Data modyfikacji:

Fryzury przejściowe przy zapuszczaniu włosów – przegląd

Moda jest zmienna i zmieniają się także trendy we fryzjerstwie. Choć fryzury krótkie są modne, to w końcu następuje ten dzień, że mamy ochotę zapuścić włosy. Proces ten wydaje się pozornie trudny i czasochłonny, jednak we fryzurach przejściowych także można się świetnie prezentować. Poznajcie więc przegląd fryzur przejściowych przy zapuszczaniu włosów i wybierzcie najlepszą dla siebie. 
fryzury przejściowe przy zapuszczniu włosów

Odpowiednie cięcie ma znaczenie 

Warto wiedzieć, że włosy rosną około 1,5 cm na miesiąc. To dużo i mało zarazem. O ile w przypadku długich włosów te różnice nie są tak szybko widoczne, tak w odniesieniu do krótkich fryzur już tak. Niestety bardzo często przejściowe fryzury wydają się mało stylowe, a przy tym ułożenie ich niemal niemożliwe. Na szczęście tak wcale nie musi być, wystarczy tylko zadbać odpowiednio o włosy i zdecydować się na właściwe cięcie. Największym problemem niewątpliwie jest zapuszczanie włosów od chłopięcej fryzury. Niestety bardzo łatwo jest uzyskać efekt plerezy, dlatego zawsze należy pamiętać, aby długość włosów z tyłu była taka sama jak włosów z przodu. Można dodatkowo subtelnie wycieniować włosy u dołu. Dzięki temu fryzura nabierze nieco lekkości. Natomiast zapuszczając włosy od fryzury typu bob, trzeba pamiętać o regularnym cieniowaniu samych końcówek. Zapuszczanie włosów bardzo wycieniowanych także jest trudne, ale możliwe. W tym przypadku należy co miesiąc wyrównywać końcówki i skracać je o pół centymetra. Bardzo przydatny może być też tapir, ale niewątpliwie musi być subtelny, gdyż w innym przypadku osiągnie się efekt hełmu. 

Pielęgnacja fryzur do zapuszczania włosów 

Fryzury przejściowe przy zapuszczaniu włosów trzeba odpowiednio pielęgnować. Wbrew pozorom nie tylko długie włosy wymagają stosowania odżywek czy masek. Także krótkie potrzebują ujarzmienia, szczególnie jeżeli końcówki są bardzo suche. Tutaj sprawdzi się, np. maska. Bardzo wydajna i polecana jest także woskowa maska regenerująca do włosów. Jeżeli zapuszczacie włosy, które wcześniej rozjaśniałyście, to dodatkowo powinnyście postawić na intensywne nawilżanie. Raz w tygodniu warto wykonać olejowanie włosów. Można wybrać olejek ajuwerdyjski powstrzymujący wypadanie włosów. 

Jak układać włosy podczas zapuszczania? Przegląd fryzur 

Włosy podczas zapuszczania wymagają odpowiedniej stylizacji. W przypadku krótkich fryzur chłopięcych przyda się modelowanie na grubej szczotce. Dzięki temu włosy będą lepiej się układać. Można dodatkowo nieco podtapirować je u nasady, a następnie zaczesywać do tyłu, tworząc stylowy pompadour. W przypadku zapuszczania boba należy albo prostować włosy przy użyciu prostownicy, albo podwijać je na szczotce. Istotne znaczenie ma także podniesienie ich lekko u nasady, gdyż kiedy rosną, stają się cięższe i bardziej płaskie. Jeśli chcecie zapuścić fryzurę typu mullet hair, to konieczne będzie stosowanie kosmetyków takich jak pomada do włosów, a także tapirowanie od góry, aby uzyskać odpowiednią objętość. Odważne kobiety decydują się także na fryzury typu grzybek, a w tym przypadku zapuszczanie jest dość trudne, jednak możliwe. Wystarczy tylko skrócić grzywkę i przeczesywać ją na bok, natomiast pozostałe włosy prostować. W przypadku fryzury z grzywką i jej zapuszczania, warto zaopatrzyć się w liczne opaski, tym bardziej że obecnie są bardzo modne. Dzięki temu grzywka nie będzie wpadać do oczu, a po zaczesaniu do tyły włosy nie będą sterczeć. Przed nałożeniem opaski przyda się także odrobina pomady do włosów, która wygładzi tzw. baby hair. Wiele kobiet na skutek mody na irokez z wygolonymi bokami decydowało się na taką fryzurę. Zapuszczanie jej często wydawało się naprawdę skomplikowane. Na szczęście fryzury przejściowe przy zapuszczaniu włosów mogą dobrze się prezentować, gdyż wystarczy zdecydować się na cięcie a la Twiggy. W tym przypadku warto zrobić asymetryczną grzywkę, a włosy, które do tej pory układane były w irokez, zaczesać na bok, następnie całość lekko wycieniować. Pozostaje już tylko nadanie włosom delikatnej objętości i uniesienie ich u nasady, tu można wykorzystać piankę. 
Zapuszczanie włosów wcale nie musi być czasem, kiedy fryzura wygląda nie najlepiej. Odpowiednie układanie i kosmetyki pozwolą uzyskać doskonały efekt. 
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo