Data publikacji:

Kosmetyki i gadżety do włosów męskich, których nie musisz się bać

Moda na bardzo krótkie lub wręcz ścięte na zero włosy, już dawno jest historią. Mężczyźni docenili to, że odpowiednio dobrana fryzura, może znacząca poprawić ich wygląd i być elementem ich stylu i charakteru. Moda w męskich fryzurach bardzo się rozwinęła, powstają salony przeznaczone tylko dla panów i specjalnie dedykowane kosmetyki. Ponownie pojawiło się zapotrzebowanie na zawód barbera. Zauważono, a raczej ponownie odkryto, że włosy męskie również zasługują na pielęgnacje i profesjonalne obcięcie, a nie szybkie przejechanie maszynką. Każdy mężczyzna powinien zauważyć wpływ, jaki odpowiednia fryzura ma na jego wizerunek. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, natychmiast powinieneś udać się do profesjonalisty. Warto go również podpytać, jak układać włosy, by zawsze dobrze się prezentowały.

Najlepsze męskie kosmetyki do włosów.

Dobre ścięcie to dopiero pierwszy krok. Jeśli nosimy dłuższe włosy, niż ścięte na jeżyka i zostały ona dodatkowo wyprofilowane i modnie obcięte, to musimy poświęcić trochę czasu na ich pielęgnacje i ułożenie. W pierwszej kolejności musimy zadbać, by włosy były zdrowe. Tylko mocne, błyszczące włosy dobrze się prezentują, a zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry.

Skóra męska różni się skóry kobiecej. Ma inne wymagania i zmaga się z innymi problemami. Dlatego potrzebuje innych rozwiązań. Kosmetyki męskie do pielęgnacji włosów będą posiadały inne składniki i będą ukierunkowane na inne działanie, niż inne kosmetyki na rynku. I będą posiadały inne nuty zapachowe.

Musimy wpierw rozpoznać jakie potrzeby mają nasze włosy i pod nie dobrać kosmetyki. Częstym problemem u mężczyzn jest wypadanie włosów i łupież, wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne produkty, najlepiej takie, które sprzedawane są w aptekach. Jeśli jednak nie zmagamy się z aż takimi problemami, możemy sięgnąć po produkty sklepowe.

Często linie dla mężczyzn, mają kosmetyki 2w1, a nawet 3w1, które łączą szampon, odżywkę i żel pod prysznic. Jednak jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Szampon ma inne zadanie i odżywka ma inne zadanie, dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest kupowanie uniwersalnego kosmetyku. Mogą one podrażniać skórę i powodować problemy.

Szampon dla mężczyzn, oprócz tego że oczyszcza, powinien również nawilżać włosy, zwłaszcza jeśli musimy myć je codziennie. Oczyszczanie powinno być bardzo łagodne. Jeśli naszym problemem są przetłuszczające włosy, szampon powinien temu zapobiegać, a dla słabych włosów odpowiednie będą wzmacniające kosmetyki z witaminami.

Jeśli po wyschnięciu włosy ciężko rozczesać, są słabe i końcówki rozdwajają się, powinniśmy użyć również odżywki. Na skórę nakładajmy delikatniejsze odżywki, które nie obciążą włosów. Na końce można nałożyć bardziej treściwy kosmetyk, gdyż zdarza się, że są przesuszone.

Jak układać włosy męskie i jakich kosmetyków używać?

Pielęgnacja włosów jest najważniejsza, ale zadbane i zdrowe włosy możemy również wystylizować. Jest to konieczne, jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami włosów, które układają się same. Również obecnie modne fryzury, wymagają odrobinę czasu i zaangażowania. Jeśli mamy dłuższe włosy, potrzebna nam będzie dobra szczotka i suszarka do włosów.

Już podczas suszenia możemy rozpocząć ich stylizację. Jeśli chcemy uzyskać zadziornie rozwiane włosy, wystarczy podczas suszenia wzburzać je palcami. Dla bardziej uporządkowanej fryzury, możemy użyć szczotki do modelowania, by je wygładzić. Układanie włosów męskich możemy wspomóc kosmetykami do stylizacji, które wzmocnią i utrwalą pożądany efekt.

Żel do włosów nadaje się do krótszych fryzur, można nim zaakcentować poszczególne pasma lub postawić irokeza. Ostrożnie go stosujmy, gdyż zbyt duża ilość może dać efekt mokrych, przylizanych włosów.

Najlepiej jednak wybrać inne kosmetyki, których działanie jest dużo bardziej subtelne. Jak np. pasta modelująca - również możemy zaakcentować nią poszczególne pasma i uzyskać przy tym efekt niesfornych, ale i naturalnych włosów. Nada im objętości i podkreśli skręt.

Wosk do włosów nada połysku, ale tak jak w przypadku żelu, należy go nakładać ostrożnie, żeby nie uzyskać efektu przetłuszczających się włosów. Niewielką ilość rozgrzewamy w dłoniach i akcentujemy nim poszczególne pasma. 
Guma do włosów jest bardzo trwała i dobrze skleja ze sobą kosmyki. Jeśli nie lubmy, jak błyszczą nam się włosy, to guma zapewni trwałość fryzury, bez połysku. Długie włosy będą często wymagają użycia pianki. Nakładamy ją na umyte i wilgotne włosy. Możemy wybrać piankę, które podkreśli skręt włosa lub prostą linię i zapobiegnie puszeniu i skręcaniu włosów. Włosy następnie należy wysuszyć suszarką z użyciem okrągłej szczotki.

Fryzurę utrwalamy lakierem do włosów, możemy wybrać kosmetyk, który nada im blask lub zapewni ochronę przed słońcem. Delikatnie spryskujemy nim całe włosy lub poszczególne pasma. Przy nakładaniu kosmetyków do stylizacji ogólna zasada jest taka, by nie nakładać ich zbyt dużo naraz. Zamiast nadać włosom kształt, obciążą je i sprawią, że będą przetłuszczone.

Przeczytaj również o męskich kosmetykach do twarzy