Data publikacji:

Fryzury z brodą. Jaką fryzurę wybrać, jeśli mamy brodę

Dobrze dobrana fryzura z brodą to klucz do nieskazitelnego wyglądu. Może nie tylko zamaskować drobne mankamenty, ale także uwydatnić cechy, które w sobie lubimy. Dzięki temu sprawi, że będziemy czuć się pewnie niezależnie od sytuacji, w której się znajdziemy. Istotne jest jedynie znalezienie fryzury, która dobrze łączy się z brodą oraz pasuje do konkretnego typu urody. Dowiedz się, jakie wyróżniamy fryzury męskie z brodą.
fryzury z brodą

Fryzury męskie z brodą – co warto wiedzieć?

Fryzury męskie, które chcemy łączyć z brodą, wykonuje się przeważnie nie u fryzjera, a u barbera. Żeby utrzymać oba elementy stylizacji w doskonałym stylu i perfekcyjnym wyglądzie, wizyty u profesjonalisty są konieczne co około 2–4 tygodnie. Brodę można podcinać w domu samodzielnie przy pomocy trymera, jednak zanim zaczniemy to robić, lepiej poprosić barbera o wskazówki, by nie zniweczyć wypracowanych przez niego efektów.
Dlaczego w kwestii fryzur męskich z brodą wybieramy się właśnie do barbera? Specjalizuje się on wyłącznie w pielęgnacji włosów i zarostu mężczyzn, zatem ma w tej kwestii nieco szersze kompetencje. Zazwyczaj dysponuje także odpowiednimi kosmetykami i może pomóc w ich doborze. Od profesjonalnego barbera możemy spodziewać się charakterystycznych, ostrych cięć, umiejętności w zakresie przycinania, modelowania i pielęgnacji zarówno włosów, jak i brody. Jeśli nie przypadają nam one do gustu, dopiero wówczas warto wybrać się w celu dopasowania fryzury do fryzjera lub po prostu poszukać innego barbera.

Buzz cut, czyli krótka fryzura z brodą

Fryzura buzz cut to cięcie kojarzone głównie z wojskowymi szeregami. Polega na przycięciu włosów na długość 3 mm po bokach, natomiast do 5 mm w górnej części głowy. Świetnie wygląda u panów, którzy borykają się z łysieniem lub zakolami, ponieważ pozwala je zamaskować w sposób niemal perfekcyjny. Wynika to głównie z bardzo krótkiej długości włosów noszonych na głowie. Buzz cut świetnie komponuje się z brodą i ogranicza czas, który trzeba poświęcić na pielęgnację włosów. Doskonale wygląda zarówno z bardzo krótkim, jak i dłuższym zarostem. Niestety nie zawsze sprawdza się w przypadku nietypowego kształtu głowy lub niedoskonałości, które mogą pojawiać się na skórze głowy. Jeśli więc często masz problemy ze skalpem, zachęcamy do dalszej lektury i poszukiwania alternatyw.

Broda – fryzura pompadour

Pompadour to fryzura uwielbiana przez brodaczy! Jest jedną z najbardziej klasycznych fryzur męskich, które doskonale łączą się z brodą. Charakteryzują ją dosyć długie włosy, ponieważ najlepiej jeśli mają powyżej 7–8 cm. Boki są nieco krótsze, natomiast góra dłuższa. Pierwsze, co rzuca się w oczy w przypadku tego uczesania to zaczes w stronę karku. Pompadour jest dość czasochłonny w układaniu i wymaga zaprzyjaźnienia się z podstawowymi kosmetykami do stylizacji włosów, jednak efekt, jaki gwarantuje, jest tego wart.
Co może się przydać, jeśli chcemy uformować ten rodzaj uczesania? Przede wszystkim dobry grzebień, prestyler, pomada i suszarka z ciepłym nawiewem. Fryzura nie najlepiej sprawdza się u osób o cienkich i rzadkich włosach, za to doskonale współgra z kręconym owłosieniem. Pompadour świetnie wygląda u osób z kwadratową i okrągłą twarzą. Daje jednak ogromne możliwości modelowania konturu twarzy, szczególnie w połączeniu z brodą.

Side part, czyli popularne męskie fryzury z brodą

Side part to wyjątkowo modne fryzury męskie z brodą. Zawsze towarzyszy im przedziałek i nieco dłuższe włosy, niż te, które nazywamy strzyżeniem „na jeża”. Jego układanie nie wymaga wiele czasu, zatem jest świetną fryzurą dla każdego, kto chce ograniczyć czas poświęcany na pielęgnację włosów i brody, a wciąż prezentować się nienagannie i lekko nonszalancko. Często przypada do gustu osobom, które uwielbiają klasyczny pompadour, jednak nie przepadają za spędzaniem dużej ilości czasu przed lustrem codziennie rano.
W side part włosy po bokach głowy są nieco krótsze, ale nieprzesadnie. Górna część włosów jest dłuższa i przedzielona przedziałkiem. Przejścia pomiędzy różnymi długościami włosów są dosyć płynne. Uczesanie zawsze jest nieco asymetryczne i sprawia, że włosy zwracają się w którąś ze stron. W przypadku tej fryzury czasami problematyczne okazuje się wyznaczenie przedziałka – bywa, że układa się on samoistnie, natomiast w innych przypadkach musi zająć się tym barber. Największą zaletą tej fryzury jest to, że nie trzeba jej specjalnie układać – wystarczy przeczesać włosy grzebieniem i odpowiednio ułożyć. Kiedy nadchodzą dni, w których owłosienie nie współpracuje, można skorzystać z kremu do włosów.

Classic fringe fryzury męskie i broda

Classic fringe to doskonała fryzura męska z brodą. Dlaczego? Doskonale ją podkreśla i pozwala zamaskować drobne niedoskonałości w obrębie czoła. Świetnie radzi sobie zarówno ze zmarszczkami, jak i zakolami czy wysokim czołem, idealnie je maskując. Fryzura pasuje panom o twarzy owalnej, okrągłej i trójkątnej, jednak skoro łączymy ją z brodą, kwestia dopasowania do kształtu twarzy ma dużo mniejsze znaczenie, ponieważ mamy ogromne możliwości w zakresie optycznej korekty naturalnych rysów. Classic fringe to nic innego jak klasyczna grzywka, którą można układać na wprost na czole lub na ukos. Boki fryzury mogą być krótsze, jednak tutaj nie warto przesadzać z goleniem się na zero, ponieważ classic fringe dobrze łączy się również z dłuższymi bokami. Do układania męskiej grzywki warto zaopatrzyć się w mocny lakier do włosów. Jeśli mamy wątpliwości co do wybranego rodzaju uczesania, należy skonsultować swoją decyzję z barberem.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!