Data modyfikacji:

Jaki krem do rąk dla mężczyzn?

Unikasz kremu do rąk, bo kojarzy ci się z damskim kosmetykiem? Błąd! Krem do rąk dla mężczyzn wcale nie musi mieć kolorowego opakowania ani owocowego zapachu. Bez trudu znajdziesz kremy utrzymane w męskiej stylistyce, które nie wzbudzą rozbawienia kolegów z pracy. Zobacz, jaki krem do rąk dla mężczyzn wybrać.

krem do rąk dla mężczyzn

Męski krem do rąk

Dlaczego warto używać kremu do rąk dla mężczyzn?

Zanim podpowiemy, jaki krem do rąk dla mężczyzn wybrać, wyjaśnijmy, dlaczego jest on taki ważny. Przede wszystkim warto pomyśleć o własnych dłoniach jak o wizytówce, a nie narzędziu.

Wielu mężczyzn pracujących fizycznie, mających kontakt z silnymi detergentami lub uprawiających wyczynowe sporty zapomina o negatywnym wpływie danych czynności na skórę dłoni. Choć jednorazowa naprawa oblepionego olejem silnika nie wyrządzi skórze wielkiej krzywdy, długotrwały kontakt z zabrudzeniami i szorstkimi powierzchniami mocno odbije się na wyglądzie dłoni.

Czynniki, które szkodzą skórze dłoni:

  • prace fizyczne
  • niska temperatura
  • suche powietrze
  • niewłaściwe mycie rąk
  • praca w wilgotnych warunkach
  • częsty kontakt z środkami chemicznymi
  • nadmierne wydzielanie potu
  • niektóre sporty (np. siłownia, rower, wspinaczka)

Dłonie są jedną z wizytówek człowieka. Ukazujesz je, witając się z innymi osobami, jedząc kolację w restauracji lub obficie gestykulując. Czasy, w których spracowane dłonie świadczyły o pracowitości i uczciwości, dawno jednak minęły. Popękana, pokaleczona i wytarta skóra nie dodaje też atrakcyjności.

Zaniedbane dłonie i paznokcie są dziś wyrazem braku higieny i niedoceniania własnego wizerunku. Stąd też podstawowa pielęgnacja jest na porządku dziennym i nie trzeba się jej wstydzić. Tym bardziej że dbanie o dłonie nie należy do najtrudniejszych czynności, wystarczy się zaopatrzyć w dobry krem do rąk dla mężczyzn.

Dobry krem do rąk dla mężczyzn

Kremów do rąk jest bez liku i znajdziesz je niemal wszędzie. Problem w tym, że większość tych kosmetyków stworzona jest dla kobiet.

Mężczyźni mają znacznie grubszą i twardszą skórę, więc kremy do rąk dla mężczyzn zawierają więcej środków nawilżających i regenerujących. Wystarczy wspomnieć, że męska skóra ma 30 warstw komórkowych naskórka, natomiast kobieca – zaledwie 20.

Dodatkowo skóra męskich dłoni dużo bardziej narażona jest na alergeny zastosowane w kosmetykach. To nie przypadek, że dobre kremy do rąk dla mężczyzn bardzo często są hipoalergiczne.

Kolejny fakt to nadmierna potliwość dłoni, z którą boryka się wielu mężczyzn. Mocno pocące się dłonie są wyjątkowo narażone na otarcia oraz spękania spowodowane mrozem.

Jaki krem do rąk dla mężczyzn wybrać?

Co powinno znajdować się w kremie do rąk dla mężczyzn? Zwróć uwagę przede wszystkim na substancje czynne. Są to m.in. mocznik, olej makadamia, masło shea, olej migdałowy, olej kokosowy, oliwa z oliwek oraz witaminy A, E i F. Kremy mogą zawierać też inne substancje odżywcze dla skóry, np. cynk, krzem, magnez, miedź lub żelazo.

Dużą uwagę należy zwrócić na konsystencję i wchłanialność kremów do rąk dla mężczyzn. Gęste kremy natłuszczające z gliceryną doskonale sprawdzają się zimą, gdy należy zabezpieczyć skórę przed mrozem oraz suchym powietrzem. Zazwyczaj i tak zakłada się na dłonie rękawiczki, więc lekko tłuste wykończenie nie stanowi dużego problemu.

Jeśli jednak chcesz jedynie odżywić i nawilżyć skórę dłoni, wybierz krem do rąk dla mężczyzn bez filtru ochronnego. Dzięki temu krem bardzo szybko się wchłonie, a dłonie pozostaną czyste. To szczególnie ważne, jeśli np. prowadzisz samochód, obsługujesz maszynę lub pracujesz przy komputerze.

Przeczytaj także:

Autor: Szymon Sonik