Data publikacji:

Jaki tatuaż na szyi wybrać? Jak dbać o tatuaż na szyi?

Szyja jest niezwykle ciekawym miejscem na tatuaż. Ponieważ nieustannie jest w ruchu, również wzór sprawia bardzo dynamiczne wrażenie. Umieszczenie go w tak widocznym obszarze ciała świadczy o dużej odwadze i dodaje właścicielowi pewności siebie i męskości. Jaki wzór tatuażu na szyi wybrać? O czym pamiętać przed i po wizycie w salonie?
jaki tatuaż wybrać

Tatuaż na szyi – dla kogo?

Tatuaż na szyi kojarzy się z osobą o silnym charakterze. Dzięki niemu możesz podkreślić swój indywidualizm, a jednocześnie poczuć się pewniej w swojej skórze. Pamiętaj jednak, że męskie wzory rzadko są niewielkie i delikatne, ponieważ odniosłyby wówczas efekt odwrotny do zamierzonego. Umieszczając na skórze duży obraz, możesz mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie.
Jesteś gotów na to, żeby zwracać na siebie uwagę w pracy i poza nią? A może lubisz zwracać na siebie uwagę i zawsze czujesz się w takiej sytuacji pewnie? Jeśli tak, tatuaż na szyi jest dla ciebie!

Tatuaż na szyi męski – czym kierować się przy wyborze?

Mężczyźni zazwyczaj lubią duże wzory o ciemnych barwach. Wciąż największą popularnością cieszy się wśród nich tradycyjna czerń, ale coraz częściej na ich tatuażach pojawiają się kolory. Nie inaczej jest w przypadku tatuaży na szyję.
Wybierając wzór, pamiętaj, że twoja szyja prawie zawsze będzie widoczna, chyba że będziesz zakrywał ją golfem czy szalikiem. Zdecyduj się zatem na motyw, którego nie będziesz się wstydził, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziesz.
Drugą ważną sprawą jest uwzględnienie faktu, że szyja pozostaje w nieustannym ruchu, co znacznie wpływa na odbiór tatuażu. Wykorzystaj to, żeby dodać mu charakteru. Efekt dynamizmu przedstawionej postaci, stworzenia czy zwierzęcia tworzy elektryzujące wrażenie.

Tatuaż na szyi – na karku, z boku czy z przodu?

Szyja daje miłośnikom tatuaży ogromne możliwości. Możesz umieścić wzór właściwie w każdym miejscu – z przodu, z boku czy z tyłu, a także wytatuować obraz w formie golfu. Profesjonalnie wykonany tatuaż będzie wyglądał świetnie bez względu na miejsce, w którym go umieścisz, jeśli tylko uda się w naturalny sposób wtopić go w skórę.
Decydując o miejscu tatuażu, pamiętaj o bólu, który cię czeka. Szyja należy do bardzo wrażliwych miejsc, skóra na niej jest cienka i delikatna, nie znajduje się też pod nią warstwa tkanki tłuszczowej. Najmniej bolesny jest tatuaż na karku. Męski czy damski, każdy wygląda w tym miejscu bardzo dobrze.

Tatuaż na szyi – męski wzór

Jaki tatuaż na szyi zrobić? Wielu miłośników tatuaży lubuje się w potworach, robotach czy motywach zwierzęcych. Na szyi rewelacyjnie prezentują się wzory steampunkowe, orientalne czy science fiction. Możesz też na niej umieścić twarz lub jej fragmenty.
Niektórzy panowie wykorzystują tatuaże do prezentowania swoich poglądów i przekonań. Szyję, a zwłaszcza kark, możesz wykorzystać, żeby zaprezentować światu napis. Jeśli masz krótkie włosy, będzie zawsze doskonale widoczny.
Czego nie warto robić? Jeśli zdecydujesz się na napis, zrezygnuj z imienia ukochanej, nawet jeśli planujesz spędzić z nią całe życie. Tatuaże z imionami partnerek czy dzieci są w złym guście. Jeśli jesteś romantykiem, postaw na symbol, który coś dla ciebie, dla was, znaczy.

Tatuaż na szyi męski – jak się przygotować?

Skóra szyi przed wykonaniem na niej tatuażu powinna być zadbana i nawilżona. Nawet jeśli na co dzień nie przywiązujesz do tego wagi, przynajmniej tydzień przed udaniem się do salonu tatuażu zacznij stosować dobre balsamy i mleczka do ciała o działaniu nawilżającym. Możesz też pokusić się o wykonanie peelingu. Sprawdzi się zarówno najprostszy peeling domowy na bazie fusów z kawy lub z cukru, jak i kupiony specjalnie na tę okazję. Ostatecznie możesz nawet pożyczyć kosmetyk od partnerki, jeśli nie zamierzasz go później używać. Dlaczego stan skóry ma tak duże znaczenie? Zarówno ze względu na późniejszy wygląd tatuażu na szyi, jak i w powodu szybszego gojenia się zadbanej skóry.
Pamiętaj, żeby przed zabiegiem unikać alkoholu, energetyków, kawy i środków przeciwbólowych, zadbaj też o to kilka dni po wykonaniu tatuażu.

Jak postępować po wykonaniu tatuażu na szyi?

Jak zadbać o skórę po wykonaniu tatuażu na szyi? Przede wszystkim słuchaj uważnie wszystkich zaleceń tatuatora. Skup się na zachowaniu najwyższej higieny, regularnym myciu, nawilżaniu i natłuszczaniu podrażnionej skóry.
Zwróć uwagę na to, że zabieg w tym miejscu jest bolesny i nieprzyjemny, ale gojenie skóry również nie należy do łatwych zadań dla organizmu. Zazwyczaj ruszamy głową przez cały czas, dlatego skóra jest wciąż od nowa podrażniana. Żeby zminimalizować ryzyko przykrych powikłań, postaraj się o to, żeby nie dotykały jej ubrania, a jeśli posiadasz długie włosy, związuj je wysoko.

Kosmetyki do skóry z tatuażami – czy warto ich używać?

Odkąd tatuaże stały się tak bardzo popularne, producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek nowych kosmetyków, które wspomagają skórę w procesie regeneracji, a także pomagają zachować obraz w jak najlepszym stanie.
Czy warto używać specjalnych kosmetyków do tatuażu na szyi? Zdecydowanie tak. Ponieważ jest to miejsce tak trudne do wygojenia, dobrym pomysłem jest przyspieszanie tego procesu wszystkimi dostępnymi sposobami. Korzystaj ze specjalnych żeli do mycia skóry z tatuażem, a także z kremów, balsamów i maseł nawilżających oraz natłuszczających. Zawierają one składniki przyspieszające regenerację oraz witaminy i substancje antybakteryjne.
Kiedy stan skóry jest już dobry, wciąż warto używać na tatuaż preparatów nawilżających, a także kosmetyków z filtrem UV. Daje to gwarancję satysfakcjonującego wyglądu tatuażu oraz pomaga zachować wyraziste kolory i kontury obrazu.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym