Data publikacji:

Jak usunąć plamę z białej koszulki?

Biała koszulka to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród mężczyzn. Choć jest uniwersalna i zawsze modna, to ma jedną wadę – bardzo łatwo się brudzi. Po pewnym czasie pojawiają się żółte plamy przy karku i pod pachami, a każde spotkanie z jedzeniem może zakończyć się widocznymi zabrudzeniami. Jak usunąć plamę z białej koszulki? Znamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym po praniu będzie wyglądać jak nowa!
usuwanie plam z białej koszulki

Czym usunąć plamę z białej koszuli i koszulki? Wypróbuj te sposoby!

Zanim przystąpisz do usuwania plamy widocznej na białej koszuli lub koszulce, koniecznie wykonaj test na niewidocznej części materiału. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana metoda nie uszkodzi tkaniny i nie spowoduje jej odbarwienia.
Jak usunąć plamę z białej koszulki? Możesz zainwestować w wybielacz dostępny w sklepie lub wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Jeśli zauważysz na jasnym materiale zabrudzenie z krwi, to zacznij od zanurzenia go w bardzo zimnej wodzie na przynajmniej kilkadziesiąt minut. Możesz także potrzeć plamę szarym mydłem.
Na materiale są widoczne ślady po trawie i nie wiesz, jak usunąć taką plamę z białej koszulki? Świetnym pomysłem jest wypróbowanie pasty do zębów. Koniecznie wybierz tę z mentolem, a następnie wysmaruj nią zabrudzenie. Gdy preparat się już wchłonie, zamocz T-shirt w ciepłej wodzie i wrzuć do pralki.

Żółta plama na białej koszuli lub koszulce – jak ją szybko usunąć?

Bez wątpienia to właśnie żółte plamy na białej koszuli i koszulce są najtrudniejsze do usunięcia. Powód jest prosty – najczęściej powstają pod wpływem potu, a zanim je zauważysz, materiał wygląda na trwale odbarwiony. Czy jest tak naprawdę? Nie! Zobacz, jak usunąć plamy potu z białej koszulki!
Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest cytryna, która rewelacyjnie radzi sobie z żółtymi plamami. Zacznij od przygotowania soku z cytrusa i wymieszania go z wodą w równych proporcjach. Następnie zamocz w miksturze ściereczkę (najlepiej z delikatnego materiału) i delikatnie pocieraj zabrudzone miejsca do momentu aż będą czyste.
Nasze babcie równie chętnie używały sody oczyszczonej do usuwania żółtych plam na białej koszuli, koszulce czy bluzce. Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy przygotować specjalną papkę. Potrzebujesz do tego jedynie sody i gorącej wody, które po wymieszaniu powinny mieć gęstą konsystencję. Nałóż domowy preparat na plamę i wcieraj delikatnie ręcznikiem albo ściereczką.
Jak jeszcze usunąć plamy potu z białej koszulki? Wypróbuj sól! Wymieszaj 4 łyżki stołowe z wodą, nałóż na zabrudzenie i potrzyj. Możesz też zostawić mieszankę na chwilę, aby dać jej czas, żeby zadziałała. Gdy wyschnie, wrzuć T-shirt do pralki.
Czym jeszcze usunąć plamy z białej koszuli? Aspiryną! Wystarczą dwie tabletki połączone z 200 ml gorącej wody. Możesz włożyć do szklanki kawałek zabrudzonego materiału lub po prostu wylać go ostrożnie na żółtą plamę i pozostawić na kilka godzin.

Jak usunąć plamę z czekolady na białej koszuli?

Zauważyłeś plamę z czekolady na białej koszuli i nie wiesz, czym się jej pozbyć? I w tym przypadku znamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym materiał odzyska swój jasny, pierwotny kolor. Jednym z domowych sposobów jest… mleko! Tak, można zanurzyć T-shirt w napełnionej nim misce, aby rozpuścić tłuszcz z czekolady. Po tym wystarczy już tylko wyprać bluzkę normalnie w pralce i gotowe!
Czym jeszcze usunąć plamy z białej koszuli albo koszulki? Jeśli pobrudziłeś ją czekoladą, to wypróbuj miks szklanki wody i dwóch łyżeczek octu. Wymieszaj je dokładnie, a następnie polej zabrudzenie i odczekaj chwilę. Na zakończenie wypierz bluzkę ręcznie albo w pralce, aby po plamie z czekolady nie było ani śladu.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.