Data modyfikacji:

Jaka guma do ćwiczeń pośladków będzie najlepsza?


Dbanie o dobrą kondycję fizyczną jest ważnie nie tylko ze względu na zdrowie. Smukła, wysportowana sylwetka sprawia, że czujesz się dobrze, często też jesteś lepiej odbierany w otoczeniu. Warto zadbać o każdą z części ciała, zarówno we wszechstronny, jak i bardziej detaliczny sposób. Pośladki bywają zaniedbywane, jednak ćwiczenia poprawiające ich wygląd nie muszą wymagać specjalistycznych przyrządów. Wystarczą gumy oporowe. Która guma do ćwiczeń pośladków sprawdzi się najlepiej? Co wybrać?
jaka guma do ćwiczeń pośladków

Jaka guma do ćwiczenia pośladków?

Czym jest guma do ćwiczeń pośladków?

Elastyczna guma do ćwiczeń pośladków to pas o określonej szerokości, który tworzy dodatkowy opór przy wykonywaniu ćwiczeń na te partie ciała. Opór ma za zadanie zwiększenie trudności, intensywności, a przy okazji efektywności przeprowadzanego treningu. Szerokość taśmy zależy od typu, producenta, a często również oporu. Jest to zwykle 5-8 centymetrów, choć spotykane są i węższe, i szersze produkty. Materiał wykonania może być różny, zarówno jednolity, jak barwiona guma kauczukowa czy silikonowa, jak i mieszany, połączenie elastycznych włókien z bawełną lub poliestrem. Guma oporowa na pośladki to najczęściej wersja mini, ale sprawdzają się także długie gumy, taśmy, wersje z uchwytami, opaskami czy regulowane klamrą. Różnego rodzaju gumy oporowe do ćwiczeń pośladków stosuje się między innymi przy okazji treningów fitness, crossfit, pilates czy też ćwiczeń rozciągających i siłowych. Akcesoria te mają najczęściej dość uniwersalny charakter, pozwalając na wiele ćwiczeń.

Jakie gumy do ćwiczeń na pośladki są najchętniej wybierane?

Bardzo często guma do ćwiczeń pośladków to produkt o bardziej uniwersalnym charakterze - guma oporowa. Osoby chcące rozpocząć czy kontynuować trening tej partii ciała, decydują się na gumy z różnego przedziału cenowego, zarówno najtańsze, proste modele, jak i bardziej zaawansowane, z opcją regulacji i dostosowania do potrzeb. Wśród popularnych propozycji znaleźć można:

• Domyos Taśma do ćwiczenia pośladków Glute Band - regulowana taśma z możliwością szybkiego zakładania dzięki zapięciu;
• MuscleForge zestaw trzech gum materiałowych do ćwiczeń pośladków - z regulacją obwodu, każda z gum ma odmienne wymiary i zakres obciążeń;
• Tiguar Mini Bands - proste uniwersalne mini gumy oporowe o czterech odmiennych poziomach oporu w różnych kolorach, kompaktowe i korzystne cenowo;
• HMS Gu05 Set - to długie gumy oporowe o zróżnicowanym poziomie oporu w zestawie, nadają się do innego typu ćwiczeń na pośladki niż w przypadku gum mini;
• Springos Zestaw 3 Gum Hipband - połączenie bawełny, lateksu i poliestru, estetyczne i dostosowane szerokością do ćwiczeń w strefie obręczy biodrowej, w zestawie gumy o trzech poziomach oporu.
W treningu pośladków sprawdzi się także taśma rehabilitacyjna, która jest rodzajem gumy, jednak niemającej zamkniętego obwodu. Również może mieć różne poziomy oporu wpływające na trudność treningu. Wybór taśm powinien być uzależniony od planowanego treningu, a także indywidualnych możliwości. Wprowadzenie gumy do ćwiczeń pośladków zwykle następuje po etapie treningów bez dodatkowego oporu.

Zestawy gum oporowych do ćwiczeń - optymalny wybór

Choć w sprzedaży dostępne są dedykowane gumy do ćwiczeń na pośladki, w większości przypadków mają one charakter uniwersalny. Sprawdzą się także w ćwiczeniach na inne partie ciała. W treningu ważne jest dopasowane obciążenia do aktualnych możliwości. Często, zwłaszcza dla osób o większym wzroście czy obwodzie ud lub bioder, może być konieczne dostosowanie także rozmiaru gum. Świetnym wyborem jest guma do ćwiczeń pośladków w zestawie, na który składają się gumy o różnych oporach, również z opcją regulacji obwodu. Wybór sprawdzonych taśm oraz gum oporowych do ćwiczeń wraz z opiniami użytkowników można znaleźć na Ceneo.pl.

Co jeszcze może przydać się w treningu?

Aby każdy trening z gumą do ćwiczeń pośladków przynosił efekty optymalne i przebiegał w komfortowych warunkach, warto zadbać o jego detale. To nie tylko odpowiednie akcesoria, ale również warunki do ćwiczeń. Zadbaj zatem o:

• odpowiednią przestrzeń, temperaturę, dopływ świeżego powietrza i dostatecznie twarde, stabilne podłoże;
• komfortowy strój do treningu - zapewniający swobodę ruchu, oddychanie skóry i odprowadzanie ewentualnego potu, zapobiegający otarciom;
• wygodną matę do ćwiczeń, dzięki której możesz odizolować się od podłoża, zapobiec poślizgom czy odgnieceniom.

Stosując gumy do ćwiczeń pośladków, warto pamiętać o wcześniejszej rozgrzewce, aby trening mógł być bardziej efektywny. Matę do ćwiczeń możesz wykorzystać po zakończeniu treningu, do ćwiczeń rozciągających i wyciszających.

Regularne treningi z gumą do ćwiczeń pośladków - efekty

Jeżeli chodzi o systematyczny trening kilka razy w tygodniu z gumą do ćwiczeń pośladków, efekty będą odczuwalne dość szybko, bo już po 2-3 tygodniach. Jednak na zmianę wyglądu w tej strefie ciała trzeba zwykle poczekać dłużej, gdyż sporą część pośladków stanowi tkanka tłuszczowa przykrywająca mięśnie. Wiele zależy również od innych, równolegle podejmowanych aktywności, a także założeń treningowych i diety. Jeżeli celem jest redukcja masy ciała, efekty mogą być odmienne od treningu kształtującego sylwetkę dla osób o wadze w normie. Warto rozważyć, wykorzystując gumy oporowe do ćwiczeń pośladków, skorzystanie również z innych przyborów do ćwiczeń, na przykład zbliżonych do gum ekspanderów.
Dobre gumy do ćwiczeń pośladków to rozwiązanie uniwersalne, które może okazać się także pomocne przy innych rodzajach treningów czy partiach ciała. Koszt zakupu gum nie jest wysoki, a ich sposób wykorzystania prosty do przyswojenia. Warto zainwestować w dobre akcesoria treningowe. Urozmaicą one codzienną aktywność i będą wspierać w dążeniu do założonych celów.
Autor: Aleksandra Ginalska