Data publikacji:

Jak dobrać rozmiar paska męskiego?

Planujesz zakup paska i nie wiesz, jak wybrać odpowiednią długość, aby akcesorium idealnie prezentowało się przy spodniach? Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jak dobrać właściwy rozmiar paska meskiego oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie jego zakupu.
wybór paska

Rozmiar paska pod lupą – najważniejsze informacje, które warto znać przed zakupem

Na początek przygotowaliśmy dla ciebie garść praktycznych informacji, które sprawdzą się podczas zakupu idealnego męskiego paska do spodni. Co tak właściwie oznacza liczba, którą umieszcza się na akcesoriach? Mówiąc o rozmiarze, mamy na myśli obwód pasa. Tu dodatki dla mężczyzn nie różnią się niczym od tych dedykowanych kobietom.

Standardowo producenci oferują męskie paski do spodni w rozmiarach zaczynających się od 75 i kończących na 130. Pamiętaj jednak, że wymiar ten bardzo rzadko oznacza całkowitą długość akcesorium. Zazwyczaj rozmiar oznacza po prostu długość od środkowej dziurki do początku klamry.

Jak zmierzyć obwód w pasie?

Sekretem dobrania idealnego rozmiaru paska jest oczywiście prawidłowe zmierzenie obwodu w pasie. W końcu to właśnie na postawie tego wymiaru dobierasz odpowiedni model, który będziesz mógł zapinać mniej więcej na środkową dziurkę. W razie potrzeby możesz przesuwać zapięcie tak, aby pasek był luźniejszy albo ciaśniejszy.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie właściwego rozmiaru paska jest zmierzenie jednego z akcesoriów, które masz już w swojej szafie. Wystarczy do tego zwykła miarka. Nie masz akurat pod ręką paska? Nic straconego!

W takim razie stań, wyprostuj się i zmierz obwód w pasie, najlepiej około 1 cm pod pępkiem. Nie wypinaj i nie wciągaj na siłę brzucha, ponieważ może to uniemożliwić sprawdzenie dokładnych wymiarów. Dobrym pomysłem jest także mierzenie obwodu przed posiłkiem.

Idealny rozmiar paska, czyli jaki?


Mamy dobrą wiadomość! Jeśli zdecydujesz się na zamówienie paska do spodni w sklepie internetowym, to istnieją duże szanse, że producent przygotował dla swoich klientów pomocną tabelę. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz do wybrania odpowiedniego rozmiaru paska. Nie tylko poszczególne wielkości, ale także dopasowane do nich obwody w pasie podane w centymetrach.

Jeżeli jednak planujesz zakup w sklepie stacjonarnym, to możesz bez problemu przymierzyć interesujące cię propozycje. Aby skrócić czas poszukiwań, kieruj się sprawdzonym obwodem w pasie. Jeśli wynosi on na przykład 105 cm, to najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie pasek w rozmiarze 110.

Żaden pasek nie pasuje? Nie panikuj!

Dla niektórych panów zakup paska w odpowiednim rozmiarze może okazać się nie lada wyzwaniem. O ile ze zbyt krótkim akcesorium nie da się nic zrobić, to odrobinę większe może zostać bez problemu skrócone.

Rozmiar to nie wszystko! Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu paska do spodni?

O ile rozmiar paska to jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy wziąć pod uwagę w trakcie jego zakupu, tak warto również sprawdzić materiał, z którego wykonano akcesorium. Jeśli szukasz modelu eleganckiego, który idealnie dopełni stylizacje z garniturami w roli głównej, to postaw na pasek skórzany. Taki dodatek jest nie tylko ponadczasowy, ale także trwały.
Równie ważna jest też szerokość paska – powinna być ona dopasowana do wielkości szlufek w spodniach, z którymi będziesz go nosić. Zwróć też uwagę na rodzaj klamry. Kiepski jakościowo materiał tego elementu sprawi, że po kilku tygodniach wierzchnia warstwa zacznie się ścierać, a pasek przestanie wyglądać dobrze.
<iframe width="99%" height="415" src="https://www.youtube.com/embed/3Zdf71Qnf6E" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Autorka: Katarzyna Wendzonka