Data publikacji:
w co się ubrać na komunię

W co się ubrać na Komunię?

Komunia to oficjalna okazja. Konieczność odświętnego ubioru nie dotyczy wyłącznie dziecka, które w ten dzień ma swoje święto. Zarówno w kościele, jak i na uroczystości rodzinnej powinniśmy prezentować się schudnie i elegancko. Jakie ubranie wybrać na komunię? W co się ubrać na komunię? Sprawdź!

W co się ubrać na Komunię?

Garnitur na komunię

Garnitur to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jeśli chodzi o uroczystość komunijną. Zakładając elegancki komplet, możemy mieć pewność, że będziemy się prezentować stosownie do sytuacji oraz doskonale wpasujemy się w komunijny dress-code. Garnitur na komunię powinien mieć stonowaną barwę, jednak ze względu na porę roku i charakter uroczystości nie musi być on koniecznie w ciemnym kolorze. Możemy postawić na grafit, beż czy szarości.

Jakie buty założyć na komunię?

W tym wielkim dniu należy zrezygnować ze sportowego obuwia na rzecz półbutów lub sztybletów. Jeśli decydujemy się na te ostatnie, to powinny być one w bardziej eleganckim stylu. Najlepsze będą czarne lub granatowe, dopasowane kolorystycznie do reszty outfitu. Nie zapomnijmy także o obowiązkowym wypastowaniu ich przed wyjściem.

Eleganckie spodnie na komunię

Komunijny outfit powinny uzupełniać eleganckie spodnie – pod żadnym pozorem nie ubieramy wersji sportowej czy jeansów. Dobrze sprawdzą się w tej roli typowe spodnie garniturowe o stonowanej barwie i kroju typu slim. Unikajmy bezwzględnie spodni za dużych lub za długich – całkowicie zepsują naszą stylizację.

Marynarka i płaszcz na komunię

Na uroczystość komunijną warto wybrać marynarkę o prostym kroju i ciemnym kolorze, jednak nie musi być to marynarka przeznaczona wyłącznie na oficjalne spotkania. Może posiadać np. ozdobne przeszycia czy dodatkowe kieszenie. Choć komunia to oczywiście oficjalna okazja, to nie zapominajmy, że spędzamy ją przede wszystkim w gronie rodzinnym. W przypadku niezwykle ciepłego dnia możemy pokusić się o całkowite zrezygnowanie z marynarki i wybrać jedynie elegancki płaszcz do kościoła, pod którym będziemy mieli odświętną koszulę.

Co założyć pod marynarkę na komunię?

W przypadku koszuli wybór jest prosty – postaw na model z długimi rękawami oraz o neutralnej barwie. Odpowiednie na tę okazję będą klasyczne koszule jednolicie białe lub czarne. Jednak również jaśniejsze odcienie niebieskiego bądź granatu wspaniale uzupełnią komunijną stylizację.

Dodatki do naszego stroju na komunię

Na krawat w tym dniu warto się zdecydować jedynie w przypadku, jeśli jesteśmy ojcem dziecka przystępującego do komunii. W przypadku zaproszonych gości nie ma obowiązku występowania pod krawatem bądź muszką. Naszą stylizację możemy za to wzbogacić prostym, lecz szykownym paskiem oraz ewentualnie dyskretnym zegarkiem.