Data publikacji:

Farbowanie włosów męskich krok po kroku

Kobieta farbująca włosy nie wzbudza dziś żadnych kontrowersji – w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy sięgają po produkty koloryzujące. Ten temat wciąż pozostaje w sferze tabu. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ farby do włosów pomagają rozwiązywać wizerunkowe problemy obydwu płci. Jesteś zainteresowany farbowaniem włosów męskich? Przeczytaj nasz poradnik!
Mężczyzna u fryzjera
Nikogo nie dziwi widok mężczyzny korzystającego z usług manicurzystki czy kosmetyczki. Jednak co z farbowaniem włosów? Okazuje się, że wielu panów nadal krępuje się mówić otwarcie o potrzebie zmiany koloru fryzury. Tymczasem farbowanie męskie można potraktować jak rutynowy zabieg, mający na celu pozytywną zmianę wizerunku.

Farbowanie męskie – moda czy przykra konieczność?

Współcześni panowie coraz śmielej podchodzą do wynalazków kosmetycznych i chętnie dbają o swój wygląd w domowym zaciszu. Męskie farbowanie włosów pozostaje jednak czymś wstydliwym; czymś, co wielu mężczyzn zachowuje tylko dla siebie.

O ile kobiety farbują włosy z potrzeby zmiany wizerunku, o tyle powód farbowania włosów męskich jest zazwyczaj inny. Chodzi oczywiście o ukrywanie pierwszych oznak siwienia. Panowie, dla których efekty upływającego czasu są krępujące, niechętnie mówią otwarcie o potrzebie koloryzacji.

Nie brakuje odważnych mężczyzn, którzy po prostu chcą zmienić swój naturalny kolor włosów na inny. Męska koloryzacja wchodzi w skład ofert wielu salonów fryzjerskich. Można przeprowadzić ją również w domu!

Kiedy warto przeprowadzić farbowanie męskich włosów?

Farbowanie męskie to żaden wstyd – dzięki niemu odświeżysz swój wizerunek i pozbędziesz się kompleksów. Koloryzację męską warto rozważyć wówczas, gdy:
  • krępujesz się siwiejących włosów,
  • czujesz się źle w swoim naturalnym odcieniu,
  • chcesz, aby odcień włosów był taki sam, jak odcień zarostu,
  • masz ochotę zmienić swój wygląd.

Farbowanie męskich włosów. Jaką farbę wybrać?

Nie musisz wydawać majątku na fryzjera, aby móc cieszyć się odświeżonym kolorem włosów. Jeśli chcesz go zmienić, wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie produkty i nieco wolnego czasu. Męska koloryzacja może być prosta i szybka! Jakie rodzaje produktów koloryzujących znajdziesz na rynku?

1. Reduktory siwizny dla mężczyzn

Jeśli chcesz przywrócić żywy kolor siwym włosom męskim, możesz sięgnąć po tzw. reduktor siwizny. To produkt, który nasyca siwe włosy pigmentem, przywracając im dawny kolor. Reduktory siwizny, podobnie jak farby, składają się z preparatu kolorowego i aktywatora. Od farb różnią się jednak znacznie subtelniejszym efektem.

2. Zmywalne szampony koloryzujące

Nie jesteś pewien, czy w wybranym kolorze włosów będzie ci do twarzy? Wybierz szampon koloryzujący, który zapewnia krótkotrwały efekt. Jeśli rezultat koloryzacji będzie odpowiedni, wystarczy, że ponowisz ją z użyciem trwałej farby. Włosy wyglądają źle? Cóż – uzbrój się w cierpliwość, a kolor wypłucze się z nich po kilku myciach.

3.Trwała farba do włosów

Postawmy sprawę jasno: mimo że na opakowaniach farb do włosów zwykle widnieją kobiety, to są to produkty unisex. Jeśli chcesz uzyskać trwały efekt koloryzacji, bez przeszkód możesz użyć dostępnej w drogerii internetowej mieszanki. Najlepszym wyborem okaże się farba pozbawiona amoniaku – tego rodzaju kosmetyki nie niszczą włosów i mają znacznie przyjemniejszy zapach.
Kupując opakowanie farby do włosów, otrzymasz preparat aktywujący oraz koloryzujący. Należy wymieszać je ze sobą, a następnie nałożyć na suche, nieumyte włosy. Po upływie czasu wskazanego przez producenta (zwykle do 55 min), farbę należy zmyć z włosów ciepłą wodą.

Uwaga: większość panów jest zainteresowana farbowaniem włosów na kolor zbliżony do naturalnego. Pamiętaj, że odcień farby finalnie może okazać się o ton ciemniejszy niż na opakowaniu.

4. Fantazyjne farbowanie męskie

Coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy odważyli się na śmiałą koloryzację włosów. Czerwienie, fiolety czy zielenie na męskich głowach nie są już niczym szokującym. Jeśli chcesz podkreślić swój wizerunek za pomocą kolorowych włosów, możesz zdecydować się na dwa wyjścia. Pierwszym jest pianka koloryzująca, dająca intensywny, lecz krótkotrwały efekt. Drugi sposób to trwała koloryzacja.

5. Farbowanie męskie – jak rozjaśnić włosy?

Chcesz rozjaśnić swoje włosy do blondu? Jeśli jesteś brunetem lub szatynem, wykonasz to tylko po uprzednim zastosowaniu rozjaśniacza. Dopiero po jego zmyciu, na włosy możesz nałożyć farbę blond w wybranym odcieniu.
Pamiętaj, że rozjaśnianie włosów może je osłabiać – zrezygnuj z niego, jeśli masz cienkie włosy z tendencją do wypadania.

Farbowanie włosów męskich: to ci się przyda

Prócz samej farby, przed koloryzacją powinieneś zaopatrzyć się w miseczkę oraz pędzel do włosów, a także ochronną pelerynę i rękawiczki. Jeśli masz długie włosy, przyda ci się kilka spinek-żabek. Pierwsza koloryzacja włosów może sprawiać ci problemy; wówczas warto poprosić o pomoc drugą osobę, która skontroluje, czy preparat koloryzujący został nałożony równomiernie.

Jak dbać o męskie farbowane włosy?

Nawet najlepsze farby do włosów nie pozostają bez wpływu na ich kondycję. Jeśli zdecydujesz się na farbowanie, warto zainwestować w dobry szampon oraz odżywkę. Wybierz kosmetyki dedykowane włosom koloryzowanym. Odpowiednie produkty pielęgnacyjne nawilżą włosy i zapobiegną szybkiej utracie koloru.

Farbowanie włosów męskich – zrób to sam!

Domowa koloryzacja męskich włosów to żaden wstyd! Jeśli chcesz zmienić swój kolor, skorzystaj z naszych porad i ciesz się nowym, świeżym wizerunkiem.
Autorka: Joanna Stanuch