Data publikacji:

Fryzury męskie z przedziałkiem – jak je nosić? Jakie wybrać?

Sądzisz, że fryzury męskie z przedziałkiem wyszły już z mody? Nic bardziej mylnego – takie strzyżenie wraca do łask. Ale w nowej odświeżonej wersji. Komu pasują takie cięcia i jakie fryzury męskie z przedziałkiem są aktualnie najmodniejsze? O tym opowiadamy w poniższym artykule.
fryzury męskie z przedziałkiem

Fryzura z przedziałkiem      

Klasyczna, ponadczasowa fryzura z przedziałkiem swojego czasu cieszyła się ogromną popularnością na czerwonych dywanach i galach. Standardowy przedziałek na środku, a także ostry lub nierówny i nieco poszarpany na boku dodadzą charakteru całej stylizacji. Dobry fryzjer już na pierwszy rzut oka wyczuje, jaki rodzaj fryzury będzie pasował do urody klienta i kształtu jego twarzy, oraz dobierze odpowiednie cięcie, przedziałek i jego ułożenie.    

Fryzury męskie z przedziałkiem – komu pasują?

Komu pasują fryzury męskie z przedziałkiem? Tak naprawdę każdemu facetowi, ponieważ rodzajów fryzur z przedziałkiem może być naprawdę wiele. Idealną fryzurę z przedziałkiem dobierze więc dla siebie zarówno facet, który ma ostre rysy twarzy i kwadratową szczękę, jak i pan o twarzy owalnej czy okrągłej. Grunt to wiedzieć, co taką fryzurą chcemy podkreślić, a co zatuszować. I poznać proporcje swojej twarzy, aby umieć precyzyjnie dobrać dla siebie wszystko to, w czym wygląda się najkorzystniej.

Fryzury męskie z przedziałkiem – jakie są teraz modne?

Chcesz wiedzieć, jaka fryzura z przedziałkiem wpisuje się teraz w najgorętsze modowe trendy? Poniżej znajdziesz przegląd ciekawych fryzur męskich z przedziałkiem w roli głównej. Przekonaj się, że takie cięcie może być modne i stylowe.

Fryzura z przedziałkiem na środku głowy  

Przedziałek na środku był modny za czasów „M jak miłość” i Marka Mostowiaka, teraz wraca do łask i z pewnością się zadomowi.  Przez stylistów uważany jest za dodający elegancji oraz lekkości i wybierany jest do garniturów, smokingów i szykownych strojów.      
W latach wcześniejszych najmodniejsze były te fryzury, które były mocno wygładzone, z kilkoma warstwami pomady, żelu i bardzo spryskane lakierem, do tego stopnia, żeby miały duży połysk. Temu trendowi mówimy (zaraz za stylistami) stanowcze nie. Niestety, nie są już one uznawane za trend i nie pasują większości mężczyzn, niewielu wygląda w tym uczesaniu korzystnie. Fryzura ta sprawdzi się przy prostych rysach twarzy i zaokrąglonej szczęce.     
Przedziałek na środku będzie pasował mężczyznom, którzy mają dłuższe włosy, ponieważ będzie się on układał zupełnie naturalnie. Nie ma w tym uczesaniu zbyt dużej filozofii, kosmyki powinny być luźno puszczone, delikatnie krótsze przy buzi i długie z tyłu. Jeśli posiada się kręcone lub falowane włosy, dobrym pomysłem może być kucyk z przedziałkiem pośrodku.
Ta fryzura to ponadczasowa klasyka. Będzie pasować mężczyźnie eleganckiemu, który stawia też na bardziej oficjalne stylizacje, np. smart casualowe. W takiej fryzurze włosy są nieco dłuższe. Po umyciu należy je dobrze rozczesać i grzebieniem wydzielić przedziałek. Możesz zrobić go na środku, ale większość panów woli stworzyć przedziałek na boku uczesania. Teraz, po wydzieleniu tak włosów, weź w dłonie niewielką ilość żelu i nałóż go na kosmyki. Uczesanie popraw grzebieniem. Nim wyczeszesz też nadmiar żelu z włosów.
Taka klasyczna fryzura przywodzi na myśl lata 20. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach docenia ją wielu mężczyzn, ponieważ jest szalenie efektowna. A jeśli połączysz ją z zarostem, np. dużym wąsem, to będzie wpisywać się w najnowsze modowe trendy.

Fryzury z przedziałkiem na boku     

Wydawałoby się, że przedziałek na boku to tylko jeden rodzaj uczesania, dzieli się on jednak na kilka, różnice są niewielkie, ale nazywają się całkiem inaczej.
Jednym z najpopularniejszych uczesań jest tak zwany undercut – jest to niewymagająca, pasująca do wszystkiego fryzura z przedziałkiem na boku. Dlaczego panowie lubią to zaczesanie? Każdy mężczyzna z każdym typem urody będzie się w nim prezentował dobrze. Niezależnie, czy ma owalną, kwadratową, pociągłą, czy okrągłą buzię – z pewnością pokocha siebie w tej fryzurze.     
Ten rodzaj zaczesania może występować w dwóch odmianach, w zależności od długości kosmyków. Pierwszy z nich na włosach dłuższych z przodu i schodzących na coraz krótsze w tyle – w tej wersji czubek głowy jest przykryty. Druga opcja wygląda całkiem na odwrót – krótsze są włosy przy twarzy, dłuższe idą ku tyłowi.    

Fryzura męska z przedziałkiem – pompadour

Fryzura pompadur to męskie cięcie, które było szalenie popularne w latach 50. XX wieku. Pompadour polubił m.in. sam Elvis Presley. Warto dodać, że współczesny męski pompadour sięga dalej niż do lat 50. Jego początków możemy szukać już w XVIII wieku. Pompadour oznaczał wówczas uczesanie damskie, które charakteryzowało się wysoko zaczesanymi do góry włosami. To było najczęściej urozmaicone falami i lokami. Później ta fryzura zainspirowała pin-up girls, które kręciły grzywkę na wałki i mocno wywijały ją do tyłu.
Jak już zapewne się domyślasz, współczesny pompadour bazuje na tej samej zasadzie. Męski pompadour to długa i wysoko zaczesana do góry i lekko na bok grzywka. Reszta włosów też była dłuższa i zaczesana do tyłu. Gdzie w tej fryzurze przedziałek? Na boku. Po zaczesaniu grzywki do góry i nieco na bok przy pomocy grzebienia równo oddzielano ją od włosów bocznych i powstawał widoczny przedziałek.
Jak dzisiaj nosić pompadour? Jeśli nie chcesz każdego dnia układać i zaczesywać do tyłu grzywki, to po prostu zostaw górę delikatnie dłuższą. Boki możesz z kolei efektownie skrócić, a przedziałek podkreślić maszynką.

Fryzura undercut

W tej fryzurze to przedziałek dzieli włosy na partie – krótszą i dłuższą. Z jednej strony włosy są przystrzyżone krótko, a za przedziałkiem są zostawione nieco dłuższe. W takiej fryzurze boki są natomiast przystrzyżone na krótko. Podobne cięcia nosi wiele gwiazd, m.in. Ryan Reynolds. Taka fryzura świetnie sprawdza się na włosach podatnych na kręcenie lub falowanie. Ale będzie też dobrze wyglądać u panów, którzy mają włosy proste.
Undercut jest też fryzurą, której praktycznie nie trzeba układać. Wystarczy jedno cięcie, aby prezentowała się dobrze przez długi czas.

Wysoko postawiona góra z przedziałkiem na boku

Czyli współczesny irokez. W takiej fryzurze boki są przystrzyżone lub wygolone na bardzo krótko. Góra z kolei jest zostawiona dłuższa i zaczesana do tyłu. Ewentualnie wysoko postawiona. A gdzie w tej fryzurze przedziałek? Po boku – jako odcięcie między krótkimi bokami a dłuższą górą. Taki przedziałek nierzadko jest nawet wygolony maszynką, co jedynie podkreśla cięcie i sprawia, że jest bardziej efektowne.
Komu pasuje taka fryzura? Świetnie będą wyglądać w niej panowie o twarzy okrągłej. Podobne cięcie nieco wydłuża i wysmukla twarz, co przy takim kształcie twarzy prezentuje się niezwykle korzystnie. Ponadto skorzystają na niej także niscy panowie. Nie wspominając już o tym, że idealnie sprawdzi się ona dla panów, którzy mają twarz owalną.
Kto powinien unikać podobnego cięcia? Panowie z twarzą kwadratową i mocno pociągłą. Także bardzo wysoki facet nie będzie prezentował się w niej korzystnie.

Dłuższe włosy i przedziałek na środku

Kolejna klasyczna fryzura na naszej liście. Podobne cięcie było szalenie popularne w latach 90. Nosił je wtedy młody Leonardo DiCaprio, a także panowie z popularnych wówczas boysbandów. Dzisiaj też taka fryzura może wyglądać efektownie. Co jednak warto o niej wiedzieć? Najlepiej wyglądają w niej panowie z włosami prostymi. Wtedy fryzura sama się układa i nie trzeba jej dodatkowo prostować, co dla niektórych może być uciążliwe. Nie wspominając już o tym, że regularne prostowane niszczy włosy. Co więcej, takie cięcie nie służy panom o twarzy okrągłej, ponieważ optycznie ją poszerzy. Z kolei podobna fryzura ciekawie złagodzi rysy panów o twarzy kwadratowej lub trójkątnej.
A tobie, jak podobają się fryzury z przedziałkiem? Które z powyżej wymienionych cięć podoba ci się najbardziej?

Długa grzywka? Przedziałek na boku to idealne rozwiązanie    

To idealnie wyglądające rozwiązanie dla panów z dłuższą grzywką, dodaje urodzie delikatnej nonszalancji i lekkości. Dzieląc włosy na boku głowy, należy zwrócić uwagę na to, aby ta dłuższa strona była lekko wycieniowana. Coraz krótsze włosy mają schodzić ku przodowi. Grzywka ma grać główną rolę, włosy z boków muszą być od niej krótsze. Drugim, wyglądającym na trochę cięższe rozwiązanie, jest pozostawienie włosów jednej długości i przerzucenie grzywki na jedną stronę.    

Fryzura jak Elvis Presley – da się zrobić  

To tak zwany pompadour – wersja fryzury, w której przedziałek nie jest zrobiony przez przedzielenie włosów, a wygolenie prostej linii. Tego uczesania występują dwie wersje – pierwsza z nich: za przykładem króla muzyki włosy z przodu są ułożone w charakterystyczną falę. Druga wersja to podciągnięcie włosów na szczotce do góry i uzyskanie swojego rodzaju irokeza, ale w eleganckim stylu. Nowoczesnego pompadour nie powstydziłby się żaden pan młody ani gwiazda na gali. W tym uczesaniu włosy powinny być delikatnie wystopniowane i pocieniowane. Nie powinno się używać zbyt dużej ilości kosmetyków, aby wyglądała ona na naturalnie dobrze ułożoną. Najlepiej prezentuje się na lekko falowanych włosach.

Side part – klasyka i ciągły trend w jednym    

Uniwersalna, szykowna i obecna cały czas we fryzjerskich magazynach z najnowszymi trendami – fryzura side part. To uczesanie pasuje do każdego typu urody, do każdej okazji i jest bardzo łatwe do zrobienia nawet samodzielnie.
Jak wygląda side part? Najważniejszy jest przedziałek – musi być ostry, mocno widoczny i zrobiony po dobrej stronie. Boki w tym wypadku są lekko podgalane lub mocno strzyżone, góra pozostaje nieco dłuższa. To, jaką długość włosów zostawia się na górze głowy, zależy wyłącznie od preferencji klienta – to on powinien czuć się dobrze, fryzjer powinien jedynie doradzić, w jakiej długości byłoby mu najlepiej. Górę włosów można zaczesać delikatnie do góry, przerzucić całkiem na bok, zrobić lekki nieład i opuścić kilka kosmyków na czoło. Do stylizacji tego uczesania w zupełności wystarczy dobry grzebień i mocna pomada. Najważniejszy w tej stylizacji jest przedziałek – nie można pozwolić, aby zniknął w trakcie układania włosów.

Męskie fryzury z przedziałkiem

O ile u kobiet przedziałek na środku czy z boku głowy to codzienność, wielu mężczyzn nie może się przekonać do tego typu stylizacji. Coraz więcej fryzur męskich z przedziałkiem nie tylko na większe okazje, ale także na co dzień pasuje do każdego looku. Wystarczy mieć w domu kosmetyk do utrwalenia fryzury i dokładnego ułożenia jej oraz grzebień, który pomoże zrobić idealny przedziałek – to on jest tutaj najważniejszy.
Zdjęcie: Enavto Elements
Autor: Redakcja Ceneo