Data modyfikacji:

Jak podwinąć rękawy w koszuli, by wyglądać modnie?

Koszula to nieodłączny element twoich codziennych stylizacji? Nie rozstajesz się z nią zarówno w pracy, jak i „po godzinach”? Koniecznie sprawdź, jak podwinąć rękawy w koszuli, gdy możesz pozwolić sobie na nieco luzu i mniej formalny wizerunek. Te sposoby okażą się bardzo przydatne w niejednej sytuacji.
jak podwinąć rękawy koszuli

Jak podwinąć koszulę?

Koszula męska już dawno przestała być kojarzona wyłącznie jako element formalnych i wieczorowych zestawów. Dziś śmiało włączamy ją do stylizacji smart casual, strojów półformalnych, a niejednokrotnie łączymy z elementami sportowymi. Stylowa koszula dodaje klasy każdemu mężczyźnie. I co najważniejsze, nie zawsze trzeba nosić ją w konwencjonalny sposób.
Aby korzystać z atutów męskiej koszuli cały rok, warto dowiedzieć się, jak podwijać rękawy. Ta praktyka przyda się szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich.  Podwinięte rękawy koszuli zapewnią ci nie tylko szybkie „wyluzowanie” stylizacji, ale także większy komfort termiczny.

Przeczytaj również: Męska koszula do biura w stylu smart casual

Jak podwijać rękawy w koszuli? Zrobisz to w kilku krokach

Jeśli chcesz podwinąć rękawy w swojej koszuli, pamiętaj, aby robić to starannie. Niechlujnie zwinięty materiał nie doda ci stylu, a sprawi, że cała stylizacja straci na jakości. Przedtem koszula powinna zostać starannie wyprasowana.

Jak podwijać rękawy w koszuli?

  1. Rozepnij guziki przy mankietach.
  2. Zawiń mankiety na lewą stronę tak, aby kończyły się na wysokości łokci.
  3. Upewnij się, że po zawinięciu materiał jest gładki i pozbawiony wybrzuszeń.
  4. Zasłoń mankiety kolejną warstwą materiału. Wywiń rękawy 3–4 razy. Powinny kończyć się tuż pod łokciem lub maksymalnie kilka centymetrów nad nim.
  5. Skontroluj rękawy i popraw ewentualne zagniecenia.
Jakie koszule można podwijać? W tej kwestii moda nie ma żadnych ograniczeń. Jeśli tylko okoliczności na to pozwalają, rękawy możesz podwinąć w eleganckiej koszuli biurowej. Skrócone rękawki będą wyglądały świetnie także na koszuli lnianej, tak chętnie stosowanej w stylizacjach letnich. Zabieg ten możesz z powodzeniem zastosować także na kultowej, grunge’owej flaneli.

Kiedy można podwijać koszulę męską?

Czas ustalić kwestię, która frapuje wielu panów. Kiedy wypada podwinąć rękawy koszuli? Tak naprawdę możesz pozwolić sobie na to w większości nieoficjalnych sytuacji. Spędzając ciepły dzień w biurze, wybierając się na lunch w trakcie pracy, a nawet pląsając po parkiecie na weselu przyjaciół, rękawy koszuli możesz podwinąć bez obawy o wpadkę.
Z oczywistych względów w trakcie oficjalnych i podniosłych wydarzeń rękawów koszuli nie należy podwijać. Zrezygnuj z tego zabiegu przed spotkaniem z ważnym klientem biznesowym czy w trakcie trwania uroczystości zaślubin.

A może... koszula z krótkim rękawem?

Jeśli przez myśl przemknął ci pomysł zakupu eleganckiej koszuli z krótkim rękawem… lepiej szybko się go pozbądź. Od dawna uznawana jest ona za wstydliwy relikt mody lat 90. Najlepiej jeśli zapamiętasz prostą zasadę: jeśli koszula nie ma hawajskich wzorów i nie jest noszona do kolorowych szortów podczas wakacji, krótkim rękawom mówimy definitywne „nie”!

Jak wybrać dobrą koszulę męską?

Wywijanie rękawów koszuli to prosty i praktyczny zabieg, który pozwala na złagodzenie formalnego wizerunku. Zda się on jednak na nic, jeśli sam strój nie będzie wyróżniał się odpowiednią jakością. Czym kierować się podczas kupna koszuli?
  • Zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest koszula. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście tkaniny naturalne, wśród których przoduje wdzięczna bawełna. Bawełniana koszula będzie dobrym wyborem zarówno na weselu, jak i spotkaniu biznesowym.
  • Dopasuj fason swojej koszuli do okoliczności. Inaczej skrojone są koszule przeznaczone do noszenia z garniturami, a inaczej casualowe [JF2] modele. W pierwszym przypadku koszula powinna być dopasowana do sylwetki, jednak nie zbyt przylegająca. W formalnych koszulach nie powinny występować kieszonki. Jeśli chodzi o koszulę na co dzień, możesz pozwolić sobie na więcej swobody – może być ona lekko oversize’owa, uzupełniona kieszeniami czy ciekawymi detalami.
  • A co z kolorem? On także powinien być dostosowany do tego, w jakich okolicznościach chcesz nosić koszulę. W sytuacjach uroczystych najlepiej sprawdzi się koszula biała. W biurze możesz pozwolić sobie również na model w kolorze błękitnym czy szarym.

Jak prawidłowo dbać o koszule?

Na koniec kilka wskazówek, dzięki którym każda z twoich koszul posłuży ci wiernie przez długi czas.
  • Bawełniane koszule pierz w 40 stopniach Celsjusza, stosując umiarkowane wirowanie.
  • Stosuj delikatne detergenty piorące oraz płyny do zmiękczania tkanin.
  • Unikaj suszenia koszul w suszarce bębnowej: zabieg ten może sprawić, że materiał ulegnie zniszczeniu. Po wypraniu koszulę najlepiej rozwiesić na wieszaku do samoistnego wyschnięcia.
  • Koszule najlepiej prasować od razu po ich wysuszeniu. Pamiętaj, aby robiąc to, ustawić w żelazku program dedykowany delikatnym tkaninom.

Jak podwijać rękawy w koszuli? Podsumowanie

Jak sam widzisz, podwijanie rękawów w koszuli nie jest czymś specjalnie trudnym. Najważniejsza zasada, o której należy pamiętać, skracając rękawy, to maksymalna dokładność. Rękawy powinny być podwijane starannie, bez zagięć oraz wybrzuszeń. Wówczas szybko zmienisz wizerunek formalny w nieco bardziej swobodny, lecz wciąż bardzo stylowy.