Data modyfikacji:

Pierwsza randka – spacer. Jak zaplanować spacer na pierwszej randce?

Pierwsza randka to zazwyczaj bardzo stresujące wydarzenie, od którego wiele zależy. Nic zatem dziwnego, że długo zastanawiasz się, dokąd zabrać dziewczynę i jak chciałbyś się jej zaprezentować. Od razu przychodzi na myśl kino, kawiarnia czy restauracja, są to jednak miejsca pełne ludzi, które nie każdemu odpowiadają – trudno w nich też o spokojną, cichą rozmowę. Ciekawym pomysłem na pierwszą randkę jest spacer w parku, nad morzem lub po mieście. Jeśli tylko pogoda sprzyja, spotkanie wśród pięknej natury ma szansę przebiec w bardzo miłej atmosferze. Jak zaplanować spacer na pierwszej randce?
pierwsza randka spacer

Dlaczego spacer na pierwszej randce to dobry pomysł?

Większość kobiet czuje się bezpieczniej w miejscu publicznym podczas pierwszej randki. Spacer jest doskonałą propozycją z kilku powodów. Po pierwsze, wychodząc z taką propozycją, masz szansę zaprezentować się jako osoba pomysłowa, która interesuje się światem dookoła. Zwłaszcza jeśli dobrze przemyślisz miejsce i cel waszej wędrówki.
Wybór odpowiedniego miejsca na spacer otwiera szerokie pole możliwości, pozwalając ci pokazać się z jak najlepszej strony. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Zabierając dziewczynę do znanego w okolicy punktu widokowego, możesz opowiadać jej o tym, co wiesz na jego temat, podobnie jeśli spacerujecie po mieście i masz do przekazania ciekawostki na jego temat. Masz szansę pokazać miejsca mniej znane, zaciekawić i oczarować. Z kolei długi spacer brzegiem morza czy dookoła pobliskiego jeziora zaprezentuje cię jako osobę aktywną. To z pewnością spodoba się kobiecie, która również nie lubi spędzać czasu przed telewizorem. O ciekawej pierwszej randce, gdy poszliście na spacer, zdecydowanie trudniej zapomnieć, niż o kolejnym wyjściu na kawę.
Natura tworzy bardzo korzystną atmosferę do spokojnych rozmów, żartów i poznawania siebie nawzajem. Wśród wielu ludzi trudniej się skupić i wyłapać wszystkie szczegóły, które mogą być cenne do dalszego rozwoju znajomości.

Pierwsza randka i spacer – jak to zaplanować?

Jeżeli uznasz, że doskonałym pomysłem na pierwszą randkę będzie spacer, nie pozostaje ci nic innego, jak gruntownie przemyśleć sprawę. Niektóre miejscowości bardziej sprzyjają spacerowiczom i planowanie nie będzie dla ciebie wymagające, inne są większym wyzwaniem, jednak ciekawe miejsca znajdziesz wszędzie.
Nie musisz oczywiście planować pierwszej randki i spaceru szczegółowo krok po kroku – chodzi wyłącznie o to, żeby wiedzieć, dokąd pójdziecie i czy znajdzie się po drodze miejsce na odpoczynek i wypicie kawy lub herbaty, a nawet na posiłek, jeśli spotkanie potrwa dłużej.
Żeby randka przebiegła w miłej atmosferze bez nieprzyjemnych przygód, sprawdź, jaka będzie pogoda, i przygotuj się na różne okoliczności, włącznie z wymyśleniem naprędce alternatywnego planu, jeśli rozpada się deszcz lub towarzyszka źle się poczuje.

Pierwsza randka – co zabrać na spacer?

Jeżeli wiesz, że nie będzie możliwości zatrzymania się po drodze na coś do zjedzenia, weź drobne przekąski, którymi możesz miło zaskoczyć towarzyszkę, zdobywając plusy. Nie musi to być nic wielkiego. Przyda ci się również gotówka, a przy niepewnej pogodzie – parasol. Im lepiej będziesz przygotowany, tym większa szansa, że spotkanie będzie udane.

Jak ubrać się na pierwszą randkę, gdy idziecie na spacer?

Wybór stroju na pierwsze spotkanie spędza sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podstawą są oczywiście wygodne buty – egzamin zdadzą klasyczne sneakersy lub trampki, ale też mokasyny. Dopasujesz je z łatwością do ubioru w stylu casual – obecnie dozwolone jest łączenie tego typu obuwia nawet z bardzo eleganckimi elementami odzieży.
Jeżeli jesteś wielbicielem klasyki w swobodnym wydaniu, zdecyduj się na jeansy lub chinosy. Te dwa typy spodni będą pasowały idealnie do sytuacji, przy czym pierwszy z nich będzie bardziej swobodny. Na górę najlepiej sprawdzi się półformalna koszula z wywiniętymi rękawami, w letni dzień możesz też ją zastąpić koszulką polo lub, w zupełnie swobodnym stylu, T-shirtem.
Pamiętaj, że spacer oznacza przebywanie przez dłuższy czas na zewnątrz, zadbaj zatem o komfort cieplny, zarzucając na siebie kurtkę, płaszcz lub marynarkę. Wybór zależy od tego, jakie dokładnie wrażenie chciałbyś wywołać – dodać stylizacji elegancji czy przeciwnie – podkreślić jej nieformalny charakter.
Wisienkę na torcie stanowią dodatki. Podczas pierwszej randki, kiedy pójdziecie na spacer, przyda ci się być może stylowy szalik lub czapka, które uzupełnią stylizację. Nie zapominaj też o założeniu ciekawego paska do spodni i ulubionego zegarka.
Latem rolę interesującego dodatku będą pełniły okulary przeciwsłoneczne. Jeśli dobrze dobierzesz je do twarzy, masz szansę uwypuklić te jej cechy, z których jesteś najbardziej zadowolony. Pamiętaj, żeby ich wygląd dobrać do wielkości głowy i kształtu twarzy – staną się wtedy gustowną ozdobą. To praktyczne akcesorium doda ci też nutki nonszalancji i tajemniczości.

Pierwsza randka w formie spaceru – na to uważaj

Spacer na pierwszej randce będzie udany, jeżeli masz pewność, że twoja towarzyszka również w ten właśnie sposób wyobraża sobie wasze spotkanie. Kiedy się zobaczycie, zwróć uwagę, czy ma na sobie odpowiednie buty i jest ubrana wystarczająco ciepło. Jeżeli nie, może lepiej będzie posiedzieć na ławce w parku, a później ogrzać się w kawiarni. Obserwuj ją również podczas spaceru, żeby ocenić, czy nie jest zmęczona lub zmarznięta.
Jeżeli nie przyjeżdżasz po dziewczynę do domu, nie przynoś na spotkanie kwiatów, które będzie trzeba nosić ze sobą przez cały czas. Możesz natomiast kupić pod koniec randki niezobowiązujący kwiatek, gdy sytuacja i atmosfera temu sprzyjają.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym