Data modyfikacji:

Spodnie męskie 7/8 –  jakie wybrać i jak je nosić?

Krój 7/8 doskonale znany jest modzie kobiecej, w której robi furorę od lat. Coraz częściej gości dziś w kolekcjach męskich, stanowiąc dopełnienie stylizacji pełnych luzu i miejskiej nonszalancji. Jakie wybrać dobre spodnie 7/8 i jak stworzyć z nimi idealną stylizację?

spodnie męskie 7/8

Czym są męskie spodnie 7/8?

Tajemnicza liczba w nazwie rodzaju spodni to nic innego, jak ułamek wskazujący na ich długość. Spodnie 7/8 nazywane są czasem fasonem cropped, czyli skracanym. Zazwyczaj mają mocno zwężaną nogawkę, jednak można spotkać także spodnie o prostych, szerokich nogawkach.

Fason 7/8 budzi wiele kontrowersji, bo osoby niezaznajomione z modą męską mogą sądzić, że mają do czynienia ze spodniami zbyt krótkimi. Spodnie typu cropped odsłaniają kostkę i nie dotykają cholewy buta, co jest ich naturalną oraz pożądaną cechą. Jeśli się na nie zdecydujesz, przygotuj kilka cienkich ripost na żarty o „wodzie w piwnicy”.

Jakie męskie spodnie 7/8 wybrać?

Skracane spodnie męskie mają dwa oblicza. Pierwsze z nich ukryte jest w spodniach niemalże eleganckich, o garniturowym kroju. Skracana nogawka wprowadza element letniego luzu i doskonale łączy się z lekkim obuwiem, np. mokasynami, butami żeglarskimi czy espadrylami. Stylizacje z eleganckimi spodniami 7/8 są idealne na gorące dni, gdy trzeba połączyć elegancję z wygodą.

Choć nie są formalne, w niektórych sytuacjach, np. w pracy, mogą prezentować się schludnie i ciekawie.

Czytaj również: Moda męska 2020
Drugie oblicze to spodnie 7/8 z dresowej dzianiny. Są popularne zwłaszcza w streetwearowych stylizacjach o zdecydowanie niższej formalności. Koniecznie zwróć uwagę na jakość spodni – zbyt sztywna bawełna może mocno wygnieść się na kolanach, co nie wygląda estetycznie. Miejskie spodnie 7/8 dla mężczyzn świetnie łączą się z bluzami, T-shirtami czy casualowymi kurtkami.

Z czym łączyć męskie spodnie 7/8?

Skracane nogawki spodni to nic nowego. Podobny efekt uzyskiwany jest poprzez  podwijaniem nogawek zwykłych spodni. W obu przypadkach zabieg ten wprowadza do stylizacji porcję luzu i wyznacza kierunek dobierania innych elementów. Postaw na rzeczy wygodne, nieszablonowe i ciekawe stylistycznie.
Mocno ekstrawagancką stylizację stworzysz łącząc spodnie 7/8 z zamszowymi mokasynami, białą koszulą z podwiniętymi rękawami oraz garniturową kamizelką. Niby elegancki zestaw, jednak pełen polotu. W lżejszej wersji zastąp koszulę i kamizelkę gładką koszulką polo. Dodaj pleciony pasek, zegarek dla nurków oraz stylowe okulary – gotowe.

Casualowe spodnie męskie 7/8 zachęcają natomiast do połączenia ze sneakersami. Wykorzystaj to, że odsłaniają kostkę, by wyeksponować stylowe buty. Mogą to być także sandały czy trampki. Unikaj jednak miejskich klapek, które odsłaniają spód stopy i mają zastosowanie głównie w okolicach plaż oraz nadmorskich kurortów.

Spodnie 7/8 – dla kogo?

Krótkie spodnie nie będą pasować każdemu. To stosunkowo trudny fason, który może skrócić optycznie nogi. Spodni 7/8 powinni unikać zwłaszcza niscy mężczyźni o przysadzistej budowie oraz masywnych nogach. W ich przypadku proporcje ciała będą  mocno zaburzone, co mogłoby dać komiczny efekt.

Zdecydowanie lepszymi adresatami są panowie o szczupłej budowie ciała i długich nogach. W ich przypadku optyczne skrócenie nóg nie jest błędem, a może nawet poprawić wygląd sylwetki. Nie bez przyczyny jest to popularny fason u bardzo wysokich mężczyzn. Spodnie 7/8 doskonale pasują mężczyznom o wzrośnie 190 cm i większym.

Autorka: Szymon Sonik