Data publikacji:

Jaka kamera samochodowa do 300 zł?

Kamera samochodowa do 300 złotych to bardzo przydatne urządzenie zapewniające na drogach bezpieczeństwo i gwarantujące brak większych problemów z wypłaceniem odszkodowania w razie potrzeby. W dzisiejszym artykule omówimy kwestie, na które należy zwrócić uwagę, wybierając wideorejestrator. Opowiemy o funkcjach, na które można liczyć w tym przedziale cenowym, cechach większości kamer dostępnych na rynku oraz podsuniemy konkretne modele urządzeń. Dowiedz się, jaka kamera samochodowa do 300 złotych będzie najlepsza.
kamera samochodowa do 300

Jaki wideorejestrator do 300 zł wybrać?

Jaka kamera samochodowa do 300 złotych będzie najlepsza? To zależy od naszych potrzeb i preferencji! Trzeba zdecydować, czy wideorejestrator ma się włączać samodzielnie na komendę głosową, czy z chwilą włączenia silnika. Oczywiście większość osób preferuje drugą opcję. Możliwe jest również manipulowanie sposobem zapisu – niektóre urządzenia dokonują go automatycznie, a np. po kilku godzinach regularnie kasują nagrania (tę funkcję nazywamy nagrywaniem w pętli), inne natomiast trzeba powiadomić o chęci zapisania nagrania, wciskając odpowiedni przycisk lub wydając komendę głosową. Dobry wideorejestrator do 300 złotych może mieć wbudowaną kamerę cofania, która zapewni dodatkowe bezpieczeństwo na drogach – to doskonały wybór dla każdego, kto nie czuje się pewnie w czasie parkowania.

Jakie cechy mogą mieć kamery samochodowe do 300 zł?

Kupując odpowiednie urządzenie, trzeba zastanowić się, do czego ma służyć. Jeżeli wyłącznie do dokumentowania zdarzeń na drodze, by móc posłużyć się nagraniem w razie kolizji lub stłuczki, wystarczy stosunkowo niska jakość zapisu. Jeżeli jednak zamierzamy nagrywać w ten sposób wspomnienia z wakacji czy sportowe popisy samochodem, będzie trzeba zwrócić się w stronę zupełnie innej grupy urządzeń.
Oczywiście, im większy kąt nagrywania, tym więcej możemy dostrzec na nagraniu w razie potrzeby. Wideorejestrator do 300 złotych może z powodzeniem mieć zasięg nawet do 140 stopni. Tryb nocny to już podstawa w większości urządzeń, ale nie każde z nich posiada tryb parkingowy, który pozwala na ochronę samochodu np. wtedy, gdy jesteśmy w sklepie.
Obecność G-sensora zabezpiecza pliki w razie uderzenia lub wstrząsu podczas wypadku i umożliwia skorzystanie z nich w późniejszym czasie. Optymalna wielkość wyświetlacza w kamerkach samochodowych to około 2 cale – mamy wówczas gwarancję tego, że ekran będzie czytelny, ale jednocześnie nie będziemy zasłaniać nim drogi czy rozpraszać się w czasie jazdy. W sytuacji, w której zależy nam również na dźwiękach, warto zwrócić uwagę na obecność systemów redukcji szumów.

Kamera samochodowa do 300 zł – nasze propozycje

Nextbase 122HD

Nextbase 122 HD to wysokiej jakości wideorejestrator do 300 złotych. Zapewnia rozdzielczość na poziomie 1080p i dobrą częstotliwość odświeżania obrazu, ponieważ nawet do 30 klatek na sekundę. Posiada wbudowany tryb inteligentnego parkowania, mikrofon, czujnik G-Force i praktyczny solidny uchwyt. Wyświetlacz ma 2 cale, a kamerka automatycznie się włącza.

70mai 1S (D06)

To model, który oferuje rozdzielczość Full HD 1080p zarówno w dzień, jak i w nocy. Ma wbudowany szerokokątny obiektyw o zasięgu 130 stopni. Samodzielnie zabezpiecza nagrania w razie wstrząsów i wypadków drogowych. Nie posiada wyświetlacza, a do koordynowania parametrów jej pracy posłuży nam aplikacja na smartfon. Posiada mikrofon i można sterować urządzeniem przy pomocy komend głosowych. Ta kamerka bez wyświetlacza to idealny wybór dla każdego, kto nie może się skoncentrować przy tradycyjnych wideorejestratorach.

Navitel R300 GPS

To kolejny dobry wideorejestrator do 300 złotych, który obsługuje karty pamięci i świetnie radzi sobie ze wstrząsami. Jego soczewka jest chroniona 4-warstwowym szkłem, a rozdzielczość to Full HD. Montujemy ją na przyssawkę i od tego momentu możemy się cieszyć aż 140-stopniowym kątem widzenia na nagraniach. Oprócz tego ma wbudowaną funkcję GPS i prędkościomierz. Nagrywa w pętli, posiada detektor ruchu, G-sensor i ostrzega o fotoradarach. Została wyposażona też w głośnik i mikrofon.

CarForce A300

To kamera do 300 złotych z aż 150-stopniowym kątem widzenia. Nagrywa w Full HD i jest zasilana z gniazda zapalniczki samochodowej. Ma nieco większy niż inne wideorejestratory wyświetlacz, który ma 3 cale. Posiada tryb parkingowy, G-sensor i detektor ruchu. Może zapisywać nagrania na karcie pamięci, a do samochodu przyczepiamy ją za pomocą przyssawki.

MIO MiVue C540

To kamerka z wyświetlaczem, obsługująca karty pamięci. Doskonale radzi sobie w trudnych warunkach i ma kąt widzenia na poziomie 130 stopni. Nagrywa w Full HD i odświeża obraz co 30 sekund, zatem oferuje bardzo dobrą jakość nagrania. Jest niewielka, ma G-sensor, uruchamia się automatycznie po włączeniu silnika i została wyposażona w tryb parkingowy.

Fastcamb401

To wideorejestrator o wyjątkowo dużej i czytelnej przekątnej ekranu na poziomie 4 cali. Posiada czytnik kart pamięci, ma także kamerę cofania. Mocujemy go do szyby przy pomocy przyssawki. Zapętla nagrania w 3-minutowej pętli. Producent zadbał o tryb parkingowy i obecność detektora ruchu.

Xblitz S6

To kamera samochodowa do 300 złotych, która nie posiada wbudowanego wyświetlacza. Sterujemy nią przy pomocy aplikacji mobilnej. Ma kąt widzenia na poziomie 145 stopni, oferuje obraz w Full HD i posiada G-sensor. Nagrywa w pętli, jest bardzo malutka i nie zwraca uwagi kierowcy podczas jazdy. O tym, jaką czynność aktualnie wykonuje kamera, informuje nas dioda. Czujnik G-sensor i silna taśma mocująca zapewniają bezpieczeństwo niezależnie od sytuacji na drodze czy wewnątrz pojazdu.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!