Data publikacji:

Jak zapuszczać włosy męskie?

Gęste i lśniące włosy to cel wielu mężczyzn. Jeśli nie wiesz, jak sprawić, aby twoja czupryna pięknie się prezentowała – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak zapuszczać włosy męskie, co zrobić, aby były one odpowiednio odżywione i zdrowe.
jak zapuszczać męskie włosy

Jak zapuszczać włosy męskie? Podstawowe informacje

Przerzedzone i wypadające włosy to utrapienie wielu mężczyzn. Jednak bez obaw! Istnieją sposoby, które pozwolą ci cieszyć się gęstymi włosami. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie „jak zapuszczać włosy męskie” – trafiłeś w odpowiednie miejsce!
Przede wszystkim musisz pamiętać, że na kondycję twoich włosów wpływa wiele czynników. Ich stan pogarszają takie elementy jak:
Jeśli więc chcesz cieszyć się zdrowymi, a więc lśniącymi i gęstymi włosami – ogranicz, a najlepiej porzuć niezdrowe nawyki. 
Co istotne, włosy rosną około 1 centymetr na miesiąc. Oczywiście jednym mężczyznom będą one rosły nieco dłużej, a innym znacznie szybciej. Jednak ów proces można przyspieszyć oraz stworzyć takie warunki do wzrostu włosa, które pozwolą otrzymać maksymalnie zdrowie kosmyki.

Jak zapuścić włosy?

Mężczyźni, jak i kobiety przy zapuszczaniu włosów powinni kierować się kilkoma zasadami, które przyspieszą ów proces. A więc jak zapuścić włosy męskie, ale i damskie?
  1. Odpowiednie mycie głowy to jeden z kluczy do sukcesu. Włosy należy oczyszczać regularnie, zgodnie z potrzebami. Jeśli twoje włosy zachowują świeżość przez kilka dni – nie myj ich codziennie. Jeśli zaś masz tendencję do przetłuszczającej się skóry głowy – myj skalp co 1–2 dni, aby nie zatkać mieszków włosowych.  
  2. Stosuj peelingi – jest to złota zasada dbania zarówno o skórę głowy, jak i samych włosów. Regularne stosowanie peelingów poprawia mikrokrążenie skóry oraz pozwala na jeszcze lepsze wniknięcie składników aktywnych z szamponu czy ampułek pielęgnacyjnych.
  3. Odpowiednie suszenie – najlepiej, aby włosy mogły wyschnąć same. Jeśli nie masz jednak na to czasu, zastosuj możliwie najzimniejszy nawiew w swojej suszarce. Zbyt gorące powietrze może zniszczyć włosy, a w efekcie zaczną się one łamać i wypadać, czego efektem będzie przerzedzona czupryna.
  4. Szczotkowanie – pamiętaj o regularnym czesaniu włosów, co zapobiegnie ich splątaniu, a w efekcie zniszczeniu, co zdecydowanie opóźni zapuszczenie włosów.
  5. Prawidłowa dieta. Jak zapuszczać włosy męskie? Zdrowe odżywianie przy zapuszczaniu włosów jest bardzo ważne. Dieta powinna być bogata w kwas foliowy, witaminy A, C, D oraz E, które mogą poprawić stan organizmu. Jeśli ci ich jednak brakuje, najszybciej zobaczysz to właśnie po poszarzałych i przerzedzonych włosach. Jeśli posiadasz niedobory wyżej wymienionych składników, warto, abyś zastanowił się nad suplementacją. 
  6. Postaw na odpowiednie kosmetyki do mycia i odżywiania. Wybierasz produkty, które posiadają składniki aktywne przyspieszające porost włosów, np. betainę, kofeinę, olejek z mięty pieprzowej czy argininę.
  • Ideephar Radical Med, Kuracja w ampułkach przeciw wypadaniu włosów 
  • Wella, SP Strength eliksir wzmacniający
Autor: Honorata Pitura