Data publikacji:

Kompresor samochodowy 230 V 12 V – co to jest

Kompresor, czyli sprężarka, jest to urządzenie, które ma za zadanie podwyższyć ciśnienie gazu lub spowodować jego przepływ. Kompresorów samochodowych używa się głównie do pompowania opon w pojazdach osobowych, jak i dostawczych. Jednak urządzenie takie znajdzie swoje zastosowanie w gospodarstwie domowym również do pompowania opon rowerowych czy materacy. Na rynku dostrzec można wiele odmian kompresorów samochodowych. Najczęściej spotykanym, jak i najbardziej uniwersalnym, jest kompresor 12 V 230 V. Co to znaczy? Kompresor taki może być podłączony do sieci elektrycznej 230 V, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka sprężarka pracowała mobilnie zasilana z gniazda zapalniczki samochodowej o napięciu elektrycznym 12 V. Dzięki temu jest to urządzenie uniwersalne, mobilne i bardzo pożądane w gospodarstwach domowych czy warsztatach. Nie wiesz, jaki kompresor wybrać dla siebie? Poniżej znajduje się ranking najlepszych, najbardziej chwalonych kompresorów na polskim rynku.
kompresor samochodowy 230v 12v ranking

Kompresor samochodowy 230 V 12 V – ranking

Przed wyborem kompresora trzeba zadać sobie pytanie, do czego służyć będzie nam taka sprężarka. Potrzebą dla jednych użytkowników będzie praca serwisowa w warsztacie przy domu, inny skorzysta z kompresora w razie potrzeby, aby dopompować oponę dojazdową w razie awarii w samochodzie. Gdy wiemy, czego oczekujemy od urządzenia, najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę to moc, rodzaj zasilania oraz ciśnienie maksymalne wytwarzane przez sprężarkę.

Carmotion 12 V – 230 V 7 bar

Kompresor polskiej marki. Sprzęt bardzo wszechstronnego przeznaczenia. Dodatkowo wyposażony w manometr, który pozwala na bieżąco kontrolować ciśnienie. Jego jedna z większych zalet to gabaryty. Kompresor jest niewielkich rozmiarów, bez problemu mieści się w aucie, zajmując niewiele przestrzeni. Dzięki małym rozmiarom charakteryzuje go również mała waga, co na pewno ułatwia użytkowanie. Zasilany jest z sieci elektrycznej 230 V lub z samochodowego gniazda ładowania. Do zestawu producent dołącza wymienne końcówki, które można zastosować nawet do pompowania piłek czy materacy. Świetne urządzenie dla osób, które nie potrzebują kompresora do codziennej pracy. Cena też zadowala. Nabyć go można już od około 128 zł.

DeWALT DCC018N 18V – 12V – 230V 11 bar

Kompresor znanej marki, która dominuje na rynku elektronarzędzi. W swoim asortymencie posiada kompresor samochodowy, który ze względu na cenę i moc przeznaczony jest głównie do warsztatów samochodowych. Sprężarkę zasilać można z sieci elektrycznej, ładowarki samochodowej ale również z akumulatorów 18 V, co umożliwia pracę bezprzewodową. Gabarytowo poręczny, niedużych rozmiarów. Swoją wagą również zachęca do zakupu i użytkowania. Jak poprzednik, nadaje się też do piłek, materacy czy pontonów. Jednak na zakup takiego urządzenia skusić powinni się użytkownicy, którzy używać będą go znacznie częściej niż w sezonie lub w razie nagłej potrzeby. Dodatkowo wyposażony jest w manometr oraz regulację ciśnienia i automatyczny, samoczynny wyłącznik. Cena w polskich sklepach to okolice 570 zł.

Black&Decker 12/230 V BDCINF18N

Kompaktowy, równie uniwersalny, co poprzednicy, kompresor samochodowy. Wyposażony w końcówki do opon, jak i asortymentu sportowego. Mała waga i kompaktowa budowa to nie jedyne jego zalety. Chwalony jest wśród bardziej wymagających użytkowników. Zasilany na trzy sposoby. Z sieci elektrycznej, zasilacza samochodowego oraz akumulatora wymiennego 18 V. Dodatkowo wyposażony jest w elektroniczny wyświetlacz, co ułatwia jego użytkowanie nawet w trudnych warunkach wymagających dodatkowego oświetlenia. Cena waha się w okolicach 350-380 zł.

Autor: Przemysław Mańka