Data modyfikacji:
jak dobrać spinki do mankietów

Jak dobierać spinki do mankietów?

Początkowo zdobiły przeguby wielkich panów i arystokratów, a ich posiadanie świadczyło o wysokim statusie noszącego. Dziś spinki do mankietów to dodatek całkowicie egalitarny, który może być wykonany nie tylko ze szlachetnych kamieni czy metalu, ale też klocków lego, mechanizmów zegarkowych czy drewna.

Kiedy kupić pierwsze spinki do mankietów?

Spinki do mankietów wciąż są przede wszystkim dodatkiem na specjalne okazje, choć bogaty wybór często żartobliwych i nietypowych spinek sprawia, że można je traktować także jako stylową i nieformalną ozdobę. Większość mężczyzn kupuje pierwsze spinki do mankietów przy okazji ślubu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić je również na co dzień, oczywiście pod warunkiem, że koszula również będzie mniej formalna.

Jaką koszulę wybrać do spinek do mankietów?

A gdy o koszuli mowa, ta, do której można założyć spinki powinna mieć mankiet pozbawiony guzika - zamiast niego w tym miejscu znajduje się otwór, przez który trzeba przeciągnąć spinkę i połączyć obie części mankietu za jej pomocą.

Jaki mankiet wybrać decydując się na spinki do mankietów?

Na specjalne okazje warto wybrać tzw. mankiet francuski, czyli podwójny i nieco dłuższy od standardowego, który prezentuje się wyjątkowo elegancko. Spinki do mankietów powinny oczywiście być widoczne spod rękawa marynarki. By tak było, koszula musi spod niego wystawać na długość około 1,5 do 2 centymetrów. Spinki do mankietów dobrane do eleganckiej koszuli i garnituru powinny z nimi współgrać. Najlepiej sprawdzą się minimalistyczne modele ze srebra lub złota np. ozdobione onyksem lub hematytem – modele wysadzane kolorowymi kamieniami mogą być zbyt ostentacyjne.

Spinki do mankietów a nieformalna koszula

Jeśli natomiast chcesz założyć spinki do mankietów do mniej formalnej koszuli i marynarki, na przykład na imprezę, wygląd spinek to tylko kwestia wyobraźni. Kostki do gry, klocki, zwierzęta, symbole superbohaterów czy płytki z żartobliwymi napisami to tylko kilka propozycji spinek, dzięki którym z pewnością wyróżnisz się z tłumu.

Najlepsze spinki do mankietów - ranking