Data modyfikacji:

Jak modnie nosić płaszcz do kostek?

Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym nieodłącznym elementem stylizacji codziennej staje się okrycie wierzchnie. Powinno być ciepłe, wygodne, a jednocześnie stylowe. Ponadto dobrze, jeśli będzie pasowało do różnych strojów – zarówno tych casualowych, jak i bardziej odświętnych. Podpowiadamy, dlaczego wybór powinien paść właśnie na płaszcz do kostek i jak nosić go, by zawsze wyglądać z klasą.

płaszcz do kostek

Płaszcz do kostek – modowy poradnik

  1. Płaszcz męski do kostek czy kurtka?
  2. Płaszcz do kostek – dla kogo?
  3. Jak nosić płaszcz do kostek męski?
  4. Jak wybrać dobry płaszcz do kostek?
  5. Płaszcz do kostek – ponadczasowy i praktyczny

Sprawdź również, jak nosić kurtkę jeansową męską.

Płaszcz męski do kostek czy kurtka?

Jeszcze do niedawna długie płaszcze do kostek kojarzono z modą zarezerwowaną dla starszych panów. Trendy ewoluowały jednak na tyle, że dziś po płaszcze może sięgać każdy, bez względu na wiek. Mało tego, nie są one zarezerwowane wyłącznie dla stylizacji eleganckich.

Wielu mężczyzn wzbrania się przed zakupem płaszcza w obawie, że ten nie będzie tak uniwersalny i wygodny jak kurtka. Nic bardziej mylnego – wystarczy znaleźć model dopasowany do sylwetki, wykonany z odpowiednich tkanin.

Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się płaszcze męskie długie do kostek. Zanim pomyślisz, że w takim modelu będziesz wyglądać jak parodia Neo z „Matrixa”, pozwól, że spróbujemy przekonać cię do tego rozwiązania.

Płaszcz do kostek – dla kogo?

Trzeba pamiętać, że płaszcz do kostek nie jest rozwiązaniem korzystnym dla każdego. Podczas wyboru fasonu płaszcza, należy pamiętać o tym, by dopasować długość do swojego wzrostu.

Bardzo długie płaszcze męskie typu military coat wyglądają dobrze na wysokich mężczyznach o atletycznej sylwetce. Niscy panowie w płaszczach o takiej długości skrócą optycznie wzrost, z kolei ci bardzo szczupli i wysocy mogą wyglądać nieco karykaturalnie.

Ponadto długi płaszcz męski do kostek nie jest najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzn z dodatkowymi kilogramami, ponieważ może sprawiać, że sylwetka będzie wydawała się tęższa.

Jak nosić płaszcz do kostek męski?

Kolejną istotną kwestią jest to, z czym należy łączyć męski długi płaszcz. To dość charakterystyczny element jesienno-zimowej garderoby, dlatego nie trzeba zestawiać go z dużą ilością wyrazistych dodatków. Płaszcz do kostek u wysokich mężczyzn będzie świetnie prezentował się z butami w militarnym stylu i skórzaną torbą (nigdy ze sportowym plecakiem!). Warto pomyśleć o dodatku w postaci szala o grubym splocie lub ciepłego komina.

Pogląd, zgodnie z którym długi płaszcz do kostek pasuje jedynie do garnituru, marynarki i eleganckich butów jest już dawno nieaktualny. Nie bój się ubierać go do jeansów, sztruksów i kolorowych swetrów. Decydując się na długi płaszcz w uniwersalnym kolorze, możesz łączyć go praktycznie z dowolnymi stylizacjami.

Jak wybrać dobry płaszcz do kostek?

Jeśli chcesz kupić płaszcz, który posłuży ci przez wiele sezonów, bądź przygotowany na wydatek rzędu kilkuset złotych. Tanie płaszcze wykonane są zwykle ze słabej jakości materiałów, które już po jednej zimie nie prezentują się dobrze.

Najlepszym wyborem będzie długi płaszcz uszyty z wełny, która doskonale ogrzewa podczas zimnych temperatur, jednak nie stanowi większego problemu podczas nagłego ocieplenia. Płaszcz wełniany sprawdzi się lepiej niż jakakolwiek kurtka.

Pamiętaj, że płaszcz do kostek nie musi być czarny. Jeśli nie czujesz się dobrze w ciemnych odcieniach, postaw na modny kolor karmelowy, szary lub beżowy.

Płaszcz do kostek – ponadczasowy i praktyczny

Jeśli dotąd nigdy nie nosiłeś długiego płaszcza, warto sprawdzić, jak czujesz się w takim typie okrycia wierzchniego. Istnieje spora szansa, że dla dobrego płaszcza raz na zawsze zapomnisz o zimowych puchowych kurtkach.

Autorka: Joanna Stanuch