Data modyfikacji:

Jak ułożyć fryzurę pompadour?


Co łączy Elvisa Presleya, Johna Travoltę i Johnego Bravo? Fryzura typu pompadour! Ten klasyczny męski zaczes do tyłu, którego nazwa zaczerpnięta została od kochanki Ludwika XV, Madame de Pompadour, zdecydowanie wraca do łask. Jak go ułożyć?

Jak ciąć fryzurę pompadour?

Aby ułożyć fryzurę w stylu rockabilly, należy zacząć od odpowiedniego cięcia. Każdy dobry fryzjer lub barber będzie doskonale wiedział o co chodzi, jak tylko wymówisz słówko „pompadour”, jednak dla pewności warto upewnić się, że macie na myśli to samo.

Do stworzenia pompadoura potrzebujesz stosunkowo długich włosów, zwłaszcza na grzywce. Najlepiej, jeśli będą miały w tym miejscu powyżej 10 centymetrów. Długość ta powinna zmniejszać się w kierunku czubka głowy, tworząc estetyczne wycieniowanie. Jeśli zaś chodzi o boki i tył głowy, mogą być wygolone lub gładko zaczesane. Fryzura z krótko przyciętymi bokami prezentuje się nowocześniej i lepiej pasuje do młodych osób.

Jak układać pompadoura?

Kluczem do ułożenia jest umiejętne zaczesanie grzywki. Nie chodzi bowiem o zaczesanie jej grzebieniem do tyłu. Wówczas fryzura byłaby płaska, tymczasem klasyczny pompadour jest wyjątkowo wysoką fryzurą. Włosy powinny więc układać się początkowo do przodu, a następnie dopiero zawijać do tyłu, tworząc obfitą grzywę. Jak to zrobić? Do zaczesania grzywki w ten sposób przydatna jest okrągła szczotka, dzięki której nadasz jej zaokrąglonego kształtu.

Pompadoura najlepiej układać na lekko wilgotnych włosach, podatnych na zaczesywanie, tuż po myciu głowy. Wymaga to dobrej koordynacji ruchowej, bowiem jedną ręką musisz podkręcać grzywkę, zaś drugą obsługiwać suszarkę modelującą włosy. Jeżeli masz twarde i trudne do ułożenia włosy, zastosuj tuż po myciu prestyler, czyli kosmetyk ułatwiający modelowanie fryzury.

Jeśli chcecie zwiększyć objętość włosów, zobaczcie, co napisały nasze koleżanki z Krainy Stylu. Kobiety znają się na domowych sposobach.

Jakich kosmetyków użyć?

Końcowym etapem układania pompadoura jest utrwalenie fryzury za pomocą kosmetyku. Jeżeli zależy ci na klasycznym rockowym efekcie, użyj kosmetyku o dużym połysku połysku i mocnym chwycie. Decydując się na pomadę woskową, zyskujesz możliwość poprawiania fryzury w czasie dnia bez ryzyka utraty chwytu. Nowoczesny pompadour może być też układany na matowych pastach czy pudrze, co da bardziej naturalny efekt. Unikaj kosmetyków mocno obciążających włosy, które spowodują ich oklapnięcie.

Co zrobić, jeśli fryzura się rozmierzwi?

Jedną z zalet cięcia pod pompadoura jest fakt, że doskonale pasuje ono do rozmierzwionej fryzury w stylu artystycznego nieładu. Jeżeli więc twój pompadour straci w ciągu dnia chwyt, zmoczysz go deszczem lub rozmierzwisz czapką, nie musisz się przejmować. Wystarczy przeczesać włosy do tyłu, a ułożą się w rockową, charakterną grzywę. Czasem przypadkowy nieład wygląda równie dobrze, co fryzura dopieszczana kilkadziesiąt minut.

Do kogo pasuje fryzura pompadour?

Jak każda fryzura, tak i pompadour nie będzie pasował każdemu. Jest to ułożenie włosów dodające objętości na górze głowy, więc u osób o wysokim czole oraz pociągłej głowie może dać karykaturalny efekt. Innym przeciwwskazaniem są głębokie zakola, które zostaną podkreślone przez fryzurę typu pompadour odsłaniającą czoło. Kolejna rzecz: jeżeli twoje włosy falują się przy grzywce, może nie udać się się ułożyć równomierny sposób. Szczególnym przypadkiem są włosy kręcone, które trudno będzie zaczesać gładko. W takim przypadku lepiej zdecydować się na inną fryzurę, lepiej dopasowaną do rodzaju włosów.

Pompadour to modna fryzura dla mężczyzn w różnym wieku, więc jeśli nie masz pomysłów na swoje włosy, weź ją pod uwagę. W jej ułożeniu najważniejsze są dobrej jakości kosmetyki do włosów, więc zainwestuj w profesjonalną pomadę, krem czy pastę. Nie dostaniesz ich jednak w marketach czy sieciowych drogeriach, dlatego porzucamy linki do najlepszych ofert, gdzie kupisz je najtaniej.
Autor: Szymon Sonik