Data publikacji:

Jak zapuścić brodę? Zobacz, co zrobić, żeby broda szybciej rosła

Stylowa broda to bardzo męski „dodatek” i kwintesencja męskości. Jednak droga do jej uzyskania jest niełatwa i – niestety, dość długa. Czy są sposoby na skrócenie tego procesu? Jak przyspieszyć porost brody?

Jak szybko rośnie broda?

Ile czasu trzeba, żebyś mógł zobaczyć piękną, stylową i gęstą brodę? Niestety, musisz uzbroić się w cierpliwość – proces powstawania brody idealnej trwa od 10 do 12 tygodni. To długo, ale mamy i dobrą wiadomość – już po mniej więcej miesiącu zobaczysz naprawdę satysfakcjonujące efekty, które zmotywują cię do dalszego czekania i pielęgnacji. Po około 6-7 tygodniach będziesz mógł już użyć kosmetyków, aby nadać swojej brodzie kształt – tyle tylko, że nie będzie jeszcze tak gęsta, jak po trzech miesiącach.

W związku z powyższym na pewno zadajesz sobie pytanie „jak przyspieszyć porost brody?”. Mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek.

Co zrobić, żeby broda szybciej rosła?

Zadbaj o zdrową, zbilansowaną dietę

Ludzie, którzy mają piękne, błyszczące i mocne włosy, nie objadają się kebabami i czekoladami – a w każdym razie nie każdego dnia. To, co jesz, ma ogromny wpływ na kondycję twojego ciała, w tym także skóry czy właśnie włosów. 

Co dokładnie powinno znaleźć się w twoim jadłospisie? Przede wszystkim będzie to dobrze przyswajalne białko – znajduje się ono w jajkach, mięsie, orzechach, pestkach (szczególnie polecana jest dynia), dużo białka mają także migdały. Koniecznie pamiętaj także o witaminie B7 – aby dostarczyć ją do organizmu, powinieneś jeść wątróbkę, szpinak, pomidory czy cebulę. Ponadto ważne jest żelazo (mięso, nabiał) i cynk (żółty ser, kasza jaglana). Nie zapominaj także o dobrym nawodnieniu organizmu – dwa litry wody na dzień to absolutne minimum.

Przyjmuj suplementy diety

Odpowiednia dieta ma duży wpływ na zagęszczenie brody, ale nie wszystkie witaminy i minerały jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi w odpowiednich ilościach. Dlatego czasem warto sięgnąć po suplementy diety – szczególnie te, które zawierają biotynę oraz keratynę. To one sprawiają, że włosy – czyli także broda, są mocne i błyszczące.

Szczotkuj brodę

Co zrobić, żeby broda szybciej rosła? Szczotkować, szczotkować i jeszcze raz – szczotkować! Niech kilkadziesiąt pociągnięć szczotką stanie się twoim cowieczornym rytuałem. Szczotkowanie pobudza krążenie i odżywia skórę, w której znajdują się cebulki włosów. Oczywiście znaczenie ma także rodzaj szczotki – używaj takiej z naturalnej szczeciny, np. szczeciny dzika. 

Używaj kosmetyków do brody

W sklepach online bez żadnego problemu znajdziesz specjalne kosmetyki do brody. Co powinno znaleźć się w twoim zestawie?
  • Szampon 
Wybierz taki z dobrymi składnikami, np. w prowitaminą B5 oraz gliceryną roślinną – dzięki nim zagęszczenie brody będzie przebiegało o wiele sprawniej.

Balsam 

Balsamu możesz zacząć używać właściwie od samego początku – jak tylko na twojej brodzie pojawi się dwudniowy zarost. Dzięki takiemu kosmetykowi włoski będą lepiej odżywione, a w rezultacie bardziej lśniące i mocniejsze.

Olejek

Te najlepsze mają w składzie między innymi olej z awokado, olej słonecznikowy, olej makadamia, a także witaminy. Wszystkie one mają swój wpływ na zagęszczenie brody oraz jej ostateczny wygląd. 

Uzbrój się w cierpliwość i… zrelaksuj!

Wiesz już, jak zapuścić brodę, aby proces ten trwał możliwie jak najkrócej. Pamiętaj jednak, że nawet przy stosowaniu się do wszystkich wskazówek musisz poczekać co najmniej kilka tygodni. Uzbrój się zatem w cierpliwość i nie zerkaj zbyt często w lustro – w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że nawet woda wolniej się gotuje… gdy się na nią patrzy!