się, gdzie druga randka powinna się odbyć i jak ją zorganizować. W wielu poradnikach spotkać można opinię, że druga randka po dwóch tygodniach od pierwszego spotkania to czas optymalny. Jednak termin powinien być dopasowany do Waszych odczuć i indywidualnych preferencji. Jeżeli po pierwszym spotkaniu kontakt nie słabnie, a wręcz nasilił się, macie do obgadania coraz więcej tematów i po prostu czuć w powietrzu, że chcielibyście znów spotkać się na żywo, nie ma na co czekać. Kilka dni to też świetny odstęp, po którym nastąpić może druga randka. Gdzie ją zorganizować?

Co zaplanować na drugą randkę?

Odpowiadając na pytanie, gdzie na drugą randkę warto udać się we dwoje, istnieje kilka możliwych i trafnych odpowiedzi. Po pierwsze, dobrze byłoby, gdyby to spotkanie nie wyglądało podobnie jak pierwsze. Byliście w kinie? Drugi raz z rzędu nie będzie dobrym pomysłem.
Warto postawić tutaj na spotkanie i formę, podczas której będziecie mogli więcej porozmawiać, wymienić się doświadczeniami na dane tematy lub zgłębić swoje zainteresowania. Oboje jeździcie na rowerze lub rolkach? Scenariusz gotowy! Dobrze więc będzie zaplanować jakąś ciekawą trasę, np. promenadą lub parkiem. Jeszcze lepiej, gdy po drodze będzie szansa na kawę w plenerze lub odrobinę słodkości. Może to być również świetny pretekst do rozpoczęcia nauki jazdy. Takie sytuacje niesamowicie zbliżają!
Jeżeli aktywność fizyczna nie jest Waszą mocną stroną lub należycie do typowych intelektualistów, świetnym pomysłem będzie spotkanie w klimatycznej knajpce i zaskoczenie drugiej osoby np. partyjką szachów. Podczas takiego spotkania i między wierszami również doskonale zadbać można o pogłębienie znajomości. Poza tym nie musisz wcale dźwigać całego pudła pod pachą. Na rynku dostępne są różne rodzaje szachów w wersji kieszonkowej, a także innych gier planszowych. Jeżeli jesteście ich fanami, tego typu druga randka z pewnością przebiegnie pozytywnie i korzystnie wpłynie na zacieśnienie znajomości.

Druga randka – co wypada, a czego unikać?

Miłym gestem na początek spotkania będzie niewielki bukiet kwiatów lub np. jedna róża. Jeżeli druga osoba jest fanką czekolady, na pewno ucieszy ją i wprawi w doskonały humor czekoladowy telegram lub czekolada z imieniem, lub uniwersalnym hasłem w stylu „Dobrze Cię widzieć!”. Rozmawialiście o hobby? Może jest szansa podarować jakiś drobiazg, który dana osoba kolekcjonuje? Możliwości tak naprawdę jest wiele. Jeżeli jednak nie masz pomysłu, słodki drobiazg czy kwiat będą jak najbardziej trafione.
Ważne jest też, aby nie popełnić błędów lub nie zrobić czegoś, co odstraszy drugą osobę lub sprawi, że poczuje się niekomfortowo. Druga randka to zdecydowanie za wcześnie na zapoznawanie z gronem przyjaciół. Może to być przytłaczające dla nowej osoby, która tak naprawdę ledwo poznała ciebie. Nie należy też dążyć do znacznego fizycznego zbliżenia. Emocje i doświadczenia warto budować stopniowo. Wówczas apetyt rośnie!
Druga randka to nie jest też czas na opowiadanie o byłych partnerach ani wypytywanie o nich drugą osobę. Warto też przypomnieć sobie, o czym ta osoba już wie, żeby nie powielać tematów, a spotkanie wykorzystać do zgłębiania wiedzy o stronie przeciwnej. To moment, kiedy bardzo ważna jest rozmowa i nawiązywanie więzi. Dobrze będzie więc postawić na naturalność i bycie sobą. Zbytnie koloryzowanie lub sprawianie wrażenia chodzącego ideału wcześniej czy później przyniesie zgubne skutki. Wówczas może to nie wpłynąć korzystnie na kontynuowanie znajomości.
Bardzo ważne w budowaniu relacji jest również kreowanie znajomości tu i teraz. Nigdy nie należy nastawiać się, że coś konkretnego wydarzy się podczas spotkania. Ludzie są bardzo różni i nawet jeżeli na danym spotkaniu nie chcą czegoś zrobić lub o tym nie mówią, nie oznacza wcale, że tego nie chcą. Być może są nieśmiali, bardziej skryci i potrzebują jeszcze trochę czasu. Jeżeli znajomość rozwija się w sposób ciekawy i interesujący, a na zegarek nie spoglądamy co kwadrans, to dobry znak. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i skupić uwagę na jak najlepszym zapamiętaniu drugiego spotkania. Może się okazać, że to właśnie do niego wracać będziecie myślami po latach!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo