Inną ciekawą propozycją jest kalendarz adwentowy przeznaczony dla mężczyzn lubiących dbać o siebie. Ukrywa on kosmetyki stosowane w codziennej toalecie, takie jak: żel pod prysznic, do mycia włosów i ciała, balsam do ciała czy krem do golenia. Bez wątpienia wyjątkowym elementem zestawu jest też sól do kąpieli, ceniona głównie z uwagi na właściwości kojące w przypadku bólu mięśni i stawów.
Niewątpliwie trzecią, wartą uwagi propozycją jest dostępny na Ceneo.pl Kalendarz Adwentowy Gadżety dla Mężczyzny. Przeznaczony jest dla praktycznych mężczyzn. Przede wszystkim jest pełen racjonalnych upominków między innymi, takich jak: opaska odblaskowa, kabel USB, słuchawki z powerbankiem, długopis z poziomicą i miarką czy brelok z latarką. Całość znajduje się w pudełku dającym możliwość ponownego wykorzystania, chociażby w postaci organizera.
Z pewnością jednym z oryginalniejszych i niepowtarzalnych prezentów dla ukochanego może być kalendarz adwentowy dla chłopaka, mężczyzny przygotowany samodzielnie. Do największej zalety samodzielnie wykonanego kalendarza należy możliwość zaopatrzenia go w prezenty indywidualnie dobrane pod gust i upodobania ukochanego.
Do wykonania należy przygotować około 30 sztuk rolek po papierze toaletowym i 5 rolek po ręcznikach papierowych, bibułę kolorową brązową i zieloną, papier kolorowy, klej, nożyczki, taśmę klejącą dwustronną i oczywiście klej.
Rolki po papierze toaletowym należy ułożyć na blacie stołu na kształt choinki i posklejać dwustronną taśmą klejącą. Następnie „usztywnione drzewko” oklejamy na zewnątrz kilkoma warstwami zielonej bibuły. Bibułą oklejamy też tył drzewka. Po wykonaniu choinki robimy z rolek po ręcznikach pień drzewka, oklejając 3 do 5 rolek brązową bibułą. Pień przymocowujemy do drzewka klejem lub taśmą.
W kolejnym kroku wycinamy z papieru kolorowego 24 „bombki”, które numerujemy od 1 do 24. W otwory rolek wkładamy drobne prezenty i zaklejamy je „papierowymi bombkami”. Etap końcowy możemy zakończyć, umieszczając na czubku choinki wyciętą z kolorowego papieru gwiazdę.
W początkowym etapie łączymy sznurem gałęzie brzozowe, nadając im kształt trójkąta. Na czubku trójkąta robimy pętlę do zawieszenia. Z papieru wycinamy „bombki i gwiazdki”, które numerujemy w kolejności od 1 do 24. Papierowe ozdoby choinkowe przyklejamy do woreczków, w które wkładamy drobne upominki. Woreczki mocujemy sznurem do gałęzi. I w ostatnim kroku całość ozdoby zawieszamy na ścianie.
Pomysłów na samodzielne i proste wykonanie kalendarza adwentowego jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od pomysłowości, inwencji twórczej i upominków, jakie ma kryć kalendarz. Jako materiał bazowy kalendarza idealnie sprawdzą się wszelkiego typu rolki, pudełka, papier prezentowy, kolorowy, a nawet woreczki materiałowe i papierowe. Ważnym jest, by całość miała ładny, estetyczny i ciekawy wygląd. Ponadto najważniejsza jest zawartość skrywana w kalendarzu.
Bez wątpienia drobiazgi ukryte w kalendarzu mają przynosić radość i przypominać o zbliżających się, najradośniejszych świętach. Z pewnością mogą to być praktyczne drobiazgi lub w przypadku „dużych chłopców” specjały alkoholowe. Jednakże najlepszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest umieszczenie mieszanych upominków. Zabawnych, praktycznych i smakowych.
Niektóre panie stawiają na zainteresowania swoich mężczyzn, zapełniając kalendarz narzędziami czy drobnymi częściami do motorów.
Jeżeli ukochany jest zapalonym podróżnikiem, z pewnością ucieszy się z zakręcanego kubka turystycznego, termosu, rękawiczek, scyzoryka z bajerami, latarki czy bidonu.
Dla miłośników wędkarstwa można przygotować wszelkiego rodzaju błystki, haczyki, kołowrotki, spławiki, sprężynki zanętowe, świetliki, podpórki czy przypony.
Dla fascynatów sportu można skompilować nawigację pieszą lub rowerową, bidon sportowy, słuchawki sportowe, czujnik aktywności, komin termiczny do biegania czy rękawiczki treningowe.
Szeroki wachlarz wyboru drobnych prezentów, idealnych na upominki do kalendarza adwentowego można znaleźć na Ceneo.pl. Dosyć oryginalnym prezentem dla miłośnika sportu może być zestawy hantli winylowych.
Natomiast dla panów o dużym poczuciu humoru dobrym pomysłem będą rozmaite śmieszne gadżety, ale z elementami przydatnymi w codziennym życiu.
Z kolei panów bardziej opornych w pracach domowych można zachęcić do prac, umieszczając z każdym upominkiem propozycje zadań do wykonania, takich jak:
Zachętą do wykonania zadań, oprócz samych upominków, mogą być też potencjalne nagrody za każde wykonane zadanie. Formą takiego bonusu może być wspólna kolacja, którą można połączyć z masażem relaksacyjnym, intymne przedstawienie, w którym ukochana proponuje sprzątanie w bieliźnie bądź wolny męski wieczór w towarzystwie ulubionych kumpli.