Data modyfikacji:

Pomysł na prezent do 50 zł – jaki prezent do 50 zł wybrać?

W ciągu roku jest wiele okazji, kiedy wypada podarować prezent. W zależności od okoliczności i tego, dla kogo przeznaczony jest upominek, trzeba zastanowić się i wybrać coś, co będzie oryginalne, charakterystyczne, wywoła radość u osoby obdarowanej i sprawi poczucie spełnienia osobie dającej prezent. Okazuje się jednak, że wybór odpowiedniego upominku nie jest wcale taki prosty, zwłaszcza gdy ma to być pomysł na prezent do 50 zł. Jest to jednak kwota, która po pierwsze nie nadwyręży znacznie domowego budżetu, a po drugie daje już szereg ciekawych i oryginalnych możliwości. Szczególnie popularne prezenty w tej kwocie ofiarowywane są w okresie świąt. Co wybrać?
pomysł na prezent do 50 zł

Jak zorganizować budżet na świąteczne prezenty?

Święta to czas, który kojarzy się nie tylko z wyjątkowym klimatem, spotkaniami rodzinnymi i wspólnym spędzaniem czasu. To także okres wzmożonych wydatków zarówno na artykuły spożywcze i świąteczne, jak i upominki dla bliskich osób. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na swobodne wydawanie pieniędzy bez kontrolowania lub cięcia kosztów. Dlatego bardzo istotną kwestią jest stworzenie indywidualnego budżetu, który określi, jaką kwotę na dany rodzaj zakupów można przeznaczyć.
W budżecie świątecznym jedną z głównych pozycji zajmują prezenty. Wiele osób pragnie podarować coś nie tylko najbliższej rodzinie, ale także przyjaciołom oraz znajomym. Warto więc wypisać wszystkie te osoby i pogrupować je zgodnie z kwotą, jaką planujemy przeznaczyć na zakup upominków. Optymalną granicą pieniężną na prezent dla najbliższych jest zazwyczaj 50 zł. To suma, która pozwala na zakup zarówno prezentów personalizowanych, jak i praktycznych oraz związanych z hobby, indywidualnymi preferencjami rodziny oraz przyjaciół.

Jaki pomysł na prezent świąteczny do 50 zł będzie strzałem w dziesiątkę?

Wśród pomysłów na prezent za 50 zł, niewiele więcej, a czasem nawet mniej, znajdują się różne propozycje z indywidualną personalizacją. Mogą to być koszulki, oryginalne breloki czy kubki z imieniem osoby obdarowywanej lub dodatkowo z zabawną grafiką. To prezent nie tylko praktyczny i estetyczny. Wywoła też prawdziwą radość u osoby, która go otrzyma i będzie stanowił wyraz dbałości o nią w związku z zamówieniem personalizowanego produktu.
Aby tego typu prezent wyglądał jeszcze okazalej i jednocześnie zmieścił się w budżecie 50 zł, można dołożyć do niego herbatę smakową w ozdobnym opakowaniu, a całość spakować w świąteczne, przewiązane wstążką pudełko.
Święta przypadają tuż przed nastaniem nowego roku kalendarzowego. Dlatego dobry pomysł na prezent świąteczny do 50 zł to kalendarz książkowy w ulubionym kolorze lub grafiką czy sentencjami na nowe 356 dni. Obecnie spotkać można również kalendarze dedykowane osobom wykonującym poszczególne zawody i mającym różne wyszukane zainteresowania. Są one dopasowane zarówno graficznie, jak i pod kątem druku oraz rozmieszczenia w kalendarzu poszczególnych stref czy elementów. Może to być np. wersja dla nauczyciela czy dla osoby, której pasją są kulinaria.

Upominki praktyczne i nowoczesne

Pomysł na prezent za 50 zł może być również upominkiem elektronicznym. Obecnie rekordy popularności biją m.in. opaski monitorujące tętno, liczbę kroków, jakość snu i inne kluczowe dla zdrowia parametry. Sprzęt tego typu znacznie przekracza kwotę 50 zł, ale osobom, które nie uprawiają sportu, przyda się monitoring głównie podstawowych wartości. Takie gadżety można znaleźć za kwoty mieszczące się w budżecie 50 zł.
W dziale elektronicznym to jednak nie jedyny pomysł na trafiony prezent. Z pewnością każdej osobie w podróży i na co dzień przyda się powerbank. Bardzo atrakcyjne pod kątem parametrów akcesoria tego typu można znaleźć właśnie w cenie około 50 zł. Prezent ten doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich korzystających ze smartfonów.
A jeśli już o telefonach mowa, inną równie ciekawą opcją będzie zakup etui. Może to być elegancki pokrowiec typu wallet, ale też oryginalny case z ulubionymi bohaterami czy motywami.

Tradycyjne i niezawodne pomysły na prezent do 50 zł

Obecnie swój spektakularny renesans przechodzą skarpety! I chociaż ta część garderoby jest traktowana często w sposób prześmiewczy, kupić dziś można skarpety w przeróżne wzory i motywy, a także wersje personalizowane z wyhaftowanym imieniem czy motto. Tego typu podarek to dobry pomysł na prezent świąteczny do 50 zł zwłaszcza dla osoby, która poprzez ubiór lubi wyrażać siebie i swoją osobowość oraz ceni sobie podążanie za najnowszymi trendami.
Niezawodną i trafioną opcją będzie również zestaw świec zapachowych i produktów do kąpieli wyrabianych ręcznie. Tego typu zestawy wzbogacone o szereg naturalnych olejków i drogocennych substancji biją rekordy popularności i z pewnością spotkają się z zadowoleniem i aprobatą osoby obdarowanej.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!