Data modyfikacji:

Trymer - Black Friday. Jaki trymer podczas Black Friday wybrać?


Black Friday 2022 wypada 25 listopada i jest to idealna okazja aby wyposażyć się w trymer do brody. To czas kiedy możemy liczyć na niższe ceny. Jaki wybrać trymer podczas Black Friday 2022?

trymetr black friday

Broda dodaje męskości i charakteru pod warunkiem, że jest zadbana i dobrze wymodelowana. Aby wyglądała estetycznie i dodawała atrakcyjności, należy regularnie ją przycinać i dopasowywać do kształtu twarzy. Wymaga to również profesjonalnych narzędzi. Posiadając w domu odpowiedni trymer dobrej jakości, nie trzeba regularnie korzystać z usług barbera, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Funkcjonalny trymer odpowiedniej jakości to podstawowe narzędzie higieny każdego mężczyzny. Warto zatem zainwestować w urządzenie, którego funkcje ułatwią codzienne dbanie o swój wygląd i pozwolą cieszyć się estetyczną, zadbaną brodą i ciałem.

Jak działa trymer i na jakie są jego zastosowania?

Trymer jest stosunkowo prostym w obsłudze, ale bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Jego działanie zbliżone jest do tradycyjnej maszynki do włosów, jest jednak o wiele bardziej precyzyjny i mniejszy. Wykorzystuje się go nie tylko do modelowania i stylizacji brody, ale również do regulacji owłosienia w trudno dostępnych miejscach, takich jak uszy czy nos. Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego trymera są elementy tnące. Są to specjalne noże, które, aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio ostre. Dzięki dobrze dopasowanym ostrzom można regulować owłosienie nie tylko w prosty i komfortowy, ale i bezpieczny sposób. Istotnym elementem trymera jest również nakładka, która musi być dostosowana do długości owłosienia.

Przeczytaj również: Odżywki Black Friday - jakie odżywki wybrać na Black Friday?

Trymery do brody to bardzo precyzyjne urządzenia, które często wyposażone są w wiele nakładek umożliwiających regulację długości zarostu. Wąskie ostrza pozwalają na dokładniejsze i bardziej precyzyjne przycinanie, a bliskie ustawienie noży pozwala zapobiegać podrażnieniom i zacięciom skóry. Precyzyjnym urządzeniem do regulacji zarostu jest model Philips multigroom. Jest to urządzenie o trzech elastycznych ostrzach dostosowujących się do konturów twarzy. Dodatkowo maszynkę można łatwo i szybko czyścić dzięki systemowi EasyClean. Jest ona także w pełni wodoodporna.

Trymery są używane również w celu regulacji owłosienie na ciele. W takich urządzeniach nie zwraca się już tak dużej uwagi na dokładność cięcia i precyzję działania. Takie modele często wyposażone są w głowicę i specjalną nasadkę z grzebieniem. Tego rodzaju urządzenia służą przede wszystkim do regulowania zarostu między innymi na klatce piersiowej.

Trymery do nosa i uszu wyróżniają się przede wszystkim dużo mniejszym rozmiarem. Kompaktowa budowa i obrotowe ostrze pozwalają w bezpieczny i komfortowy sposób golić trudno dostępne miejsca.

Najlepszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem dostępnym na rynku są trymery uniwersalne o szerokiej gamie zastosowań. W tym przypadku możliwe jest dostosowanie urządzenia do wybranego miejsca i dopasowanie do długości owłosienia. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny wybór wśród mężczyzn. W zestawach trymerów uniwersalnych dostępne są zazwyczaj różne dodatkowe nakładki umożliwiające rozszerzenie możliwości urządzenia. W ten sposób za pomocą jednego narzędzia można regulować owłosienie w każdym miejscu na ciele. Jest to opcja droższa, natomiast dzięki wyższej cenie można uzyskać narzędzie o wiele bardziej funkcjonalne i przydatne w wielu sytuacjach. Takim wielofunkcyjnym urządzeniem jest popularny model Philips Multigroom, który dzięki 14 nasadkom w zestawie może być stosowany w różnych miejscach na ciele. Dodatkowo jest wodoodporny, co zapewni bezpieczeństwo podczas korzystania z niego pod prysznicem.

Jaki trymer będzie najlepszy i na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dobrze wystylizowana i umiejętnie przycięta broda prezentuje się niezwykle atrakcyjnie oraz doskonale podkreśla męskie rysy twarzy. Dzięki trymerowi można precyzyjnie, szybko i bardzo łatwo wyregulować kształt brody. Dla mężczyzn noszących brodę na co dzień jest to idealne rozwiązanie, gdyż pozwala zaoszczędzić na kosztownych wizytach u barbera, zwłaszcza przy regularnym stylizowaniu brody. Na rynku dostępne są różne modele przeznaczone do różnych zastosowań. Należy zatem zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i preferencjami przed zakupem urządzenia odpowiedniego dla siebie. Dostępne modele trymerów różnią się między sobą różnymi funkcjami, jakością, budową i dodatkowymi akcesoriami często dostępnymi w zestawie, które poszerzają możliwości sprzętu.

W przypadku decyzji o zakupie trymera, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji długości. Dzięki temu możliwe będzie bardziej precyzyjne stylizowanie brody. W większości modeli ustawianie długości strzyżenia odbywa się za pomocą suwaka lub wymiennych nasadek dołączonych do zestawu. Niezwykle ważne są również ostrza. To one odgrywają największą rolę w procesie strzyżenia. Najlepszym wyborem będzie model z funkcją samo oliwienia, która sprawi, że nie będzie konieczna samodzielna konserwacja sprzętu, a noże zachowają swoją trwałość i precyzję, co pozwoli zapobiec podrażnieniom skóry i zacięciom.

Trymery różnią się między sobą także sposobem zasilania. Najlepszą opcją są trymery akumulatorowo- sieciowe, dzięki takiemu zasilaniu ze sprzętu można korzystać zarówno bezprzewodowo, jak i po podłączeniu do kontaktu. Trymery na baterie wymagają ich dodatkowego zakupu, co jest uciążliwe przy częstym użytkowaniu. Zasilanie akumulatorowe umożliwia naładowanie urządzenia i korzystanie z niego bezprzewodowo. Niezwykle istotna jest także wodoodporność urządzenia, która pozwala na bezpieczne korzystanie z niego w łazience i wygodne, dokładne czyszczenie pod bieżącą wodą.

Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!