Data modyfikacji:

Najlepsza maszynka do golenia na mokro - jaką maszynkę do golenia na mokro wybrać?


Codzienna pielęgnacja ciała to czysta przyjemność, szczególnie gdy do dyspozycji mamy elektryczną maszynkę do golenia. Wraz z rozwojem rynku urządzeń elektrycznych do pielęgnacji, stoimy przed ogromnym wyzwaniem, które polega na wyborze odpowiedniego urządzenia. Jaką maszynkę do golenia wybrać? Dlaczego maszynki do golenia na mokro to doskonałe rozwiązanie i dla mężczyzn, i dla kobiet?
maszynka

Najlepsza maszynka do golenia na mokro – dlaczego warto?

Zanim podpowiemy ci, jaka jest najlepsza maszynka do golenia na mokro i na co należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu, przygotowaliśmy listę zalet takiej formy usuwania zarostu. Jak się okazuje – zafundowanie sobie urządzenia, z którego możesz korzystać w połączeniu z wodą, niesie za sobą mnóstwo korzyści.

Dlaczego warto golić się na mokro? Usuwając zarost w taki sposób:

  • ograniczysz podrażnienia – dobry poślizg pozwala wyeliminować ryzyko zacięć, usunięcia warstw skóry, zaczerwienień czy wrastających włosków, dzięki czemu golenie na mokro jest szczególnie polecane właścicielom wrażliwej, podatnej na podrażnienia skóry; 
  • dokładniej usuniesz zarost – goląc się na mokro, ostrze maszynki może dotrzeć bliżej skóry, a tym samym bez problemu poradzi sobie z usunięciem nawet krótszych włosków, 
  • wygoda – najlepsze maszynki do golenia na mokro mogą być używane pod prysznicem czy w wannie, dzięki czemu możesz szybko i komfortowo usunąć zarost w trakcie porannej albo wieczornej kąpieli.

Po pierwsze - jaki rodzaj maszynki?


Podczas wyboru idealnej maszynki do golenia na mokro pierwsza kwestia, jaką powinniśmy przeanalizować, to rodzaj maszynki. Obecnie dwa warianty są najczęściej użytkowane, i to zapewne spośród tych dwóch będziemy musieli wybrać. Jakie są rodzaje maszynek elektrycznych?

Pierwsza grupa to maszynki rotacyjne, które są charakterystyczne ze względu na dwa lub trzy pierścienie tnące. To pod nimi ukryte są ostrza, które w bardzo precyzyjny sposób pomagają nam się w pozbyciu zarostu bezboleśnie, szybko i komfortowo. Maszynki rotacyjne, nazywane również głowicowymi to idealne rozwiązanie dla osób obdarzonych bardzo gęstym zarostem.

Alternatywą w stosunku do maszynek rotacyjnych są maszynki foliowe. W tym przypadku ostrza są znacznie cieńsze, ułożone równolegle do siebie i są skryte pod dedykowaną blaszką. W takim przypadku proste ruchy maszynką będą działały najlepiej i najefektywniej. Takie golenie jest niezwykle szybkie, co sprawdza się w przypadku osób, którym w nawyk wpadło codzienne golenie się.

Po drugie - rodzaj zasilania


Kolejny istotny element, który należy przeanalizować przed zakupem golarki do golenia na mokro, to typ zasilania urządzenia. Zacznijmy od dwóch najpopularniejszych rozwiązań. Golarki sieciowe to bardzo lekkie urządzenia, które świetnie nadają się do korzystania w domu. Wadą rozwiązania jest potrzeba ciągłego dostępu do gniazdka, co może nieco krępować nasze ruchy podczas golenia.

Jeśli to właśnie wygoda, komfort i elastyczność korzystania z maszynki jest dla nas priorytetem, powinniśmy zastanowić się nad inwestycją w maszynkę akumulatorową, która nie ogranicza naszego golenia się jedynie do łazienki. Warto jednak pamiętać o regularnym ładowaniu takiej golarki.

Nie chcesz wybierać między zasilaniem sieciowym a akumulatorowym? W takim razie znakomitym wyborem jest sieciowo-akumulatorowa maszynka do golenia. Takie urządzenie łączy w sobie zalety dwóch powyższych modeli. Dzięki temu może być używane zarówno po podłączeniu do prądu, jak i na akumulatorze po wcześniejszym podładowaniu.

Na rynku dostępne są jeszcze maszynki zasilanie bateriami, jednak są to urządzenia wypierane przez wariant akumulatorowy. Podobnie jak te, są one bezprzewodowe, jednak cały czas musimy mieć pod ręką dodatkową parę baterii. Takie maszynki dysponują niewielką mocą, co znacząco wpływa na długość golenia.

Po trzecie - tryby działania


Maszynki do golenia na mokro mogą charakteryzować się różnymi trybami pracy, i to właśnie od nich możemy również uzależnić decyzję zakupową. Jakie są możliwości nowoczesnych maszynek do golenia na mokro? Przede wszystkim mamy możliwość dostosowania szybkości poruszania się ostrzy. Dzięki takiej funkcji nasza maszynka zda swój egzamin zarówno w obliczu twarzy delikatnej, jak i tej, której niestraszne najszybsze obroty. Tryb regulowania szybkości działania ostrzy pozwala nam również na zdecydowanie, czy wolimy dzisiaj ogolić się jak najszybciej, czy jednak postawimy na dokładność, kosztem dłuższego czasu golenia.

W najbardziej zaawansowanych technologicznie maszynach nie musimy martwić się o dopasowanie trybu pracy. Maszynka samodzielnie, na podstawie naszej skóry i owłosienia, zadecyduje, jaki tryb szybkości będzie najbardziej optymalny.

Dodatkowo wiele golarek posiada funkcje trymera do brody. Trymer to obowiązkowe akcesorium, które umożliwi nam zaszaleć i wymodelować kształt brody wedle naszej inwencji twórczej. Trymer niesamowicie przydaje się, jeśli często przycinamy baczki, brody i wąsy

Po czwarte - dodatkowe funkcjonalności maszynki


Czymże są maszynki do golenia na mokro bez szeregu ciekawych, przydatnych, a czasem efektownych dodatków? Przykładem takiej dodatkowej funkcjonalności z pewnością może być ruchoma głowica, która ułatwia pozbycie się zarostu i włosków z trudno dostępnych miejsc. Inną nowością jest dedykowany system podnoszenia zarostu, który w bardzo zmyślny sposób unosi włoski i ścina je, co byłoby niemożliwe w przypadku tradycyjnej maszynki.

Po piąte – pozostałe parametry, na które warto zwrócić uwagę

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając najlepszą maszynkę do golenia na mokro? Zdecydowanie na możliwość mycia pod wodą. Choć może się ona wydawać oczywistością, to pojedyncze modele w tej kategorii nie powinny być czyszczone w ten sposób.

Możliwość mycia pod wodą pozwala zachować czystość i higienę ostrzy. To z kolei umożliwia ograniczenie ryzyka pojawienia się ewentualnych podrażnień czy wystąpienia zapalenia mieszków włosowych na twarzy.

Jeśli zdecydujesz się na akumulatorową golarkę elektryczną, to koniecznie sprawdź, ile wynosi jej czas ładowania. Wbrew pozorom to dość istotne, bo im jest on dłuższy, tym ty dłużej musisz czekać, aby ponownie skorzystać z urządzenia. Najlepsze maszynki do golenia na mokro ładują się do pełna już w ciągu 60 minut!

W przypadku akumulatorowych maszynek do golenia równie ważny jest czas pracy. O ile ładowanie powinno być jak najkrótsze, to dobrze, aby ten parametr był najdłuższy, jak tylko to możliwe. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z urządzenia nawet kilkanaście razy, zanim konieczne będzie jego ponowne ładowanie. Wśród najlepszych maszynek do golenia na mokro znajdziesz modele mogące pochwalić się czasem pracy wynoszącym nawet 120 minut.

Golarki z zasilaniem akumulatorowym powinny być także wyposażone we wskaźnik naładowania, dzięki któremu będziesz wiedzieć, kiedy urządzenie jest gotowe do ponownej pracy.

Na tym nie koniec! Najlepsze maszynki do golenia na mokro są sprzedawane w zestawie z praktycznymi akcesoriami. Mowa nie tylko o trymerze, o którym wspominaliśmy już wcześniej. Urządzenia mają dołączone do kompletu na przykład szczoteczki do czyszczenia, które pozwalają łatwo i szybko usunąć włoski z przestrzeni pomiędzy ostrzami.

Równie praktycznym dodatkiem jest etui podróżne, które sprawdzi się w przypadku facetów, którzy często wyjeżdżają. Dzięki niemu twoja elektryczna golarka będzie chroniona przed uszkodzeniem w walizce.

Golenie na mokro - nowa jakość golenia


Warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym modelom maszynek do golenia. Większość producentów oferuje nam różne warianty jednego sprzętu, różniące się nie tylko funkcjonalnością, ale i poziomem ceny. Te bardziej rozbudowane urządzenia wyposażone są dodatkowo w funkcję golenia na mokro.

Golenie na mokro to możliwość szybkiego golenia w trakcie kąpieli, co znacznie przyśpieszy cały proces. Maszynki do golenia na mokro znacznie lepiej ponadto sprawdzają się w przypadku golenia innych miejsc niż twarz. Golarki, które wyposażone są w opcję golenia na mokro, są również łatwe w utrzymaniu - pod silnym strumieniem wody skutecznie usuniemy wszelkie zanieczyszczenia po poprzednich użyciach.

Co więcej, większość najlepszych maszynek do golenia na mokro na rynku może być również używana na sucho. Dzięki temu możesz dowolnie zmieniać sposób usuwania zarostu, dopasowując go do swoich potrzeb, dostępnego wolnego czasu czy kondycji skóry na twarzy.

Przykładowe golarki do golenia na mokro


Braun Series 7 7898cc

Prezentację najlepszych rozwiązań na rynku maszynek do golenia na mokro zaczniemy od sztandarowego produktu marki Braun. Braun Series 7 7898cc to maszynka, której podłużne ostrza minimalizują ryzyko podrażnienia skóry. Ogromną zaletą wykorzystania tej maszynki jest możliwość pracy na mokro, a także niesamowita szybkość ładowania - już w ciągu 5 minut jesteśmy w stanie swobodnie ogolić całe ciało.
Philips Series 7000 S7970/26

Rotacyjna maszynka do golenia na mokro marki Phillips to gwarancja efektywnego i dokładnego golenia całej powierzchni ciała. Maszynka została wyposażona w specjalne pierścienie SkinGlide które dzięki mikrogranulkom gwarantują nam gładki poślizg. To niezwykłe urządzenie jest dodatkowo wyposażone w takie funkcjonalności jak BeardAdapt, dostosowujący moc golenia do twardości naszego zarostu, a także aplikację mobilną, która monitoruje golenie i doradza, jak wykonywać je szybciej i lepiej.
Panasonic ES LV 95 S803

Golarka marki Panasonic to trzy różne folie, które wychwytują i ścinają wszystkie elementy zarostu. Niezwykła technologia zastosowana w maszynce do golenia na mokro tego producenta pozwala nam na automatyczne wyczucie różnic w zaroście, dostosowując tym samym moc działania. Golarka Panasonic to jednak nie tylko sprzęt naszpikowany nowoczesnymi technologiami - to również estetyczny wygląd zamknięty w gustownym, ergonomicznym urządzeniu.
Zdjęcie:Supply/Unsplash