Data publikacji:

Jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową? Męskie stylizacje do sądu

Rozwód to bardzo przykry temat dla obu stron. Rozprawy rozwodowe zazwyczaj nie należą do najprzyjemniejszych. Pomijając sprawę tematyki i przebiegu rozprawy, wielu mężczyzn nie wie, jak stosownie się do niej ubrać. Jak mężczyzna powinien ubrać się do sądu na rozprawę?             
jak ubrać się do sądu na rozprawę sądową

Jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową?

Niezależnie od tego, czy sprawa rozwodowa dotyczy nas bezpośrednio, czy występujemy w roli świadka, miejsce, jakim jest sąd, wymaga od nas konkretnego ubioru i zachowania. Jeśli jesteśmy jedną ze stron, powinniśmy pomyśleć o jak najbardziej eleganckim ubiorze. Przede wszystkim należy pamiętać, aby ubrać się tak, żeby okazać szacunek dla sądu, a także zebranych osób. Tutaj nie ma miejsca na krótkie spodenki i klapki. Męski strój powinien być elegancki, stonowany i powinien pokazywać klasę. Jak ubrać się do sądu na sprawę rozwodową?                      

Jak ubrać się do sądu? Propozycje           

Standardowym, najbardziej elegancki wyborem będzie garnitur. Trzeba zdecydować się na taki w jak najbardziej neutralnym kolorze. Wiadomo, że nie możemy ubrać jasnego, na przykład beżowego lub jasnoszarego, garnituru. Do stonowanych kolorów w garniturach można zaliczyć przede wszystkim wszystkie odcienie granatu, ciemnoniebieski również się sprawdzi (ale musi być naprawdę ciemny, żeby nie wpadał w błękit), ciemnoszary i inne ciemne i eleganckie kolory.              
Możemy do tego podejść standardowo, czyli garnitur, biała koszula i krawat, ale jeśli nie jesteśmy ogromnymi fanami takich stylizacji, można delikatnie je przełamać. Zrezygnować z krawata i rozpiąć górny guzik przy koszuli. Koszule również można wybrać w innym kolorze, ale należy pamiętać, aby wciąż pasowała do całej stylizacji. W ten sposób wciąż będzie to bardzo elegancka stylizacja, ale mniej klasyczna.             
Jeśli garnitur to coś, na co patrzymy z przerażeniem, zastąpmy go innym zestawieniem. Można założyć ciemne, eleganckie spodnie, które zestawimy z koszulą w innym niż biały kolorze, do tego marynarka, która może być mniej oficjalna, ale wciąż w neutralnych kolorach. To są raczej propozycje strojów dla osób najbardziej zaangażowanych w sprawę rozwodową. Jak ubrać się do sądu jeśli jest się świadkiem?            
Świadek ma mniejsze wyzwanie co do swojego oficjalnego ubioru w takich momentach. Może postawić na przykład na ciemne, granatowe spodnie i do tego założyć koszulę w jakiś drobny wzorek. Marynarka nie będzie tutaj wymagana, ale jeśli pojawi się, to do wzorzystej koszuli koniecznie w stonowanym i dopasowanym kolorze. Cienka koszula i marynarka to opcja na cieplejsze dni, oczywiście można do tego dorzucić elegancki i ciężki płaszcz, gdy rozprawa odbywa się na przykład w zimie. Jeśli jednak nie chcemy zakładać kolejnej warstwy, można postawić na sweter. Obecnie w sklepach jest ogromny wybór męskich swetrów. Doskonale spisze się przylegający golf czy grubszy z wyciętym w koło dekoltem z lekkim wzorem. Jeśli sweter wydaje się nam mało elegancki i nie do końca jesteśmy przekonani do tego typu stylizacji, może przełamiemy to, dodając pod spód białą koszulę. Biały sztywny kołnierzyk wystający spod sweterka wyciętego w trójkąt będzie wyglądał niezwykle klasycznie i stonowanie.                  

Jakie dodatki wybrać?

Tutaj sprawdza się zasada „mniej, znaczy więcej”. Lepiej być oszczędnym w dodatkach i biżuterii, ponieważ łatwo można przesadzić. Klasyczny zegarek i pasek dopasowany pod kolor ubioru z pewnością powinny wystarczyć.               
Buty również są ważnym elementem, najlepiej postawić na standardowe, eleganckie buty od garnituru lub mokasyny czy lordsy. Nie ma w tym momencie miejsca na sportowe buty, trampki czy adidasy.                      

Jak nie ubierać się do sądu?                

Jak już zostało wspomniane wyżej, nie możemy lekceważyć rangi miejsca, w jakim się znajdujemy – trzeba okazać w takich momentach szacunek i powagę również i przede wszystkim poprzez swój ubiór. W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór różnych części garderoby. Nie można założyć krótkich spodenek, które nieelegancko odsłaniają kolana, bluzka z krótkim rękawem również odpada. Nawet jeśli to koszula, raczej nie będzie prezentować się dobrze, zwłaszcza że jeszcze niedawno ta część garderoby została uznana za bardzo niemodną. Wbrew pozorom takie elementy, które wpisują się w elegancki styl, również nie powinny być brane pod uwagę. Dla przykładu mucha czy szelki od garnituru są kojarzone ze strojem galowym – w tej sytuacji jednak nie zdają egzaminu, mogą zostać źle odebrane lub nawet zestawione, wtedy już na pewno nie będziemy stwarzać dobrego wrażenia.                                     
O tym również pisaliśmy wyżej, ale zdecydowanie należy to podkreślić, aby kolory poszczególnych części garderoby były w stonowane i neutralne. Odpadają żywe, pstrokate barwy i krzykliwe wzory. Jakie kolory są najbardziej eleganckie i spokojne? Odcienie granatu, szary, biały, odcienie beżu i brązu. Kolorami, które są bardzo eleganckie, są także bordowy i ciemna, butelkowa zieleń, ale gdy decydujemy się na kreację, która posiada takie kolory, trzeba być ostrożnym, żeby nie przesadzić.            

Jak ubrać się do sądu? Podsumowanie        

Podsumowując, do sądu należy ubrać się elegancko i z szacunkiem do instytucji, w której będziemy. Nie należy przesadzać z dodatkami i krzykliwymi kolorami. Oprócz konkretnego ubioru należy pamiętać także o odpowiednim i stosownym zachowaniu z uwagi zarówno na miejsce, jak i okoliczności.                            
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!