Data publikacji:

Jak czyścić New Balance? Jak dbać o buty New Balance? 

Buty są po to, żeby je brudzić, ale jak dbać o buty New Balance, żeby zawsze wyglądały jak nowe? Czy pranie w pralce to odpowiedź na pytanie, jak czyścić New Balance? Jak czyścić New Balance zamszowe, by ich nie zniszczyć?
jak czyścić new balance

Jak czyścić New Balance? Jak dbać o buty New Balance? 

Jeśli twoje buty New Balance są wykonane w całości z materiału, możesz bez obaw wyprać je w pralce. Dobrze, jeśli twoja pralka posiada program przystosowany do prania obuwia. Jeśli jednak nie ma, włóż buty do worka do prania, by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia. Możesz namoczyć je wcześniej w wodzie z mydłem lub szamponem do butów. Ustaw program na temperaturę maksymalnie 30 stopni, a jeśli buty nie były zbytnio zabrudzone (wymagają odświeżenia), to nawet 20 stopni wystarczy. Najlepiej ustaw program z najniższymi możliwymi dla twojej pralki obrotami wirowania i odpompowywania. Wskazane jest, by dodać do prania płynu odświeżającego albo octu z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego. 

Jak myć New Balance – jak wyczyścić brudne boki?

Te powinny być białe albo jasnoszare (w zależności od modelu), a są… szarobure, brązowe, czarne. Jak czyścić New Balance w takim przypadku? Aby buty wyglądały jak nowe, białe części podeszwy wyczyść specjalnym płynem do mycia obuwia. Użyj do tego starej szczoteczki do zębów. 

Obuwie New Balance – jak czyścić, jak suszyć?

Aby sneakersy (oraz każde obuwie, zwłaszcza sportowe) nie skurczyły się, daj im czas samodzielnie wyschnąć. Samodzielnie – tzn. bez wspomagaczy takich jak suszarka do włosów czy grzejnik. Nie wystawiaj ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Suszenie to proces długotrwały. Zostaw obuwie do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu o wyrównanej temperaturze. 

Jak czyścić buty New Balance? Czy można je oddać do pralni?

Tak. I to nie będzie szkodliwe ani dla samych butów, ani nie nadszarpnie zbytnio twojego portfela. Na rynku jest coraz więcej firm zajmujących się odświeżaniem sneakersów. Niektóre z nich oferują odświeżanie wyglądu oraz… nadanie nowego oblicza butom, na przykład poprzez koloryzowanie ich. Jeśli zatem nie masz cierpliwości do tego, jak myć New Balance w domu, zdaj się na pomoc profesjonalnego serwisu, który z pewnością będzie wiedział, jak wyczyścić buty New Balance. 

Jak wyczyścić New Balance zamszowe? 

Sprawa prania sneakersów New Balance nieco komplikuje się, gdy do gry wchodzą modele obuwia firmy New Balance, które wykonane są z połączenia zamszu i siateczki albo innego materiału.
Jak czyścić buty zamszowe New Balance? Pralka odpada. Weź małą, szorstką szczoteczkę oraz piankę do czyszczenia butów sportowych. To, jak czyścić New Balance zamszowe, to dość pracochłonna akcja, ale nie ma innego wyboru, jeśli chcesz, by sneakersy zamszowe wyglądały dobrze… i nie były jednorazówkami. Niewielką ilość pianki nałóż na szczoteczkę lub na zamszowy element w bucie i delikatnie czyść tak, by nie naruszyć struktury zamszu. Jeśli czyścisz elementy siateczkowe, nie używaj szczoteczki, ale szmatki. Mokrej szmatki (woda plus mydło). 

New Balance zamszowe – jak zregenerować kolor?

Wiesz już, jak czyścić New Balance zamszowe. A czy chcesz też dokonać regeneracji ich koloru? Regeneracja koloru butów odbywa się przy pomocy farby do zamszu i nubuku. Z reguły jest tak, że wystarczają dwie warstwy. Ale dla jeszcze lepszego efektu możesz zaaplikować więcej niż dwie warstwy. Każdą kolejną warstwę aplikuj po wyschnięciu i utrwaleniu poprzedniej.
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.