Data publikacji:

Fryzury wikingów, czyli jak się czesać na wikinga

Współczesny styl na tzw. wikinga podoba się wielu mężczyznom. To taka nowa odmiana męskiego drwala. Inspiruje cię taki styl? Oprócz ubrań i dodatków w tym klimacie chcesz iść o krok dalej i zastanawiasz się, jakie fryzury wikingów są modne współcześnie? W takim razie musisz koniecznie przeczytać poniższy poradnik. Podpowiadamy w nim, jak czesać się i strzyc na wikinga oraz jak właściwie dbać i układać taką fryzurę. Zapraszamy do lektury!
fryzury wikingów

Fryzury wikingów – czyli jakie? Charakterystyka

Jak tak naprawdę wyglądały fryzury wikingów? Uczesania tych nordyckich wojowników były naprawdę różnorodne. Od włosów długich, przez krótkie, a na związanych i ozdobionych warkoczami kończąc. Koczki, warkocze, irokezy i wygolone boki – to wszystko zawdzięczamy stylowi nordyckich wojowników. Nic więc dziwnego, że styl wikingów inspiruje mężczyzn do dziś. Jest kopalnią pomysłów na to, jak wyglądać męsko i stylowo jednocześnie. Warto dodać, że fryzura wikinga to jedno, ale jej nieodłącznym elementem była też broda. To ona dopełnia całą stylizację. Jeśli więc inspiruje cię ten styl i możesz sobie pozwolić na zapuszczenie gęstego zarostu, to koniecznie stwórz taki look.

Przeczytaj również: Fajna fryzura męska, czyli jaka? Jakie są fajne fryzury męskie?

Broda wikinga może być krótsza albo długa, a czasem nawet zapleciona w warkocz. Jak dobrać ją do fryzury? Zasada jest prosta – długa broda do krótkiej fryzury, a krótsza broda do dłuższej fryzury. Oczywiście broda prawdziwego wikinga to nie 2-dniowy zarost. Zarost musi być widoczny. No i przede wszystkim zadbany. Poniżej znajdziesz kosmetyki do pielęgnacji brody, dzięki którym wypielęgnujesz swój zarost.

Współczesna fryzura na wikinga – jak wygląda? Pomysły i inspiracje

A teraz przejdźmy do sedna naszego poradnika. Jak dzisiaj stworzyć fryzurę wikinga, która będzie jednocześnie wpisywać się w najnowsze trendy? Poniżej znajdziesz przegląd stylowych upięć i cięć inspirowanych nordyckimi wojownikami. Przekonaj się sam, że fryzury wikingów męskie są wciąż na czasie.
  • Koczek wikinga
Pamiętasz koczek samuraja? Koczek wikinga wygląda bardzo podobnie. Jak wygląda taka fryzura? Wygolone boki i na czubku głowy zostawione szerokie pasmo dłuższych włosów, które można zaplątać z tyłu lub na czubku głowy w koczek. Aby taka fryzura wyglądała dobrze, ważne jest precyzyjne odcięcie linii włosów. Panowie nierzadko też decydują się, aby to wycięcie było ozdobne, np. w trójkąt. Ważna rada – wikingowie mieli na głowie dużo włosów, dlatego jeśli twoje są cienkie, proste i mają tendencję do klapnięcia, to przed stworzeniem takiego uczesania nieco natapiruj włosy. Wtedy koczek zyska na objętości.
  • Fryzury z warkoczami
Wikingowie chętnie nosili fryzury z warkoczami. Jak się okazuje, panowie też mogą wyglądać w nich stylowo i bardzo męsko. Pierwszy pomysł na stylową fryzurę z warkoczem w stylu wikinga to kitka. Aby stworzyć taką fryzurę, musisz wygolić boki, a na samej górze głowy zostawić szerokie pasmo włosów – tak jak w przypadku fryzury z koczkiem. Teraz zbierz wszystkie włosy do tyłu i zaczesz je na gładko. Z tyłu na czubku głowy zwiąż wysoką kitkę. Teraz zapleć kitkę w warkocz i ponownie zwiąż go na dole. I gotowe! Taka fryzura najlepiej wygląda na włosach o dużej objętości, więc żeby uniknąć cienkiego warkocza, możesz natapirować włosy.
Kolejny pomysł na fryzurę to dobierany warkocz. Robisz go tak samo jak poprzednią fryzurę, ale z jedną małą uwagą – po zaczesaniu włosów do tyłu, nie wiążesz ich w kitkę, tylko od razu zaczynasz zaplatać warkocz dobierany. Tak żeby szedł przez całą głowę. Możesz też połączyć tę fryzurę z koczkiem, czyli na czubku zapleść warkocz, a następnie z tyłu zawiązać koczek. A teraz najważniejsze – jak zapleść dobierany warkocz? Obejrzyj poniższy filmik na YouTubie, który zdecydowanie ułatwi ci to zadanie.
Na głowie możesz zapleść też kilka cienkich warkoczyków. Ta fryzura bazuje na takim samym cięciu jak wszystkie inne. Z tą różnicą, że najlepiej prezentuje się na włosach długich, zapuszczonych za ramiona. Wówczas włosy z czubka głowy podziel na kilka części, np. 5. W zależności od ich grubości. Im cieńsze chcesz warkocze, tym na więcej części podziel włosy. Każdą z tych części zapleć w długi, cienki warkocz i zwiąż go na końcu. Następnie zbierz wszystkie warkocze do tyłu i z tyłu głowy zawiąż je w wysoki kucyk. Później możesz puścić je luźno w formie kitki lub dodatkowo wykonać z nich jeden gruby warkocz.
  • Klasyczne cięcie z wygolonymi bokami
Fryzury w stylu wikingów nie muszą bazować wyłącznie na długich włosach. Świetnie będą wyglądać też krótsze cięcia. Jakie? Z wygolonymi krótko bokami i dłuższą górą. Taką fryzurę koniecznie uzupełnij gęstą brodą – wtedy będziesz wyglądać jak prawdziwy wiking!
  • Dredy
Wikingowie i dredy? To świetny pomysł na fryzurę. Dredy możesz wiązać tak jak warkocze. Przykładowo wygolić boki i wiązać je w wysoki kucyk albo warkocz. W modzie będzie też puszczenie długich dredów luźno i wyeksponowanie wygolonego boku.

Fryzura męska na wikinga – co będzie ci potrzebne do jej stylizacji?

Fryzury męskie na wikinga mają to do siebie, że wymagają stylizacji. Wystylizować należy brodę, używając do niej specjalnych kosmetyków. Ale ujarzmić należy też włosy. Jak? Przyda się guma do włosów lub pasta. Unikaj żelu, który zostawia na włosach taflę. Guma i pasta są matowe, a o taki efekt usztywnienia chodzi. Do czego wykorzystasz te kosmetyki? Aby gładko zaczesać włosy do tyłu. Dzięki nim żaden włos nie będzie odstawał, a fryzura będzie prezentować się schludnie.
Ponadto obowiązkowy jest lakier do włosów. W końcu zaplecione misternie warkocze należy odpowiednio utrwalić i zabezpieczyć przed wiatrem, deszczem czy śniegiem.
Nie zapominaj o tym, aby suszyć włosy suszarką. Najlepiej tą z jonizacją, co zapobiegnie puszeniu się kosmyków i sprawi, że włosy będą się lepiej układać.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.