Data publikacji:

Jaki smartwatch do 200 zł wybrać?

Smartwatche jeszcze kilka lat temu były luksusowym gadżetem, za który trzeba było zapłacić małą fortunę. Te wielofunkcyjne urządzenia upowszechniły się jednak w mgnieniu oka i już za nieduże pieniądze kupimy bardzo atrakcyjne modele. Podpowiadamy zatem, jaki smartwatch do 200 złotych wybrać.

smartwatch

Jaki smartwatch do 200 zł wybrać?

Klasyczne zegarki kwarcowe straciły już dawno status niezbędnych przedmiotów odmierzających czas i zostały zepchnięte do niszy, sięgają bowiem po nie w tej chwili już tylko entuzjaści i kolekcjonerzy, a także osoby poszukujące łatwo zauważalnego znaku swojego bogactwa. Przez pewien czas wydawało się więc, że noszenie zegarka stanie się symbolem minionej epoki. Urządzenia te zawitały jednak ponownie do naszego życia w zupełnie nowej formie.

Stało się to dzięki smartwatchom, które zaczęły upowszechniać się w połowie ubiegłej dekady. Z początku oferowały one bardzo ograniczoną funkcjonalność, która dzięki ostrej konkurencji pomiędzy producentami w błyskawicznym czasie została znacząco rozszerzona. Z tego samego powodu, w podobnym tempie zaczęły spadać też ceny urządzeń. Dlatego też niezwykle solidne modele dostaniemy już za względnie niewielkie pieniądze. Jaki smartwatch do 200 złotych więc wybrać? Dowiesz się tego z artykułu.

Smartwatch do 200 złotych – dla kogo, czego oczekiwać po urządzeniu?

Smartwatchy do 200 złotych nie należy traktować jako urządzeń z niższej półki i przeznaczone są nie tylko dla najbardziej oszczędnych osób. Dotyczy to zwłaszcza modeli w przedziale cenowym 100-200 złotych. Oferują one bowiem praktycznie te same opcje i podstawową funkcjonalność, co modele droższe nawet o kilkaset złotych. Zegarki bez problemu łączą się z sieciami Wi-Fi, odbierają wiadomości tekstowe ze sparowanego z nimi telefonu oraz informują o nadchodzących połączeniach głosowych. Pozwalają korzystać z kalendarza, zegara, ustawiać alarmy, a także uruchamiać różnego rodzaju aplikacje.

W tym segmencie cenowym normą stały się też moduły NFC dające sposobność dokonywania bezdotykowych płatności. Bez problemu znajdziemy też modele z modułem GPS, dzięki któremu odnajdziemy swoją dokładną pozycję na mapie.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektóre zegarki posiadają też opcję opiekuna, dzięki temu możemy zdalnie śledzić pozycję właściciela urządzenia (np. dziecka), a także wyznaczać tzw. geo-granice, np. w obrębie okolic szkoły lub osiedla, po których przekroczeniu sprzęt wysyła automatycznie alarm.

Niektóre smartwatche do 200 zł mają także dedykowany slot na kartę SIM. Oznacza to, że niezależnie od telefonu można wykonywać na nich rozmowy głosowe lub wideo, a nawet pobierać informacje z internetu. Oprócz tego, praktycznie wszystkie smartwatche do 200 zł są wyposażone w wiele funkcji ułatwiających aktywność sportową, np. pulsometr czy krokomierz, a także programy treningowe.

Zegarki w cenie do 200 złotych są więc idealnym rozwiązaniem dla większości osób poszukujących smartwatcha. Przewagą droższych modeli będzie między innym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, opcja ładowania indukcyjnego, całkowita wodoodporność, więcej specjalistycznych funkcji i sensorów biometrycznych, a także bardziej atrakcyjny design oraz wykorzystanie droższych materiałów przy konstrukcji (np. paski wykonane ze skóry lub obudowa z metalu).

Polecane smartwatche do 200 złotych

Xiaomi Haylou LS02

Funkcjonalny smartwatch Xiaomi, który współpracuje z systemami Android oraz iOS. Uwagę przykuwa jego duży, 1,4-calowy wyświetlacz. Zegarek ma aż 12 trybów treningowych, a wbudowane sensory pozwalają sprawdzać liczbę spalonych kalorii, a także tętno. Do zalet sprzętu należy też pyłoodporna i wodoodporna obudowa (certyfikat IP68), pozwalająca na zanurzenie się w wodzie na głębokość 1,5 m przez około 30 minut.

Xiaomi Mi Watch Lite

Uniwersalny smartwatch od Xiaomi z ekranem o przekątnej 1,4 cala. Sprzęt pozwala skorzystać z nawigacji GPS, a także bogatego zestawu funkcji treningowych (aż 11 trybów pracy). Jest też wodoodporny i wytrzymuje zanurzenie na głębokość 50 metrów. Wbudowane biosensory zbadają nie tylko tętno, ale także jakość snu.

Amazfit Bip U Pro

Zgrabny sportowy smartwatch do 200 złotych z dużym prostokątnym wyświetlaczem o przekątnej 1,43 cala. Urządzenie ma wbudowany moduł GPS, jest też wodoodporne i wytrzymuje ciśnienie do 5 atmosfer. Jego zaletą jest też bogata oferta funkcji dla osób prowadzących aktywny styl życia, po sparowaniu z telefonem możemy przeglądać dokładne raporty na temat spalonych kalorii, zmian tętna, poziomu nasycenia krwi tlenem itd.

Amazfit Neo

Smartwatch wykonany w estetyce retro z klasycznym, czarno-białym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, a mimo to oferuje pełen zestaw najważniejszych opcji po połączeniu ze smartfonem. Model oferuje też szereg opcji przeznaczonych dla fanów aktywnego spędzania czasu, w tym sensor biometryczny rejestrujący tętno. Dzięki wodoodpornej obudowie można bez większych obaw z nim pływać.

Xiaomi IMILAB KW66

Inteligentny zegarek firmy Xiaomi z systemem Android, o uniwersalnym designie pasującym na kobiecą, jak i męską rękę. Producent wyposażył urządzenie w klasyczną okrągłą obudowę z 1.28-calowym zakrzywionym ekranem HD. Sensory biometryczne zbadają tętno, wysiłek oraz jakość snu. Model jest odporny na pył i zachlapania (certyfikat IP68).
autor: Michał Kułakowski