Data modyfikacji:

Jak działa odsiwiacz dla mężczyzn? Czy warto go używać?

Niektórzy sądzą, że siwizna dodaje charakteru. Nie wszyscy jednak czują się dobrze z pierwszymi oznakami mijającego czasu – aby dyskretnie je zamaskować, powstał sprytny kosmetyk, jakim jest odsiwiacz dla mężczyzn. Poszukujesz sposobu na szybkie ukrycie siwizny? Sprawdź, jak działa ten produkt i jak stosować go prawidłowo.
siwy mężczyzna

Pierwszy siwy włos na twojej skroni…

Nie wiemy, czy to zauważyłeś, ale… siwe włosy są trendy! Wiele młodych osób decyduje przefarbować się na taki właśnie kolor. Taką fryzurą jeszcze nie tak dawno zadziwił świat choćby Robert Lewandowski.

To jednak doskonale zrozumiałe, że kolejne naturalnie pojawiające się siwe pasma na twojej czuprynie nie napawają cię optymizmem…

Dlaczego siwiejesz? To zupełnie normalny objaw starzenia się organizmu, lecz nie tylko. Siwizna często pojawia się również u młodych mężczyzn narażonych na stres. Bywa, że spadek aktywności melanocytów (komórek produkujących barwnik włosa) jest uwarunkowany genetycznie.

Czy istnieje prosty sposób na pozbycie się siwizny? Farbowanie włosów wydaje się nieco niemęskie, a poza tym – dość czasochłonne. Dla panów, którzy chcą szybko i łatwo przywrócić włosom naturalny kolor, powstał odsiwiacz do włosów.

Sprawdź także jak układać włosy męskie.

Odsiwiacz do włosów dla mężczyzn – jak działa?

Odsiwiacz do włosów to preparat, który w swoim składzie zawiera prekursor melaniny – naturalnego barwnika znajdującego się w ludzkim organizmie.

Prekursory, dostając się w głąb włosa, reagują z tlenem, a następnie „produkują” barwnik podobny do naturalnego. Najprościej mówiąc, odsiwiacz zmusza włos do wytworzenia pigmentu w jego martwej części.

Odsiwiacz do włosów to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce przywrócić im naturalny, głęboki odcień bez farbowania. Do jego największych zalet należą łatwość użycia, krótki czas przeprowadzenia zabiegu i co ważne dla wielu osób – brak konieczności pomocy fryzjera.

Warto dodać, że odsiwiacz do włosów jest produktem delikatnym i bezpiecznym; nie narusza struktury pasm tak, jak robią to zwykłe farby.

Odsiwiacz dla mężczyzn: jak działa? Kiedy pojawią się efekty?

Niecierpliwych zmartwimy mówiąc, że na rezultaty działania odsiwiacza trzeba nieco zaczekać. Kolor włosów uzyskiwany jest stopniowo, a żeby całkowicie pozbyć się siwizny potrzeba nawet wielotygodniowej kuracji.

Po tym czasie można jednak cieszyć się żywym odcieniem pasm, a odsiwiacz stosować jedynie w celu podtrzymania efektu.

Najlepszy odsiwiacz do włosów – jak go wybrać?

Odsiwiacze dostępne na rynku różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim konsystencją. Możesz wybierać spośród produktów w piance, szamponie, żelu oraz odsiwiaczy do włosów sprayu.

Sprawdziliśmy, które odsiwiacze dostępne na Ceneo.pl cieszą się dobrymi opiniami. Chcesz pozbyć się siwizny? Wypróbuj któryś z nich!

Odsiwiacz do włosów Alcina Alcina, NoGrey

NoGrey posiada specjalny rodzaj białka odbudowującego strukturę włosa oraz jego rdzeń, w którym magazynowana jest melanina. Dzięki temu odsiwiacz pobudza włos do produkcji barwnika.

Odsiwiacz dla mężczyzn Goldwell Men, Reshade

Specjalna kuracja skomponowana na podstawie czterech ampułek przywraca włosom naturalny, żywy odcień, bez niszczenia ich struktury.

Odsiwiacz Ovimex, Grey Out

Zgodnie z opiniami, efekty stosowania tego odsiwiacza widać już po tygodniu stosowania. Ponadto włosy odzyskują sprężystość i blask.
Odsiwiacz do włosów to świetny sposób na przywrócenie im głębokiego koloru naturalnie i bardzo dyskretnie.

Wystarczy uzbroić się w cierpliwość, a po kilkunastu dniach stosowania będziesz mógł pożegnać się z siwizną.

Autorka: Joanna Stanuch