Data publikacji:

Pielęgnacja i regulacja brwi męskich

Pielęgnacja męskiej urody to delikatna sprawa, łatwo jest przesadzić i osiągnąć efekt daleki od zamierzonego. Dotyczy to również brwi męskich. Są one bardzo ważnym elementem twarzy, który nadaje jej charakteru. Odpowiednia regulacja brwi z pewnością nada mężczyźnie zadbany wygląd i pomoże złagodzić rysy, jednak przeprowadzona nieumiejętnie może doprowadzić do niezamierzonego efektu komicznego, którego wiele osób się obawia. Jak dbać o ten element twarzy, by wyglądać męsko i elegancko?

Polecamy: Krem do twarzy dla mężczyzn

regulacja brwi męskich

Czy krzaczaste brwi to problem?

Do niedawna regulacja i pielęgnacja brwi były wyłącznie domeną kobiet, podobnie jak inne zabiegi związane z usuwaniem niechcianego owłosienia. Jednak kanony urody się zmieniają, a współcześni mężczyźni nie chcą już zdawać się całkowicie na naturę. Chcą mieć wpływ na swój wygląd i zwracają większą uwagę na szczegóły. Nic dziwnego zatem, że i oni zaczęli coraz liczniej odwiedzać salony kosmetyczne lub przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne we własnej łazience.

Brwi męskie mogą wyglądać bardzo różnie, ale prawie zawsze są dużo gęstsze i dłuższe niż damskie. Znacznie częściej zdarza się, że bardzo wiele włosków znajduje się u nasady nosa, a także że brwi zrastają się w jedną linię, co nie każdemu się podoba. Dla wielu mężczyzn krzaczaste brwi to duży problem i źródło kompleksów. Uważają oni, że z ich powodu nie wyglądają na zadbanych. Regulując je, pragną nadać swojej twarzy uładzony i łagodny wyraz.

Efekty pielęgnacji brwi męskich

Efektem, do którego dąży obecnie zdecydowana większość mężczyzn, jest wygląd, który sugeruje, że mamy do czynienia z człowiekiem zadbanym i eleganckim, który panuje nad sobą w każdej sytuacji, krótko mówiąc – z człowiekiem sukcesu.

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc poprawić nie tylko to, co widoczne na pierwszy rzut oka, ale także zwiększyć pewność siebie, podobnie jak w przypadku makijażu u kobiet. Czasami niewiele trzeba, by poczuć się dobrze w swojej skórze.  

Regulacja brwi męskich

W przypadku brwi męskich regulacja musi przebiegać wyjątkowo umiejętnie. Polega ona głównie na lekkiej korekcie kształtu, wyrównaniu i delikatnym przystrzyżeniu włosków. Jeśli to dopiero początek przygody z pielęgnacją tego rejonu twarzy, warto najpierw skierować się do gabinetu kosmetycznego.

Tam doświadczona osoba doradzi, co można zrobić, by poprawić wygląd, a jednocześnie nie przesadzić. Niestety, jeśli regulacja brwi męskich zostanie przeprowadzona nieumiejętnie, ryzykujemy tym, że będą prezentowały się nienaturalnie, niemęsko lub komicznie.

Brwi męskie nie powinny być wyregulowane od linijki. Lekko nieujarzmiony wygląd to celowy zabieg, który z pewnością doda twarzy charakteru. Jeśli włoski są bardzo długie, można zacząć od ich bardzo delikatnego przycięcia precyzyjnymi nożyczkami. Najlepiej najpierw przeczesać brwi, a dopiero później zająć się przycinaniem i lekkim wyrównaniem.

Następnie można pozbyć się włosków z przestrzeni między łukami, ale postępować trzeba bardzo ostrożnie - zdecydowanie odradza się mężczyznom usuwanie włosów znajdujących się zbyt blisko nosa. Ogromnym błędem byłoby również pozostawienie zbyt cienkich linii brwi, szczególnie w przypadku osób o mało subtelnych rysach twarzy.

Doświadczony mężczyzna, który wie już, na co może sobie pozwolić i jakie brwi pasują do niego najlepiej, nie musi wychodzić z domu, by o nie zadbać. Powinien natomiast zaopatrzyć się w dobrej jakości pęsetę i nożyczki do brwi, najlepiej z grzebykiem, który pomoże ujarzmić włoski, żeby przekonać się które z nich należy przyciąć lub usunąć. Z takim zestawem z pewnością uda mu się osiągnąć wymarzony kształt brwi.

Autorka: Nina Nadybska