Data modyfikacji:

Siwa broda - jak uzyskać efekt siwej brody? Jak o nią dbać?

Męski zarost kilka lat temu wrócił do łask i cieszy się olbrzymią popularnością. Odpowiednio pielęgnowany dodaje męskości i atrakcyjności. Czasami jednak pojawia się problem, który sprawia, że wielu młodych mężczyzn rezygnuje z zarostu. Chodzi o siwienie, które może się pojawić już koło 20. roku życia. Na szczęście siwa broda obecnie jest bardzo modna! W efekcie wielu mężczyzn może jej zazdrościć. Sprawdź, jak pielęgnować siwą brodą oraz jak ją uzyskać!
siwa broda

Siwa broda w młodym wieku - przyczyny

Wielu mężczyzn nie może zaakceptować faktu, że pojawia się u nich siwizna. Często chcą więc zrozumieć, dlaczego tak się stało. Szczególnie trudna jest sytuacja, gdy siwa broda pojawia się u młodego mężczyzny. Taki zarost kojarzy się ze starością, ale tak naprawdę pojawia się w wyniku zaburzeń funkcjonowania melanocytów.

Przyczyny siwienia u młodych mężczyzn mogą być różne. Zdarza się, że za wszystko odpowiedzialne są geny. Dlatego jeżeli ojciec lub dziadek siwiał w młodym wieku, to możemy się spodziewać takiego samego losu. W takim przypadku nie mamy szans, żeby opóźnić proces siwienia brody. Możemy ją tylko maskować.

Znacznie łatwiej jest, gdy siwa broda pojawia się z zupełnie innych powodów. Innymi przyczynami siwienia mogą być stres, zbyt częsty kontakt z promieniami słonecznymi, nadmierne stosowanie używek lub nieodpowiednia dieta, szczególnie uboga w miedź i witaminę B5. Wówczas wystarczy uporać się z tymi szkodliwymi nawykami, a opóźnimy procesy starzenia. Walka o zarost bez siwizny może więc również pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Przeczytaj również: Jak działa odsiwiacz dla mężczyzn? Czy warto go używać?

Siwa broda - jak ją pielęgnować?

Siwa broda obecnie jest bardzo modna i nie trzeba jej od razu farbować. Wielu mężczyzn po pierwszym szoku dochodzi do wniosku, że nie jest ona taka zła. Warto więc ją zaakceptować i uczynić z niej jeden ze swoich atutów. Trzeba jednak pamiętać, że siwa broda wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zmienia się wówczas nie tylko jej kolor, ale też struktura. Zarost staje się twardszy i mniej podatny na układanie Dlatego warto skompletować odpowiednie kosmetyki do jej pielęgnacji.

Co więc będzie potrzebne, aby siwa broda zawsze prezentowała się perfekcyjnie? Przede wszystkim należy kupić nawilżający balsa do brody, który pomoże zadbać o kondycję zarostu. Do jej układania warto stosować wosk, który poradzi sobie nawet z najbardziej niesfornymi włosami. Nie tylko odpowiednie kosmetyki będą nam potrzebne! Ogromny wpływ na kondycję siwiejącej brody ma również dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B. Jeżeli obawiasz się, że nie uda ci się dostarczyć wszystkich niezbędnych składników w codziennej diecie, to możesz sięgnąć po suplementy. Jednak warto pamiętać, że witaminy i minerały są lepiej przyswajalne, gdy są zawarte w pożywieniu.

Jak ukryć siwą brodę?

Niestety nie każdy mężczyzna jest w stanie zaakceptować fakt, że ma siwy zarost. Dlatego będzie szukał różnych sposobów na jego ukrycie. Siwa broda w młodym wieku jest szczególnym źródłem kompleksów. Najprostszym sposobem jej ukrycia jest farbowanie. Wielu mężczyzn testuje różne szampony koloryzujące do brody czy inne tego typu produkty. Jednak efekt rzadko jest zadowalający i czynność trzeba często powtarzać. Farbowanie również nie likwiduje siwej brody na zawsze, ale daje znacznie trwalsze rezultaty.

Jak więc farbować siwą brodę? Farbowanie siwiejącego zarostu nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko przestrzegać instrukcji dołączonej do kosmetyku koloryzującego. Na wszelki wypadek przygotowaliśmy dla was jednak uniwersalny poradnik. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy produkt do farbowania brody ma dwa elementy. Zalicza się do nich farba oraz utleniacz. Niezwykle ważne jest, aby wymieszać je w odpowiednich proporcjach - należy je sprawdzić w instrukcji, ponieważ ich skład może się różnić w zależności od producenta.

Po wymieszaniu obydwu preparatów przychodzi czas na nałożenie produktu. W tym celu warto się zaopatrzyć w niewielki pędzelek, który może być dołączony do farby. Z jego pomocą będzie znacznie łatwiej nałożyć produkt. Jeżeli opakowanie nie zawiera pędzelka, to można użyć szczoteczki do zębów. Brody nie trzeba myć bezpośrednio przed farbowaniem, ale musi ona być czysta i sucha. W przeciwnym wypadku farba może źle złapać. Po nałożeniu produktu należy odczekać od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Następnie należy dokładnie spłukać brodę i osuszyć ręcznikiem. Farbowanie zarostu nie jest trudne, ale jeżeli obawiamy się efektów, to możemy skorzystać z usług barbera.

Jak farbować brodę na siwo?

Siwy zarost bywa przyczyną kompleksów i wielu mężczyzn chce go ukryć. Jednak jest też grupa, która chciałaby uzyskać siwy zarost. Wszystko dlatego, że jest on obecnie niezwykle modny. Jak więc uzyskać efekt siwego zarostu?

Wbrew pozorom jest to znacznie trudniejsze zadanie niż ukrycie siwego zarostu. Niestety, jest to bardzo pracochłonne zadanie, a jeżeli wątpimy w swoje umiejętności, to warto skorzystać z usług specjalisty. Jeśli jednak zdecydujemy się wykonać takie farbowanie samodzielnie, to trzeba pamiętać, że przed nami dwa etapy. W pierwszej kolejności należy rozjaśnić brodę, a dopiero w następnej kolejności należy nadać jej wymarzony odcień.

Obawiasz się, że siwa broda nie spełni twoich oczekiwań? Zawsze możesz zacząć od szybkiej, ale krótkotrwałej koloryzacji. W tym celu wystarczy kupić spray koloryzujący lub inny preparat gwarantujący kilkudniowy efekt. Przed farbowaniem brody dokładnie ją umyj i wysusz. Następnie nałóż spray i dokładnie przeczesz brodę. Daj jej wyschnąć, a następnie upewnij się, że osiągnięty efekt w pełni cię satysfakcjonuje. Na koniec spryskaj brodę lakierem do włosów, aby utrwalić efekt.

Autor: Katarzyna Kubeł