Data publikacji:

Jaki prezent dla gamera wybrać?

Obdarowywanie bliskich osób prezentami i upominkami to niezwykle piękna i miła tradycja, która jest stale utrwalana przez wiele osób. Prezenty, szczególnie te dawane od serca i dopasowane do potrzeb i gustu obdarowywanej osoby w znacznej większości przypadków sprawiają dużą radość i wywołują uśmiech wzruszenia.
prezent dla gamera
Chociaż tradycja dawania prezentów trwa nieprzerwanie od wielu lat, to wciąż wiele osób ma problem z wyborem idealnego prezentu dla bliskiej osoby. Obecnie w sklepach znaleźć można niezliczone propozycje i pomysły na prezenty dla praktycznie każdej grupy społecznej, w tym także dla graczy, którzy z zamiłowaniem spędzają długie godziny, grając w gry komputerowe.
Jakie są najlepsze prezenty dla gracza komputerowego, które nie tylko sprawią mu dużo radości, ale także okażą się praktycznym dodatkiem w jego gamingowym świecie? Czy potrzeba dużej kwoty, aby kupić wartościowy prezent dla gracza oraz o czym należy pamiętać przed zakupem takiego prezentu? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, wato przeczytać poniższy artykuł.

Prezenty gamingowe – najważniejsze informacje przed zakupem

Wybór idealnego prezentu dla gracza wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty. Gracze komputerowi to duża grupa społeczna o wyjątkowo sprecyzowanych potrzebach i szerokiej gamie asortymentu, który jest im niezbędny do spędzania czasu na graniu w ulubione pozycje gier komputerowych. Na co zwrócić uwagę, wybierając prezent dla bliskiej osoby, która lubi w taki sposób spędzać czas? Poniższe rady z pewnością pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.
Chociaż rynek ze sprzętem i dodatkami komputerowymi dla graczy jest ogromny i w dodatku wciąż dynamicznie się rozwija, a asortyment stale się powiększa o nowe propozycje, to wybór prezentu dla gracza może być trudny, szczególnie dla osób, które nie śledzą na bieżąco nowinek ze świata gamingowego.
Najważniejszy krok, który należy wykonać podczas wyboru prezentu dla gracza, to skontrolowanie, co wchodzi w skład ekwipunku obdarowywanego gamera. Zaawansowani gracze zazwyczaj posiadają dobry sprzęt oraz niezbędne dodatki, takie jak słuchawki z mikrofonem, wygodna myszka i klawiatura oraz inne tego typu sprzęty. Dobrym rozwiązaniem jest także zbadanie zadowolenia gracza z posiadanego sprzętu, ponieważ często niektóre elementy wyposażenia się nie sprawdzają lub uległy zniszczeniu, a wtedy nowy sprzęt tego typu to strzał w prezentową dziesiątkę.
Niezwykle ważne jest także określenie budżetu, jaki ma być na ten prezent przeznaczony. Ponieważ świat sprzętu i akcesoriów dla graczy można określić jako przysłowiową studnię bez dna, to można wśród nich znaleźć propozycje prezentów z różnych półek cenowych. Określenie budżetu pomoże skupić się na wybranej grupie prezentów, a to zdecydowanie ułatwia wybór.

Prezenty dla gracza poniżej 100 zł

W cenie, która nie przekracza 100 zł, wbrew pozorom znaleźć można wiele atrakcyjnych prezentów, które z pewnością ucieszą wielu gamerów. Jakie prezenty do 100 zł wybrać?
  • Nowe gry komputerowe – często ceny gier komputerowych oscylują wokół tej kwoty, dlatego warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Gra komputerowa to dobra propozycja dla osoby, która lubi odkrywać nowe gamingowe przestrzenie, jednak u osób, które niezmiennie od wielu lat mają swoje ulubione tytuły, taki prezent może okazać się mało praktyczny.
  • Podkładka pod mysz i klawiaturę – ten element wyposażenia gracza szybko może ulec zniszczeniu, dlatego nowa podkładka to często dobry wybór. Podczas zakupu warto zdecydować się na taką, która będzie miała odpowiedni rozmiar, aby gracz swobodnie manewrował po niej myszką.
  • Śmieszne dodatki i gadżety – na rynku dostępnych jest wiele propozycji gadżetów dla graczy, takich jak kubki ze śmiesznymi napisami lub motywem nawiązującym do ulubionej gry, czekoladki w kształcie myszki lub kontrolera, śmieszne skarpetki lub koszulki z wybranym motywem, lampka dla gracza, która również może nawiązywać do ulubionej gry oraz wiele innych.  

Prezent dla gamera do kwoty 300 zł

Trzysta złotych to kwota, za którą kupić można świetne prezenty dla gracza komputerowego. Jakie? Przedstawiona poniżej lista propozycji z pewnością ułatwi podjęcie tej decyzji:
  • nowa klawiatura, myszka, słuchawki lub mikrofon – nie jest tajemnicą, że często używany sprzęt ulega stopniowemu niszczeniu, dlatego warto sprawdzić, czy bliska osoba z zamiłowaniem do gier komputerowych nie potrzebuje nowego sprzętu tego typu;
  • lampka dla gracza na biurko – sufitowe światło często przeszkadza graczom podczas rozgrywki, dlatego lampka do postawienia na biurko to świetna propozycja na prezent. Dodatkową radość można uzyskać, wybierając lampkę z motywem nawiązującym do ulubionej gry lub postaci.

Jaki prezent dla gracza komputerowego można kupić do 500 zł?

Taka kwota daje zdecydowanie więcej możliwości prezentowych, dlatego osoby z takim budżetem mogą wybierać spośród większej ilości produktów. Jakie prezenty gamingowe można znaleźć do takiej kwoty?
  • Fotel gamingowy – spędzanie długich godzin przed komputerem jest znacznie łatwiejsze wtedy, gdy ma się do dyspozycji wygodny, profilowany fotel. Za taki prezent wdzięczne będą szczególnie plecy gracza.
  • Masażer do pleców – to przydatny gadżet, gdy po wielu godzinach grania plecy zaczynają boleć. 
  • Biurko gamingowe – to niezwykle przydatny mebel, ponieważ pomieści wszystkie gamingowe sprzęty oraz zapewni ich dobre i optymalne ułożenie. Biurka dla graczy często charakteryzują się także ciekawym designem, dlatego mogą być traktowane jako stylowy dodatek do pokoju gracza.  
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!