Data publikacji:

Maszynka do włosów Philips – na jaką zwrócić uwagę? Ranking 2023

Gdy ceny strzyżenia włosów u barbera zbliżają się do 100 zł, własna maszynka do włosów staje się coraz ciekawszym rozwiązaniem. Oczywiście nie zastąpi profesjonalisty, ale do podgalania głowy lub tworzenia prostych fryzur nada się idealnie. Jaką maszynkę do włosów wybrać? Bierzemy na tapet maszynki do strzyżenia Philips i wyjaśniamy, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.
Maszynka do włosów Philips
Jaka powinna być idealna maszynka do włosów? Z pewnością poręczna, ostra niczym brzytwa i precyzyjna, by ściąć nawet najtwardsze włosy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych parametrów, które mogą mieć znaczenie podczas codziennego użytkowania. A liczą się nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak system odprowadzania ściętych włosów czy łatwość czyszczenia maszynki po użyciu.

Maszynki do strzyżenia włosów Philips – serie

Maszynki marki Philips dostępne są w czterech seriach: 3000, 5000, 7000 i 9000. Modele z serii 3000 to niedrogie maszynki do sporadycznego użytku oraz prostych prac. Niska cena w połączeniu z przyzwoitą jakością pozwala jednak osiągnąć znakomite efekty. Im wyższa seria maszynek do strzyżenia Philips, tym większa precyzja, lepszej jakości materiały oraz większe możliwości. Zwieńczeniem jest seria 9000, w której długość strzyżenia ustawiana jest automatycznie, a parametry strzyżenia wyświetlane są na czytelnym ekranie.
Wszystkie maszynki do włosów Philips łączy natomiast samoostrzące ostrze o szerokości 41 mm. To dobry kompromis pomiędzy szybkością strzyżenia głowy i precyzją. Plusem maszynek Philips jest też ergonomiczny kształt, ułatwiający operowanie maszynką w trudnych miejscach, a także specjalny kształt nasadek, który zapobiega klinowaniu się włosów na ostrzach.
Krótka charakterystyka serii:
 • Maszynki Philips serii 3000 – to podstawowa linia maszynek do strzyżenia włosów Philips. Jest to model zasilany sieciowo, wyposażony w samoostrzące się ostrza DualCut. Maszynki z serii 3000 wyposażone są w nasadkę grzebieniową wykonaną w technologii Trim-n-Flow, która zapobiega zapychaniu się głowicy. Długość strzyżenia regulowana jest natomiast suwakiem.
 • Maszynki Philips serii 5000 – to nieco bardziej zaawansowana seria maszynek do strzyżenia włosów Philips, adresowana do osób, które poszukują większej precyzji. W tych modelach również zastosowano samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej, które można wymontować i umyć pod bieżącą wodą. Nowością jest przycisk turbo, po którego wciśnięciu maszynka zwiększa prędkość strzyżenia. Pozwala to skutecznie przycinać nawet grube i twarde włosy. Maszynka oferuje 28 ustawień długości – od 0,5 mm do 28 mm, ustawianych co 1 mm. Wybór długości odbywa się za pomocą pokrętła.
 • Maszynki Philips serii 7000 – w serii oznaczonej liczbą 7000 spotykamy podobny nożyk o szerokości 41 mm. Maszynka ta ma jednak większy zakres ustawień długości, bowiem od 0,5 mm aż do 42 mm. Aby ustawić odpowiednią długość, wystarczy wcisnąć przycisk. Wybór jest automatycznie zapamiętywany, a parametry wyświetlane są na ekranie, dlatego trudno o pomyłkę. Maszynka Philips 7000 ma 60 ustawień długości, a precyzja wynosi od 0,2 mm do 1 mm, w zależności od długości ustawienia. Im krótsze strzyżenie, tym większa dokładność.
 • Maszynki Philips serii 9000 – najwyższa seria maszynek do włosów Philips cechuje się wyjątkową precyzją strzyżenia, wytrzymałością i skutecznością. Ostrza w maszynkach serii 9000 wykonane są nie ze stali, a z tytanu. Są one nie tylko bardzo ostre, ale przede wszystkim nie nagrzewają się w trakcie pracy, zatem trymowanie włosów lub zarostu jest znacznie przyjemniejsze. Akumulator wytrzymuje do 120 minut pracy, a czas pełnego ładowania to 60 minut. Możliwe jest także zasilanie sieciowe. Maszynka oferuje aż 400 blokowanych długości strzyżenia, regulowanych co 0,1 mm. Pozwala to uzyskać idealne cieniowanie włosów.
 • Maszynki Philips do włosów – najważniejsze parametry

 • Długość pracy na jednym ładowaniu – wyposażone w akumulator litowo-jonowy maszynki wytrzymują na jednym ładowaniu od około 60 minut do 120 minut. Im dłuższe działanie, tym lepiej.
 • Liczba ustawień długości – jeśli zależy Ci na cieniowaniu włosów, wybierz maszynkę z większą liczbą ustawień długości. Podstawowe modele Philips mają zaledwie 16 ustawień, natomiast te topowe – aż 400.
 • Precyzja – aby fryzura była jednolita i schludna, maszynka powinna oferować wysoką precyzję. Zbyt duży przeskok pomiędzy ustawieniami będzie widoczny na głowie. W najlepszych maszynkach producenta długość można regulować co 0,1 mm.
 • Zakres ustawień długości strzyżenia – maksymalny zakres strzyżenia określa, jakie długości można osiągnąć za pomocą danej maszynki.
 • Materiał ostrzy – w standardowych maszynkach ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej. W topowych maszynkach marki Philips można natomiast spotkać tytanowe listwy.
 • Sposób regulacji długości strzyżenia – suwak, pokrętło lub przyciski. W ten sposób regulowana jest długość strzyżenia w maszynkach Philips. Najlepsze modele mają dodatkowo pamięć ustawień długości.
 • Dodatkowe nasadki – akcesoria dołączane do zestawu zwiększają użyteczność maszynki.
 • Rodzaj zasilania – budżetowe maszynki zasilane są sieciowo, ale lepszym wyborem są maszynki z wbudowanym akumulatorem. Brak kabla ułatwia operowanie maszynką, a w razie rozładowania baterii urządzenie i tak można podpiąć do zasilania, by dalej pracować.
 • Maszynki do włosów Philips – ranking 2023

  1. Philips HC9450/15
  2. Philips HC6512/15
  3. Philips HC5630/15
  4. Philips HC3510/15
  5. Philips QC5115/15
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Szymon Sonik