Data publikacji:

Jaki prezent dla rodziców do 50 zł wybrać?

Rodzice z to wyjątkowe osoby w życiu, dla których wielokrotnie wybieramy prezenty na różne okazje. Niekiedy są to urodziny, imieniny, jubileusze, ale też święta. Wówczas trzeba liczyć się nie tylko z rodzajem upominku, ale także ceną. Jest to czas, kiedy obdarowujemy wiele bliskich nam osób i mamy również dużo innych wydatków. Dlatego trzymanie się odpowiedniej granicy jest kluczowe. W większości przypadków prezent dla rodziców do 50 zł to kwota optymalna, w której znaleźć można mnóstwo ciekawych i oryginalnych propozycji. Zachwycą i zaskoczą one nie tylko obdarowane osoby, ale też innych członków rodziny. Jaki prezent dla rodziców na święta do 50 zł wybrać?
jaki prezent dla rodziców do 50 zł

Budżet a prezenty świąteczne

Niekiedy planując wydatki świąteczne, wiele osób zapomina o kwotach, jakie przyjdzie im wydać. Kupowane są wówczas nie tylko ozdoby świąteczne czy produkty spożywcze, ale także prezenty, które pochłaniają niekiedy największą część pieniędzy. Aby stan konta nie zaskoczył po świętach, warto zaplanować wszystkie wydatki związane z upominkami, spisując osoby, którym planujemy podarować prezent. Wówczas łatwiej jest ustalić przedziały cenowe i określić, dla kogo wystarczy skromny upominek, a dla których osób można pozwolić sobie na nieco droższy zakup.
Z pewnością na każdej liście prezentów świątecznych znajdują się rodzice. W ferworze świątecznych zakupów, kuszących dekoracji i wszechobecnych kolęd łatwo dać się ponieść bożonarodzeniowej gorączce i przekroczyć wyznaczone limity. Aby tego uniknąć, skorzystać można z wielu opcji zakupów internetowych. Wówczas istnieje szansa porównania cen i skorzystania z najlepszej oferty. Zaoszczędzić można nie tylko pieniądze, ale też czas, który podczas tradycyjnych zakupów zazwyczaj w większości spędza się w gigantycznych kolejkach i tłumie.

Przeczytaj również: Jaki prezent dla teściowej wybrać?

Wcale nie jest powiedziane, że im droższy prezent, tym lepszy. W przypadku upominku dla rodziców dużo bardziej będzie istotny pomysł i oryginalność niż kwota wydana na daną rzecz. Z powodzeniem da się kupić i zorganizować niezapomniany prezent dla rodziców do 50 zł, który zachwyci wszystkich. Jest to kwota, która w większości przypadków nie nadwyręża budżetu, a jednocześnie rozwija cały wachlarz ciekawych możliwości.

Niedrogo, ale z pomysłem – jaki prezent dla rodziców za 50 zł wybrać?

Prezentem, który w wielu przypadkach mógłby okazać się opcją banalną, ale idealnie pasuje jako upominek dla rodziców, jest ramka ze wspólnym zdjęciem osób dających prezent i obdarowanych. Może to być zarówno pojedyncze i ważne dla rodziny zdjęcie, jak i cała seria fotografii umieszczona w multiramce. Jest to ciekawa propozycja, która w jednym miejscu pozwala zgromadzić wspomnienia z wielu różnych chwil, a jednocześnie może też zawierać ważną sentencję czy niewielki gadżet.
Będąc przy fotografiach, dobrym pomysłem na prezent dla rodziców do 50 zł jest też album na zdjęcia. Można podarować go w formie zapakowanej oryginalnie do indywidualnego uzupełnienia lub wręcz przeciwnie – uzupełnić wywołanymi zdjęciami i umieścić pod nimi humorystyczne podpisy.
Święta przypadają na kilka dni przed nastaniem Nowego Roku. Jest to więc dobra okazja, by podarować zarówno rodzicom, jak i dalszym członkom rodziny czy przyjaciołom kalendarze w różnych formach. Wykorzystując fotografie wspólne lub tylko przedstawiające rodziców, zamówić więc można kalendarze ścienne. Wówczas w ciągu każdego miesiąca wzrok cieszyć będą wspomnienia lub najciekawsze ujęcia osób obdarowanych. Innym pomysłem są także terminarze książkowe w obwolucie z dowolnym nadrukiem lub w ulubionym kolorze.

Świątecznie, ale z pomysłem – prezenty dla rodziców do 50 zł

Święta to czas, kiedy w sprzedaży znajduje się wiele popularnych i lubianych produktów, ale w wersji limitowanej lub szacie graficznej związanej właśnie ze świętami. Jeżeli rodzice są fanami kawy lub herbat, stworzyć można wyjątkowy kosz prezentowy, który będzie zawierał tego typu produkty. Po wykorzystaniu ich kosz przyda się do przechowywania różnych rzeczy. Warto więc wybrać go w stylu, który osoby obdarowane lubią.
Nastrojowym i trafionym prezentem dla rodziców na święta do 50 zł będzie też zestaw świec świątecznych w barwach i zdobieniach nawiązujących do tego okresu lub o zapachu jabłek i cynamonu, który od lat kojarzy się właśnie z tym czasem. To upominek bardzo uniwersalny, który sprawdzi się w przypadku każdej osoby. Stworzy nastrój i klimat nawiązujący do świąt oraz będzie przyjemnym akcentem towarzyszącym zimowym, długim wieczorom.
Ze świecami nieodłącznie wiążą się też lampiony i różnego rodzaju świeczniki. W okresie świąt można je kupić w formach i kolorach nawiązujących do zbliżającego się czasu. Tego typu dekoracje posłużą nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale również stanowić będą na stałe ciekawy element dekoracji mieszkania czy domu.

Świąteczny prezent dla rodziców – tradycyjnie, ale z pomysłem

Humorystycznym i praktycznym zarazem pomysłem na prezent dla rodziców do 50 zł będą tradycyjne skarpety, ale w nieco nowszym wydaniu, czyli z wyhaftowanym imieniem lub śmiesznym napisem. Dostępny jest szeroki wybór propozycji modeli męskich oraz damskich, które przydadzą się w zimowe wieczory oraz przywołają miłe wspomnienia.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!