Data publikacji:

Jak włożyć sznurówki do butów?

Czy wiesz, co może w ciekawy sposób zmienić wygląd twoich sportowych butów? Sznurówki. W poniższym krótkim poradniku podpowiadamy, jak włożyć sznurówki do butów w ciekawy i niebanalny sposób. Zapraszamy do lektury!
jak włożyć sznurówki do butów
Jak włożyć sznurówki do butów w niebanalny sposób? Poniżej kilka ciekawych propozycji i pomysłów.

Sposób z wykorzystaniem długopisu

Złóż sznurówkę na pół. Teraz przełóż ją przez pierwsze dwie dziurki na górze buta. Zrób to tak, aby sznurówka przeszła nad dziurkami, a nie pod nimi. Teraz weź koniec jednej sznurówki. Przyda ci się też długopis. Połóż go na bucie wzdłuż dziurek buta. Teraz oplataj sznurówkę nad długopisem i włóż ją przez dziurkę po tej samej stronie buta. Czynność powtórz z każdą dziurką. Na koniec wyciągnij długopis. Czynność powtórz po drugiej stronie buta. Zawiąż końce sznurówek. Możesz zawiązać je na dole buta lub przełożyć przez zaplecione sznurówki i zawiązać je normalnie na górze. Sposób ten najlepiej prezentuje się w butach sportowych.

Ciekawy sposób na zawiązanie sznurówek w trampkach

Jak włożyć sznurówki do butów? Przedstawiamy ci kolejny niebanalny sposób. Na samym początku przełóż sznurówkę pod językiem trampek. Przełóż je przez ostatnie dziurki w bucie. Teraz koniec sznurówki przełóż na skos przez pierwszą dziurkę buta. Zrób tak z każdą ze stron. Teraz nie przekładaj sznurówki na skos – po prostu włóż ją w drugą dziurkę buta po tej samej stronie. Teraz ponownie przełóż sznurówkę na skos. Włóż ją do przedostatniej dziurki trampka. Koniec prawej sznurówki włóż na skos po lewej stronie do ostatniej wolnej dziurki. Zrób to samo z przeciwną sznurówką. Co dalej? Zerknij do poniższego filmiku do trzeciego wiązania. Zobaczysz, jak kończy się to sznurowanie.

Wiązanie na płasko z jedną sznurówką

Jak zawiązać sznurówki bez kokardki? To proste – wypróbuj nasz kolejny sposób. Weź jedną długą sznurówkę. Teraz zacznij przewlekać ją przez dziurki, ale na samym dole buta. Przełóż ją przez obie dziurki na dole. Połowę sznurówki zostaw po prawej stronie buta. Lewą końcówkę sznurówki zacznij przeplatać przez pozostałe dziurki. Najpierw przez dziurkę po tej samej stronie, a później przez dziurkę po stronie przeciwnej. Następnie znowu przez dziurkę po tej samej stronie, a później przez dziurkę przeciwną. Zrób to jednym końcem sznurówki. Pamiętaj jednocześnie, aby nie dociskać sznurówki całkowicie do buta. Po obu stronach buta po jego zewnętrznej stronie przy dziurkach powinny powstać tak jakby pętelki. Zostaw je nieco luźniejsze. Gdy już skończysz przewlekać lewą część sznurówki przez wszystkie dziurki, wróć do prawego końca sznurówki. Teraz na skos przepleć go przez wszystkie pętelki. Gdy już to zrobisz, zaciśnij sznurówki i zwiąż je razem na górze. Skomplikowane? To wiązanie też pochodzi z powyższego filmiku.

Wiązanie sznurówek w stylu z lat 90.

Lubisz stylizacje w stylu lat 90.? Spodoba ci się to niebanalne wiązanie. Najlepiej odnajdzie się ono w niskich trampkach, gdzie będzie dobrze widoczne. Do stworzenia takiego wiązania będziesz potrzebować jednej bardzo długiej sznurówki. Im dłuższa, tym lepiej. A poniżej tutorial, jak krok po kroku je wykonać.

Wiązanie na płasko ze skośnymi paskami

Poznaj kolejne wiązanie. Takie wiązanie będzie wyglądać najefektowniej ze sznurówkami zdobionymi albo takimi dwustronnymi. Wówczas do płaskiego wiązania wykorzystasz jedną stronę sznurówki, a do skośnych ozdób drugą stronę. To wiązanie jest nieco bardziej skomplikowane, ale za to efekt wow gwarantowany!
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.