Data modyfikacji:

Jakich ubrań i dodatków u mężczyzn kobiety nie znoszą?

Wpadki zdarzają się najlepszym. Czasem po prostu masz gorszy dzień i kiepsko dopasujesz koszulę do spodni czy źle zestawisz polówkę z kardiganem. Ale istnieją takie ubrania męskie, które najzwyczajniej w świecie są totalną katastrofą. Jeśli chcesz uniknąć wielkiej modowej klapy, przekonaj się, jakich ubrań i dodatków u mężczyzn większość kobiet szczerze nie znosi. 

Moda męska bywa przewrotna i potrafi zwieść na manowce. Istnieją takie elementy garderoby i ubrania męskie, które po prostu należy omijać szerokim łukiem. Jeśli zastanawiasz się, jak się nie ubierać, zdecydowanie wystrzegaj się poniższych elementów garderoby.

Głęboko wycięte T-shirty i koszulki bokserki

Modowe rozluźnienie obyczajów nie zawsze popłaca. A zwłaszcza wtedy, gdy przyjdzie ci do głowy przemycić plażowe klimaty do mody codziennej. Bo jeśli wybierasz się na plażę w nadmorskim kurorcie, to głęboko wycięta koszulka czy bokserka ujdą ci na sucho. Ale jeśli postanowisz wskoczyć w takie ubranie np. na wieczorne wyjście do miasta, wielką modową gafę masz jak w banku. I nie sil się na usprawiedliwienia, że masz świetnie wyrzeźbioną klatę, więc głęboki dekolt podkreśli walory twojej sylwetki. To się nie może udać, a co więcej, może sprawić, że nikt nie będzie cię traktować poważnie.

Koszulki ze „śmiesznymi” napisami

Każdy je z pewnością kojarzy. Teksty kalibru „piwo ukształtowało to wspaniałe ciało” i inne modowe heheszki tego typu to naprawdę kiepski pomysł. Z takich dowcipów nie śmieje się nawet „gimbaza”. To najczęściej, podobnie jak wspomniane wyżej mocno wydekoltowane koszulki, wybryk wakacyjnej fantazji. Ale pamiętaj – szaleć też trzeba umieć, a tytuł króla melanżu to raczej nie jest to wspomnienie z wakacji, którym należałoby się chełpić. Jeśli moda męska leży ci na sercu i chcesz dać się ponieść fantazji w kwestii doboru elementów garderoby, ujścia swoich niebanalnych pomysłów szukaj gdzie indziej. Śmieszne teksty mają to do siebie, że dobrze prezentują się w memach, a nie na ubraniach męskich.

Biżuteria na bogato

Naoglądałeś się teledysków amerykańskich raperów i zamierzasz ruszyć w miasto obwieszony złomem?  Fakt, czasy, kiedy jakakolwiek biżuteria w modzie męskiej była passe, na szczęście już dawno minęły. Ale nie zapominaj, że to, co sprawdza się w stylizacjach raperów (chociaż, czy na pewno?), w twoim codziennym ubiorze może się odbić głośnym echem w towarzystwie. Ale wierz mi, nie o taki rozgłos ci chodzi.
Zamiast pozłacanych łańcuchów czy innych wyskoków tego typu postaw na męską biżuterię z klasą. Ciekawy model zegarka, minimalistyczna bransoletka czy nawet dyskretny łańcuszek będą znacznie lepszym rozwiązaniem.

Białe wysokie skarpetki 

O ile wszyscy już w zasadzie wiedzą, że skarpet i sandałów łączyć nie należy, o tyle inna modowa wpadka niektórym panom zdarza się dość często. Otóż wysokie białe skarpety dobrze pasują do sportowych stylizacji. Ba, nawet w niektórych przypadkach mogą świetnie komponować się z codziennym ubiorem pod warunkiem, że całość zostanie dobrze ograna dodatkami. Ale białe długie skarpety wystające spod nogawek dżinsów czy spodni typu chino zakrawają na modową zbrodnię. Nie, panowie, to nie wygląda dobrze.

Buty trekkingowe

Wiadomo, droga do pracy to często trudna batalia z przeciwnościami losu, szczególnie kiedy trzeba pokonać niejeden szczyt, przejść wąską granią i poruszać się po kamienistym gruncie, aby stawić się na 8 rano w biurze. Wszyscy ci, których droga do pracy wiedzie Orlą Percią, są usprawiedliwieni. Ale jeśli pracujesz w korporacji i do tego po mieście poruszasz się własnym samochodem lub komunikacją miejską, nic nie usprawiedliwi faktu, że na co dzień nosisz buty trekkingowe męskie. To po pierwsze wygląda kiepsko, a po drugie na dłuższą metę jest męczące. Buty w góry są najczęściej dość masywne, więc jeśli faktycznie po drodze do pracy nie musisz pokonywać znacznych przewyższeń, odpuść sobie. Modne sneakersy, mokasyny czy espadryle będą znacznie lepszym wyborem.

Plecak jak w góry

Zostańmy jeszcze na chwilę przy górskich klimatach. Bo niektórzy panowie zapominają zostawić swój górski ekwipunek w domu, zanim ruszą do pacy czy na inne wyjście. Plecak o znacznym litrażu,  który świetnie sprawdzi się podczas górskiej wyprawy, zdecydowanie nie jest dobrą opcją w codziennych stylizacjach. Wszak w jego wnętrzu przenosisz najwyżej portfel, książkę i drugie śniadanie. Nie potrzebujesz zatem plecaka jak na trekking w Tatry. Znacznie lepszym rozwiązaniem są modne plecaki, np. kultowe Kankeny czy inne popularne modele, lub torby. Moda męska pełna jest tego typu akcesoriów, więc nie kręć nosem na brak opcji do wyboru.

Bojówki jak na apokalipsę zombie

To oczywiste, że dobrze jest być przygotowanym na każdą sytuację, ale nie warto zbyt mocno brać sobie do serca stylizacji Brada Pitta z „World War Z”. Bojówki z nieestetycznie wypchanymi bocznymi kieszeniami to jedne z tych ubrań męskich, na które większość kobiet będzie kręcić nosem. Jeśli wskoczysz w bojówki na czas wyprawy do lasu czy w trakcie biwaku – świetnie, look w stylu drwala prawie gotowy. Ale niech ułańska fantazja nie poniesie cię zbyt daleko. Jeśli przyjdzie ci się mierzyć z efektami apokalipsy zombie, sprzęt w kieszeniach bojówek i tak raczej nie pomoże. Lepiej bierz nogi za pas.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, która co prawda nie dotyczy ubrań męskich ani akcesoriów, ale jest równie ważna. Stylizacje na drwala wciąż są na topie i panowie z zadbaną brodą już na wstępie mają plus 10 punktów do udanego looku. Ale właśnie, kluczowe jest tu słowo „zadbana”. Nieokiełznany busz na twarzy może wzbudzić wiele wątpliwości, dlatego trzymajcie się panowie złotej zasady – broda nie może być szersza niż ramiona!