Data modyfikacji:

W jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki wybrać?

Zielona kurtka wygląda świetnie o każdej porze roku. Odrobina koloru poprawi ci nastrój w szare dni i wyróżni cię z tłumu. Dużą zaletą okryć wierzchnich o tej barwie jest łatwość, z jaką można dopasować do nich dodatki w neutralnych, stonowanych odcieniach. Dzięki temu wystarczy ci mała liczba czapek, szalików i rękawiczek, a w twojej szafie będzie panował porządek. Możesz też śmiało sięgać po bardziej wyraziste barwy. W jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki wybrać?
w jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki

W jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki? Barwy neutralne

Zielone kurtki miewają bardzo różne odcienie. Zieleń może być na przykład butelkowa, trawiasta lub wojskowa, wpadać w kolor brązowy, żółty, szary lub niebieski. Wybierając okrycie o tej barwie, dopasuj odcień do swojej cery, zwracając szczególną uwagę na to, czy jest ona ciepła, czy chłodna. Od odcienia zależy też, w jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki będą prezentowały się najkorzystniej.
Jakie dodatki do zielonej kurtki sprawdzają się zawsze? Wszystkie stonowane kolory natury – brązy, beże, écru i szarości stanowią doskonałe towarzystwo dla zieleni. Jeżeli lubisz neutralne barwy, z pewnością będzie to dobry wybór.

Przeczytaj również: Black Friday – kurtki zimowe męskie. Jaką kurtkę zimową męską kupić podczas Black Friday?

Koło barw a dodatki do zielonej kurtki

Chcąc dopasować bardziej wyraziste dodatki do zielonej kurtki, możesz posłużyć się kołem barw, które jest bardzo wygodnym narzędziem ułatwiającym zabawę kolorami. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, że tuż obok zieleni znajduje się żółty i niebieski – oznacza to, że są to barwy dopełniające, które świetnie wyglądają zestawione razem z zielenią.
Jeśli lubisz mocne połączenia, zastosuj inną technikę i sięgnij po barwę przeciwstawną, która na kole barw znajduje się naprzeciw zieleni – jest to czerwony.

Jaki kolor czapki do zielonej kurtki?

Barwa czapki ma duże znaczenie. Znajduje się ona tuż przy twarzy, blisko włosów, oczu i cery, dlatego musi się z nimi perfekcyjnie komponować. Jeśli znasz swój typ kolorystyczny, nie sprawi ci kłopotu podjęcie decyzji, jaki kolor czapki do zielonej kurtki będzie najlepiej pasował.
Jeśli twoja skóra i włosy mają ciepły odcień, sięgnij po beże i brązy, które będą się z nimi bardzo dobrze komponowały. Zdecydowanie mocniejszym akcentem będzie czerwona czapka, która również może wyglądać rewelacyjnie, pod warunkiem, że jej odcień nie będzie zbyt jaskrawy. Podczas jesiennych dni możesz też postawić na ciepły kolor musztardowy.
W jakim kolorze dodatki do zielonej kurtki w zimnym odcieniu będą najlepsze? Chłodne zielenie mają w sobie dużo niebieskiego i szarego, dlatego do kurtki możesz założyć granatową lub szarą czapkę. Dobrze sprawdzi się również uniwersalna czerń.

Jaki szalik do zielonej kurtki?

Szalik tworzący zestaw z czapką to najlepszy wybór, jeśli poszukujesz dodatków do zielonej kurtki zimowej. W takim przypadku kolor dobierzesz, kierując się radami odnośnie czapki, uważaj jednak na zbyt intensywne barwy, które w nadmiarze nie będą dobrze wyglądały.
Jeżeli nie lubisz czapek, możesz również zdecydować się na sam szalik, który będzie stanowił urozmaicenie stylizacji. Do ciemniejszych odcieni zieleni dobrze będzie wyglądał szalik écru lub beżowy.

Dodatki do zielonej kurtki – buty

Dodatki do zielonej kurtki to nie tylko czapka i szalik, ale też obuwie. Zieleń tworzy bardzo zgrany duet z brązem, dlatego bez obaw sięgaj po półbuty, sztyblety lub buty zimowe w tym kolorze. Jeśli to nie do końca twój styl, możesz również zdecydować się na czerń lub grafit, ponieważ każdy neutralny kolor będzie w tym przypadku dobrym wyborem. Jeśli lubisz buty sportowe i luźny styl, sprawdzą się również klasyczne sneakersy, najlepiej czarne.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym