Czarne kropki na nosie lub białe grudki na policzkach to utrapienie wielu mężczyzn bez względu na wiek. Jeśli także ty borykasz się z tym problemem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jaki sposób na zaskórniki będzie najefektywniejszy przy twoich potrzebach.
Zaskórniki to nazwa wykwitów na skórze o niezapalnym charakterze. Zamiennie można używać nazwy „wągry”. Przyczyną ich powstawania jest nadprodukcja tłuszczu przez gruczoły łojowe, ale także niewłaściwy przebieg procesu złuszczania naskórka, a więc zatkanie ujścia mieszków włosowych. Co istotne, zaskórniki wzmagają się poprzez niewłaściwą pielęgnację skóry. Wągry mogą występować na twarzy, ale także na plecach.
Zaskórniki dzielimy na dwa typy:
Jakie są przyczyny powstawania wągrów? Do ich pojawienia się przyczyniają się złe nawyki żywieniowe oraz stres. Ponadto powodem ich powstania może być nieprawidłowa pielęgnacja, a więc źle dobrane kosmetyki. Chcesz poznać domowy sposób na wągry na nosie oraz innych częściach twarzy? Koniecznie przeczytaj dalszą część naszego artykułu.
Jak usunąć wągry z nosa? Domowe sposoby, które ci proponujemy, to:
Jeśli jednak domowe sposoby na wągry nie zdadzą egzaminu, warto postawić na kosmetyki polecane w walce z niedoskonałościami. Sposób na zaskórniki znalazło wiele marek kosmetycznych. Na przykład peelingujący żel przeciw wągrom od Clean & Clear posiada mikrogranulki złuszczające, które usuwają martwe komórki naskórka, aby odblokować pory. Czarna maska na wągry od Shills zawiera w swoim składzie aktywny węgiel pozyskiwany z bambusa, który posiada właściwości oczyszczające, bakteriobójcze i ściągające, dzięki czemu dokładnie usuwa nadmiar tłuszczów znajdujących się na powierzchni skóry. Natomiast pasta w czarne kropki od Ziaja poprawia wygląd, odświeża oraz upiększa skórę. Posiada m.in. wyciąg z czystka, który jest skuteczny w pielęgnacji cery trądzikowej.
Jeśli posiadasz tendencję do powstawania zaskórników, warto tak dbać o skórę, aby ograniczyć ich pojawianie się w przyszłości. Ważna jest więc codzienna pielęgnacja skóry twarzy: oczyszczenie jej z sebum za pomocą żelu czy pianki, przywrócenie naturalnego pH z za pomocą toniku bądź hydrolatu oraz odpowiednie nawilżenie za pomocą serum. Ponadto warto raz w tygodniu wykonywać peeling enzymatyczny lub gruboziarnisty – w zależności od twoich potrzeb. Pamiętaj także o odpowiedniej diecie, unikaj fast foodów, alkoholu i słodyczy.