Data publikacji:

Oryginalne prezenty na Dzień Kobiet - nasze pomysły

Goździki i rajstopy to prezenty na Dzień Kobiet, które zyskały już miano legendy. Mimo iż naszymi propozycjami nie zbliżymy się nawet do ideału, podejmujemy to ryzyko. Prezentujemy najlepsze pomysły na miłe spędzenie Dnia Kobiet. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja wybranka je doceni i ucieszy się z nich bardziej niż z kupionego na szybko upominku.
dzień kobiet

Dzień kobiet w fabryce czekolady

Pierwsza rzecz: wszyscy uwielbiają czekoladę. Druga: czekolada to afrodyzjak. Dodajmy do tego fakt, że chyba każdy chciał kiedyś odwiedzić miejsce rodem z filmu „Willy Wonka i fabryka czekolady”.

Zorganizowanie wejścia do dużej fabryki może okazać się trudne, ale od czego są manufaktury, muzea czekolady lub pijalnie?

Namiastką takiego wieczoru może być też wspólne delektowanie się wytrawną czekoladą lub jedzenie owoców zanurzonych w płynnej czekoladzie. Obie atrakcje możesz zorganizować we własnym domu. Przyda ci się do tego fondue.

Potrzebujesz innych pomysłów? Sprawdź jaki prezent dla żony wybrać - nie tylko na Dzień Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet zaproś ją do SPA

Doskonałym pomysłem na sprawienie wybrance przyjemności jest wizyta w SPA. Relaksujące masaże i kąpiele z pewnością pozwolą jej poczuć się wyjątkowo i zapomnieć o codziennej rutynie.

W ośrodkach SPA znajdziesz bogatą ofertę zabiegów dla dwojga połączoną z kolacją i noclegiem, więc nie musisz się martwić organizacją atrakcji. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet i pozwolić sobie na chwilę odprężenia.

Wersja domowa: romantyczna, wspólna kąpiel w wannie, ze świecami i płatkami róż. Nie zapomnij o relaksujących solach do kąpieli.

Kobieca sesja zdjęciowa na Dzień Kobiet

Jeżeli marzeniem twojej połówki jest profesjonalna sesja zdjęciowa, Dzień Kobiet będzie idealnym momentem na to, by je zrealizować. Jak jednak wybrać dobrego fotografa?

Przede wszystkim musisz się zastanowić, czy ma to być kobieta czy mężczyzna. Chodzi o to, by twoja partnerka mogła poczuć się swobodnie, co przy typowo kobiecej i romantycznej sesji ma ogromne znacznie.

Sprawdź więc opinie o fotografie oraz portfolio lub skorzystaj z porady znajomej. Jeżeli ma to być niespodzianka, zadbaj o to, by twoja połówka mogła się przygotować do sesji.

Pomysł na prezent na Dzień Kobiet - floating

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest nie czuć nic? Wrażenie unoszenia się w nieważkości nie jest wcale wymysłem rodem z science fiction, a przeżyciem, które możesz przeżyć.

Floating, zwany też terapią R.E.S.T, to kąpiel w roztworze soli (siarczanu magnezu) o bardzo wysokim stężeniu. Dodatkowo kapsuła do floatingu jest dźwiękoszczelna oraz zaciemniona, co pozwala maksymalnie odciąć się od bodźców zewnętrznych.

Choć jest to dość ekscentryczna forma odprężenia, polegająca na deprywacji sensorycznej, wielu przekonuje, że możliwość chwilowego „lewitowania” w przestrzeni jest wyjątkowym i bardzo relaksującym przeżyciem.

Wydarzenie kulturalne podczas Dnia Kobiet

W Dzień Kobiet, podobnie jak w Walentynki, kina przeżyją prawdziwe oblężenie, więc najbezpieczniej wybrać inną formę kulturalnej rozrywki. Oprócz teatru lub muzeum, rozważ wyjście na koncert, artystyczny performens lub na inne wydarzenie związane z zainteresowaniami twojej kobiety.

Miłym pomysłem jest wykupienie miejscówek na warsztatach lepienia z gliny, tanecznych czy kulinarnych. Miłośniczka nauki z pewnością doceni zaś wizytę w centrum doświadczeń, planetarium lub na interaktywnej wystawie.

Domową wersją będzie koncert na telewizorze. Dzięki płytom DVD zobaczycie występy największych gwiazd. I to z pierwszego rzędu.

Jeżeli masz już dość kupowania kwiatów, perfum, słodkości czy biżuterii, zdobądź się na coś nieszablonowego. Nasze pomysły to tylko inspiracja do wymyślenia własnej wersji atrakcji, dostosowanej do obdarowanej osoby.

Nie wszystkim przypadnie bowiem do gusty SPA oraz nie każdy czuje się dobrze przed obiektywem kamery. To oczywistość, którą trzeba brać pod uwagę. Prezent ma sprawić przyjemność przede wszystkim osobie obdarowanej, nie obdarowującej.

Przeczytaj także:
Autor: Szymon Sonik