Data publikacji:

Jaka broda dla łysego? Wybierz zarost dla siebie!

Włosów na twojej głowie wciąż ubywa? Najwyższa pora pomyśleć o fryzurze „na zero”. Choć wielu mężczyzn stara się jej uniknąć za wszelką cenę, musisz wiedzieć, że łysina może prezentować się świetnie. Jak to możliwe? Po prostu połącz ją z odpowiednio przyciętą, wypielęgnowaną brodą. Zdradzamy, jaka broda dla łysego będzie najlepszym rozwiązaniem.
Łysy z brodą
Wydaje ci się, że łysa głowa jest nudna, a decydując się na nią, znikniesz w tłumie? Postaw na modne połączenie – łysina i broda to stylowy duet, który nada ci niepowtarzalny i bardzo męski wygląd. Na taką stylizację postawiło mnóstwo celebrytów. Pora na ciebie!
 

Łysy i broda? To jest modne!

Przyznajmy szczerze: większość mężczyzn marzy o gęstych włosach, pozwalających na fantazyjne stylizowanie fryzury. Niestety włosy piękne jak u gwiazdy rocka pozostają poza zasięgiem mnóstwa mężczyzn. Grono panów boryka się z łysieniem, które może pojawić się nawet w bardzo młodym wieku. To sprawa androgenów. Łysienia wywołanego czynnikami genetycznymi nie sposób zatrzymać.

Łysina dla większości mężczyzn jest czymś ostatecznym. Do ostatniej chwili starają się ukrywać ubytki we fryzurze, skrzętnie maskując przerzedzone miejsca. Pytanie tylko – czy warto? Łysina naprawdę może być sexy – potwierdzi to wiele kobiet. Zwłaszcza jeśli łysej głowie będzie towarzyszyła naprawdę dobrze dobrana broda.

Idealna broda dla łysego, czyli jaka?

Jaka broda dla łysego będzie najlepszym rozwiązaniem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi; dobierając zarost dla siebie, powinieneś kierować się nie samą łysiną, a kształtem swojej twarzy. Pewne jest jednak, że aby zrównoważyć brak włosów na głowie, warto postawić na gęsty zarost, nieco dłuższy od kilkudniowej szczeciny.
  • Broda dla łysego: twarz trójkątna
Jaką brodę dla łysego wybrać w przypadku trójkątnej twarzy? Ten typ cechuje się wąskim podbródkiem oraz szerokim czołem. Jeśli masz trójkątną twarz, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie okaże się gęsta, średnio długa broda. Ważne, aby zarówno na policzkach, jak i na podbródku była przycięta na równej długości.

Broda sprawi, że trójkątna twarz nabierze miękkich rysów, a jednocześnie wyda się odrobinę szersza w dolnej partii, równoważąc szerokie czoło.
  • Twarz okrągła – jaka broda dla łysego?
Pełna, okrągła twarz najlepiej prezentuje się z zarostem mocno konturowanym. Łysina dodaje głowie krągłości, dlatego zarysowana linia zarostu będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Kanciaste kształty sprawią, że twarz wyda się szczuplejsza, a rysy bardziej wyraziste. Panowie o okrągłej twarzy mogą również zaszaleć z długością brody – nawet ta „na czarodzieja” będzie pasowała im doskonale.
  •  Łysina, broda i twarz kwadratowa
Cechująca się wysokim czołem i szeroką szczęką twarz kwadratowa, najlepiej wygląda w zaroście skupiającym się przede wszystkim na centrum brody. Rekomendujemy również pełny zarost, obejmujący policzki, podbródek oraz wąs. Kwadratowy kształt twarzy zrównoważy także kozia bródka. Ta broda dla łysego sprawi, że będziesz prezentować się bardzo wytwornie!
  • Broda i twarz owalna
Owalny kształt twarzy to niepisany ideał; będzie pasował do niego każdy kształt brody. Jeśli twoja twarz jest symetryczna i ma regularne proporcje, możesz przebierać wśród rodzajów zarostu. W połączeniu z łysą głową, owalna twarz będzie wyglądać najlepiej w gęstym, pełnym zaroście.

Łysy i broda, a może wąs?

Nie każdy przepada za brodami. Panom, którzy decydują się na zgolenie włosów, jednak nie chcą zapuszczać pełnej brody, polecamy sprawdzenie klasycznego wąsika. Ten niewielki detal może sprawić, że twarz nabierze zupełnie nowego, wręcz artystycznego wyrazu. Pamiętaj jednak, że pozostawiając sam wąs, musisz zadbać o jego perfekcyjne przycięcie. Na tle łysej głowy, wszelkie niedoskonałości zarostu są doskonale widoczne.

Jak pielęgnować brodę u łysego?

Jak sam widzisz, łysina i broda to naprawdę fortunne połączenie. Pamiętaj jednak, że brak włosów na głowie drastycznie demaskuje wszelkie niedociągnięcia zarostu. Decydując się na brodę i łysinę jednocześnie, musisz zadbać o doskonałą stylizację i pielęgnację.
  • Broda dla łysego. Jak ją przycinać?
Brodę i wąsy przycinaj wyłącznie specjalnymi przyrządami. Najlepiej, aby była to precyzyjna maszynka elektryczna, pozwalająca na regulację długości zarostu. Miłośnicy klasyki mogą postawić na fryzjerskie nożyczki oraz brzytwę. Nie masz talentu do rzeźbienia w brodzie? Oddaj ją w ręce barbera.
  • Codzienne mycie brody
Jako łysy, zaoszczędzisz na szamponie do włosów, jednak powinieneś codziennie dokładnie czyścić swoją brodę. Stosuj specjalne szampony do zarostu, które usuwają zanieczyszczenia i zmiękczają włoski. Nie myj brody żelem pod prysznic lub mydłem; te produkty mogą niszczyć zarost, jak również powodować przesuszenie skóry.
  • Odżywianie
Sucha i sztywna broda u łysego mężczyzny nie wygląda estetycznie. Po każdym myciu stosuj nawilżający olejek do zarostu, bazujący na naturalnych składnikach. Dzięki niemu, włoski zyskają miękkość i blask, a także będą łatwo się układać.
  • Stylizacja brody
Łysina sprawi, że zaoszczędzisz czas na układaniu włosów; poświęć go swojej brodzie. Specjalne woski i kremy do zarostu pozwolą nadać jej idealny kształt, który utrzyma się przez cały dzień.
Broda dla łysego? Spróbuj!
Nie wzbraniaj się przed metamorfozą; łysa głowa i broda to znakomite połączenie, dzięki któremu będziesz prezentować się męsko i stylowo. Dobierz odpowiedni kształt zarostu do swojej twarzy i pamiętaj o jego codziennej pielęgnacji.
Autorka: Joanna Stanuch