Data publikacji:

Randka w plenerze – jak zorganizować randkę w plenerze?

Jeżeli chcesz zdobyć serce wybranki, zaproponuj jej niezapomnianą randkę na łonie natury. Możesz w ten sposób udowodnić, że jesteś osobą nieszablonową, ale też okazać troskę i wykazać się odpowiedzialnością, kiedy zadbasz o każdy szczegół. Romantyczna randka w plenerze pokaże cię w najlepszym świetle, a przy okazji będziesz mógł dowiedzieć się, jak ukochana dziewczyna zachowuje się w innych niż zwykle okolicznościach. Spróbuj, to będzie fantastyczna wspólna przygoda.
Czy randka w plenerze jest dla każdego?
Nie lubisz spędzać czasu aktywnie? A może męczy cię długie siedzenie na kocu rozłożonym na trawie? Na szczęście randka w plenerze niejedno ma imię i na pewno nie zabraknie ci pomysłów na to, jak ją zorganizować, żebyście oboje czerpali z niej przyjemność. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest przyjemne i stanowi ciekawą odmianę dla tradycyjnych spotkań w domu czy restauracji. Przeżywanie razem czegoś innego niż zwykle pozwoli wam budować wspólne wspomnienia i lepiej się poznawać.

Dla kogo randka w plenerze będzie dobrym pomysłem? Przebywanie ze swoją drugą połówką na łonie natury spodoba się każdemu, jednak to, czy randka się uda, zależy od właściwego doboru jej formy. Najłatwiej trafić w gust pogodnej i energicznej optymistki, która kocha przygody i spontaniczność. Niektóre kobiety cenią jednak ponad wszystko komfort lub na co dzień są mało aktywne, musisz wtedy pogimnastykować się trochę bardziej, żeby spotkanie wśród natury było miłym przeżyciem.
O tym pamiętaj, planując randkę w plenerze
Planując romantyczną randkę w plenerze, musisz pamiętać o kilku rzeczach, które mogą skutecznie zepsuć nastrój. Spotkanie poza domem lub restauracją wymaga więcej przygotowań. Szczegóły zależą od miejsca, w które chcesz zabrać wybrankę, ale w większości przypadków musisz zadbać o poniższych elementach:
  • Jedzenie. Nie ma szans na udaną randkę, jeśli będzie wam burczało w brzuchach. Nawet najbardziej romantyczna chwila może zostać zakłócona uciążliwym ssaniem w żołądku. Pamiętaj też, jak łatwo trafić przez żołądek do serca.
  • Napoje. Woda, wino, ciepła herbata – dobierz je tak, żeby pasowały do twojej koncepcji. Jeśli w planie jest długi spacer lub wielogodzinne przebywanie poza domem, przydatny będzie z pewnością termos z aromatycznym, krzepiącym naparem.
  • Wygodne miejsce do siedzenia. Jest niezbędne podczas pikniku, ale nie tylko. Dobrej jakości koc przyda się również, kiedy będziecie chcieli zrobić sobie przerwę w czasie jazdy na rowerze czy długiego spaceru.
  • Komfort cieplny. Randka w plenerze zimą również jest możliwa, jednak jeśli marzysz o spacerze wśród śnieżnych zasp, pamiętaj, żeby uprzedzić o tym ukochaną. Żeby zapunktować, zaopatrz się w specjalne ogrzewacze, które można wrzucić do rękawiczek lub butów.
  • Mapa lub GPS. Jeżeli poniesie cię zew przygody i zaplanujesz randkę w plenerze poza miastem w słabo znanej okolicy, zadbaj o to, żebyście się nie zgubili. Chociaż mogłaby to być niezapomniana przygoda, brak orientacji w terenie i narażenie swojej damy na niebezpieczeństwo mogą świadczyć na twoją niekorzyść.
  • Ochrona przed owadami i promieniami UV. O swoją ukochaną można dbać na wiele sposobów. Jeśli chcesz wykazać się opiekuńczością, zaproponuj środki przeciw komarom i kleszczom, a także krem z filtrem przeciwsłonecznym, jeśli na przykład zaplanowałeś niespodziankę w postaci wypadu na łódkę.
Aktywna randka w plenerze
Jeżeli wiesz, że dama twego serca lubi sport i nie męczy się po przejściu kilku kroków, a ty sam również lubisz być w ruchu, zaplanuj dla was ciekawą przygodę. Jak może wyglądać aktywna randka w plenerze? Pomysłów jest wiele  możecie wybrać się na rowery lub na długi spacer. Jeśli blisko was jest zbiornik wodny, rewelacyjnym pomysłem będzie wypożyczenie łódki – to gotowy scenariusz na romantyczną randkę w plenerze, która w dodatku pomoże w zaprezentowaniu siły twoich mięśni. Jeśli mieszkacie w pobliżu gór, warto wybrać się na trekking. Piękne krajobrazy z pewnością zapadną wam w pamięć i umilą wspólne chwile. Górski szczyt to również cudowne miejsce na niekonwencjonalne oświadczyny.
Piknik – romantyczna randka w plenerze
Pikniki pozwalają na stworzenie bardzo romantycznej atmosfery, dlatego są jednym z najlepszych pomysłów na randkę w plenerze. Co ważne, zazwyczaj lubią je również panie, które nie są miłośniczkami sportu na świeżym powietrzu. W takich okolicznościach masz szansę zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, przynosząc przyrządzone własnoręcznie smakołyki.
Wydaje ci się, że piknik jest zbyt banalnym pomysłem na randkę w plenerze? Zadbaj o to, by było oryginalnie. Możesz zmienić okoliczności – znaleźć miejsce zupełnie wolne od ludzi, na przykład zapomnianą polanę w lesie, odległy od turystów fragment plaży lub wysepkę, na którą można dopłynąć tylko łodzią.
Innym pomysłem jest zaplanowanie romantycznej randki w plenerze o wschodzie lub zachodzie słońca, a nawet bardzo późnym wieczorem, podczas nocy spadających gwiazd. Atmosferę możesz również podkręcić, dbając o klimatyczne dekoracje. Sznur światełek na drzewie, a nawet jedna latarenka postawiona pośrodku koca stworzy zupełnie wyjątkowy nastrój.
Randka w plenerze zimą
Czy spędzanie czasu na zewnątrz jest przyjemne wyłącznie latem lub wiosną? Randka w plenerze możliwa jest również zimą. Wśród białych płatków śniegu nawet zwykły spacer nabiera innego charakteru. Zimą szybko robi się ciemno, więc spacer może wiązać się również z podziwianiem gwiazd. Jeśli twoja wybranka ma w sobie odrobinę dziecięcej energii, możesz zaproponować jej wypad na sanki. Bardzo romantyczna jest z kolei wspólna jazda na łyżwach. Bez względu na to, na co się zdecydujesz, pamiętaj o zadbaniu o to, by było wam ciepło, wtedy randka na pewno będzie udana.
Autor: Natalia Dymarczyk